Genital siğil için cevap bekliyorum?

Gecen gun muayenede genital bölgemde az sayıda ufak ufak siğillerin oldugunu soyledi doktor. bir ilac yazdı ama o genital bölgeye kesinlikle uygulanmaz dedi eczacı. Önerisi olan cozum bilen var mi?

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• penisimde testisimde doktarada gitmedim sünnet olmustum geçmişti tabi ilaç kullandım kızlarda farklı bir tedaviyle geçmiyormu illa ilaçmı veriyorlar

0|0
    0|0
    • Hic bilmiyorum ki. bende anlamam bilmem hic o islerden. erkek arkadasim da yaktiriyor ama ben korkuyorum ve cok maliyetli oldugunu duydum. maliyet degil sorun da illa oyle yakmalı bir mudahele mi gerekiyor diye dusundum. kremlerle, varsa genital bölgeye uygun solusyonlarla falan gecmez mi acaba

• haklısın oda skıntı http://www.uzmantv.com/konu/sigil-ve-tedavisi bu sana çözüm bulur

• Cok tesekkur ederim :)

Erkekler Ne Diyor 8

• siğil ise durum ciddi diye biliyorum, erkekler pek sorun yaşamıyor ama kadınlar da virüs tipine göre kanser olma ihtimali var. yarın ciddi bir muayeneden geçmeni öneririm.
    http://www.jinekolognet.com/genital-sigil.asp

0|0
    0|0
    • Internette test yapıldığı falan yaziyor fakat doktor bundan hic bahsetmedi. icte sigil yok sadece dis genitalde dedi. ve internette bir doktorun videosunu seyrettiğim kadarıyla sigil varsa virüs kansere cevirmezmis. tam emin degilim yinede tabi

• doktorla bunlari konusmak lazım aslinda sorularını cevaplaması ve bilgilendirmesi gerek.

• eczacı işini yapsın sen doktora güven o eczacı çok biliyorsa doktorluk yapsın kafa karıştır masın yinede kuşkularını gidermek için başka bir doktora danış

0|0
    0|0
    • Doktora güvenmek mumkun degil cunku bu konuyla ilgili pek bisey bilmedigi belliydi. guven vermedi basta. eczacinin yaptıgı yorumu internette bu hastalığa sahip insanlar da yapmis. doktorun bana yazdigi ilac el ve ayaklardaki sigiller icin kullanılırmış. genital bölgenin derisi daha ince malum. olmazmis mahvolurmus yani iz bırakırmış cok kotu

• ozaman o doktoru sağlık bakanlığına şikayet et

• uzman doktora görünün.

0|0
    0|0
  • sigillerin tam olarak nerde ve ne ilac yazdı

0|0
    0|0
  • Onu zaten kürdanla falan süreceksin bacım lezyon üzerine. büyük ihtimalle podofilin falandır verdiği ilaç.

0|0
    0|0
    • IL-33. Ama cok yaktığını yazıyor sürülen bölgede de yanık izi bırakıyormuş. onermedi eczacı o yuzden

• Vala açık konuşayım bu hpvnin kesin tedavisi yok. Bağışıklığı iyi olanlarda kendiliğinden geçiyor veya tedavi sonrası tekrarlamayabiliyor. Ama iyi bakman lazım artık kendine. Partnerini iyi seçmen lazım. Smear takibi yapılıyor falan onları kadın doğumcuyla konuşman daha doğru.

• Bağışıklık zayiflafiginda kendini tekrarlayan bisey diyosunuz o zaman anladim. partner meselesi de yok bu hastalık bana ilk sevgilimden, beraber oldugum ilk erkekten bulaştı baskasi da olmadi olamaz da zaten. baska bir kadın dogum doktoruna gitmek en mantiklisi gercekten

• Birde başka eczaneye git, veya başka doktora, kaçı aynı şeyi söylicek acaba

0|0
    0|1
    • Bana bunu bulastiran erkek arkadasim da cerrahi yönteme başvuruyor. onunla da konustum krem care degil yaktirmalisin dedi. galiba mecbur ateşle oynuycam :(

• Uzun süreden kastımız ne mesela? Yaktirmalisin dedi arkadasim ama buyuk sehirde baya pahalı bu işlem. ozel klinikleri aradım 750 tlden bahsettiler. ailemden de gizli olacagi icin direk ücret ödeyeceğim. ocaktan sonra yaptırmayı dusunuyorum bu islemi

• Valla hiçbi fikrim yok, ama ocaktan sonra yaptiracaksan bence problem yok

• Ne biçim doktorlar varmış

0|0
    0|0
    • Bende anlamadim ki. testten bile bahsetmedi ilac ismini bile kat personeli hatırlattı :/

• Doktoruna bir gidip sorsan nasil olur acaba..

0|0
    0|0
    • Sordum hatta universite hastanesine gittim ama soyledigim gibi genital bölgede kesinlikle kullanılmaması gereken bir ilac verdi. tecrubesi olmayan yeni mezunları oturtmuslar sanirim doktor koltuğuna. bende bir baska doktora daha gidip jinekolojik muayene olmak istemedim cunku baya acılı oluyo burada bir cozum bulmus olan vardır diye dusundum

• Kadınlar da erkek olmak isterdi sanirim :)

• İnanïn ki hayat size waykiki way way waykiki:-) :-)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...