Prozac ve geç boşalma sorunum...

Merhaba;

Bir süredir prozac kullanıyorum. Bunun yanında geç boşalma problemi yaşıyorum. Prozac ın cinsel isteksizlik ve boşalma problemi yararttığını biliyorum ama benim cinsel isteksizlik ve ereksiyon sorunum hiç yok. Sadece boşalma konusunda sorun yaşıyorum. Cinsel isteksizliğim olmadığı için acaba sorunun kaynağı prozac değil de başka bir şey mi? Prozac kullanıp da böyle sorunlar yaşayan arkadaşlar var mı? Bir de ilacı bırakmayı denesem yan etkilerden ne kadar süre içinde kurtulurum.

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• prozac orgazm süresini uzatır ve cinselliği bir süre sonra sıkıntılı hale sokar, isteği azaltmasa bile. benim doktorum bu sorunu gidermek için yanına wellbutrin vermişti.

wellbutrin dopamin hapı ve dopamin de cinsellikte önemli rol oynayan haplardan biri. vücutta serotonin arttığında (ki prozac serotonin inhibitörüdür) dopamin düşüşe geçiyor, bunu kontrol altına almak için dopamin veriyorlar.

ancak şu var, ben wellbutrin alırken günde üç tane prozac içiyordum ve tedavide altı ayı geçmiştik. yani henüz kullanmaya yeni başladıysan, doktorun vücudun ilacı tolere edebilecek mi diye bir süre daha beklemeyi tercih edecektir.

sorunun prozac, inan bana...

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Çok faydalı oldu. Doktoruma bu ilaçtan bahsedicem. Tekrar çok teşekkürler. :))

• hımm, çok da yeni değilmiş. ilacın ilk kullanım zamanlarında doktorlar 'az bekleyelim' diyebiliyor zira. bir dene bakalım, umarım sonuç senin için güzel olur:)

• Umarım. :)) Çünkü artık tadı kaçtı.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 6

• Sebebi %50 prozac ise %50 de psikolojik. Bu ilacın yan etkisini bildiğin için kaynaklanan bir şey. İlacı da kafana göre bırakma çünkü oldukça tehlikeli bir ilaçtır. Doktor kontrolünde onun istediği şekilde kullanman gerekiyor. Kafana göre bırakırsan daha ciddi sonuçlarla karşılaşabilirsin.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Doktoruma danışarak bıraksam iyi olacak.

• bu ilaç saç dökülmesi yapıyo mu dr verdi yan etkisinde alopesi yazıyo korkuyom kullanmaya

• Yapsa bile pek farkedebileceğimi sanmıyorum :))

• Ben o tarz ilaçları uzun zamandır kullanıyorum. İlk başta geç boşalma başladı. Sonra yavaş yavaş ereksiyon sorunu ve bunun üstüne de cinsel isteksizlik. Gayet normal bir şey. Sırayla hepsi gelecek. :)

0|0
    0|0
    • Ahahah çok teşekkürler. Güzel haber :)) Kesin bırakmalıyım :D

• Benim 4-5 ay oldu kullanmaya başlayalı yakında ereksiyon problemi de yaşarım herhalde :D

• Ben 2 senedir içiyorum sonuç böyle. Alışıyor insan ama kendini yormamak güzel bir şey.

• bugün ilk kez prozac kullanmaya başladım.mutluluk ve cinsel yönden etkileri ne oldu arkadaslar? cinsellikte geri dönüşü olmayan seylermi oluyor?

0|0
    0|0
  • bıraktıktan 1 hafta içinde geçiyor ama tam tersine erken boşalma da yapabilir dokunsalar patlayacak gibi oluyorsun ama ilacı içince süpersin

0|0
    0|0
    • Ben zaten tutabiliyordum kendimi bir sorun yaşamıyordum. Şimdi hiç tutmama bile gerek kalmıyor. Tam tersine boşalmak için kendimi aşırı zorlamam gerekiyor. Dün 1 saatte boşalabildim. Cinselliğin de keyfi kaçtı. Yalnız ereksiyon ve isteksizlik problemi yaşamıyorum. Sadece boşalma yönünden etkilenmiş olabilir miyim?

• evet ejakülasyon sorunu sendeki

• kullanırken kış günü terler içinde kaldığımı bilirim askerdeyken kullanmamıştım bir ara da rüyalanma olmuştu :) ama ilacı bırakayım deme doktorla bir git konuş bakalım o ne diyecek belki ilacını değiştirir

0|0
    0|0
    • Bırakmam lazım. Tadı kaçtı olayın artık. Muadili başka ilaçlarda da aynı yan etkiler oluyor diye duydum. Doktora danışmak en iyisi olacak sanırım.

• doktora gitmeden kafana göre iş yapma sıkıntı yaşarsın

• Teşekkürler. Doktoruma danışarak bırakıcam.

• merak ettim de... acaba ereksiyon ya da kısırlık gibi problemlere yol açıyor mu bu ilaç ?

0|0
    0|0
    • Kısırlığa yol açmıyormuş. Bende hiç ereksiyon problemi yok. Hatta boşaldıktan sonra bile ereksiyon problemi yaşamıyorum. Sadece boşalmada sorun yaşıyorum.

• acaba bunun yanında multivitamin falan kullansan etkisi olur mu... pharmaton diye bir vitamin var... bunda ginseng bile var yani

link

Yükleniyor...