Spiralle hamile kalınır mı?

Bazı arkadaşlarım var spiral olduğu halde hamile kaldılar bu herkeste olabilirmi neden kalınır ki madem bi faydası yok neden taktırıyolar onu ve bu erkeğin sert davranmasından kaynaklanır mı

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kalınmaz normalde ben eczanede çalısıyorken çok vardı oyle kadın müşteri hatta akrabamda da kullanıyordu hiç hamile kalındığını duymadım

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu yaşta spiral hella olsun :)

• ne var yaşımda 23üm ben

• evet spiralle hamile kalınabılıyor bunun sebebide spiralin yerınden oynaması yerınden oynama sebebide cok hareketli ve cok farklı degişik pozisyonlarda birleşmek sonuçta bakır bir ip parcası kıl kadar ince ...

• evet kalınır ama çok nadirdir

• kullanılan spiral çok önemli, ucuz ve kalitesizleri de var ama bir kere takılan ve uzun yıllarca kullanılabilen platin spiraller de var fiyatları 1500 Euro yu bulan ve regl sonlandıran spiraller bile var.Doktorunuz bu konularda sizin ihtiyacınızı ve maddi gücünüzü göz önünde bulundurarak size en uygun seçenekleri sunacaktır.Spiral taktırmak istiyorsanız kaliteden ödün vermeyin sonuçta sağlıkta ucuza kaçılmaz.Ayrıca takan doktorun uzman olması ve doğru bir şekilde takması da önemli.Kaliteli bir spiral düzgün ve olması gerektiği şekilde uygulanarak takılmışsa hamile kalmazsınız ve en güvenilir doğum kontrol yöntemidir diyebilirim.

• Spiral yerinden kayabiliyor.Belli sürelerde kontrol edilmesi gerekiyor.Uzun süre bakılmazsa sorun çıkabiliyor dediğin gibi.

• Deri altı en iyisi :)

• Evet deri altı en etkilisi kimyasal ama yapck birşey yok

• öyle mi dersin bende yakında evlencem de şimdilik çocuk istemiyorum

Kızlar Ne Diyor 5

• Taktırılan yere görede değişiyor coğu kişi ücra köşe dükkanlarda taktırıyor kendini doktor sanan sağlıkcılara

• Kalınmaz diye biliyorum ablam senelerdir kullanıyor bir sorun olmadı

• kesin kalınmaz diye bişe yok spiral kayabiliyo falan hamile kalınabilrderi altı falan tavsiye etmem vücudun dengesini bozcak bişe ilerde başına dert olabilr

• kalınıyo, çocuğun kafasında ria ile doğabiliyor.

• Spiral yerinden oynarsa hamilelik olasılığpı vardır spiral takıldıktan 1 hafta sonra zaten kontrol edilmesi gerekir + spiralde kayma olduğu zaman aşırı ağrı yapar + her yıl değiştirilmesi gerekir .

Yükleniyor...