Testesteron hormonu nedir? Ne işe yarar? Testesteron değeri Normalden düşük olduğu takdirde ne olur?

Testesteron değerlerini yükseltmek için ne yapmak gerekir? Hangi gıdalar testesteron değerini yükseltmeye yardımcı olur? Testesteron hormonu ile Cinsel istek arasında bir bağ var mıdır? Var ise; Benim değerim düşük olmasına rağmen benim Cinsel isteğim had safhada. Bunu neyle izah edebiliriz? Ciddi bir sorudur.

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Testesteron seviyesini arttırmak istiyorsan iğne vurdurabilirsin ama gerek olduğunu sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Testeteron hormonu her iki cinstede vardir, erkekte daha çok kadinda daha azdir. Kadinin asiri killi olmasi bu hormona baglidir. Deger nekadar çok yüksek ise cinselligi bir okadar arzularsin. Bu iki taraf içinde zararlidir, erkegin sürekli yorgun oldugu ama kadinin asiri istekli oldugunu düsünsene? ya da tam tersi.
    Düsük degerli ise aksine cinsel istegi az olur, sende ters tepki yapmis anlamadim bende.

0|0
    0|0
    • Buna ben de anlam veremiyorum. Normalde tersi olması gerekiyor. Ama istek tavan.

• Not: Doktora çıktım, herhangi bir ilaç önermedi.

• kendi kendine ereksyon olma ihtimalin yüksek ve sertlesmede sorun yasayabilirsin, ama bildigim kadariyla kansizlik yapmiyor

Erkekler Ne Diyor 2

• hormon seviyeni direk olarak yükseltemezsin testesteronun yapıldığı aminoasit vb. maddeleri yükseltmen gerekir. erkeklik hormonudur ve cinsellikle doğrudan ilişkilidir. cinsel isteğinin hala daha yüksek olmasının nedeni cinsel uyartımı hormonun değil beyninin tetiklemesi olabilir yani cinsel ilişkiye girmeyi kendin düşünüyor olmalısın hormon aktivitesi ile ani cinsel uyarımlar veya hazırlıksız ilişkiler (aklından geçmediği zamanda) olduğunda tam-sert ereksiyon yasaman veya aklında planladığından fazla cinsel birleşim yaşaman (1-2 değilde 3-4 yasaman) zor olur

0|0
    0|0
    • *Penetrasyon' un (yeteri kadar sertleşmeme) Testesteron hormonu ile bir ilgisi var mıdır?
      *Anemi (kansızlık) böyle bir duruma neden olur mu?

• kesinlikle sertleşme ile ilgisi var. hormon miktarı arttıkça uyarım artacak bunun sonucundada penise giden kan miktarı artmış olacak yani daha sertleşmiş olacak penis. kansızlığın etkisi hormonun üretim hızına etki edebilir belki çünkü hormonun üretilmesini sağlayan yağ asitleri vb. maddeler kanla tasındığı için yeteri kadar kan gitmezse üretimde azalabilir ama bu konuda bilimsel bir bilgim yok sadece neden olabileceğini tahmin ettim

• istek vardır ama kalkmıyodur boyle düsün.. karsı taraftan etkılenmiyorsundur..

0|0
    0|0
Yükleniyor...