Spiral kulanan var mı?

5 yıl hamile kalmamam lazım eğtim ve iş durumundan dolayı
ancak korkuyorum kanama bozukluğu falan yaparsa veya hamile kalırsam diye

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Hamilelik riski açısından güvenilirliği en yüksek olan spiral. Ama tüp bağlatma dışında bu risk hiç bir zaman 0 olmaz ve içlerinde en güvenlisi spiral. Hormon içerenlerde kanama düzensizlikleri daha sık görülmüş bakır içeren eski tip spirallerde bu yan etkiye daha az rastlanılmış. Yalnız bu yöntem hiç çocuk doğurmamış kadınlara bazı doktorlar tarafından pek tavsiye edilmiyo şöyle ki rahim içi enfeksiyon riskini artırdığından fallopi tüplerinde kalıcı tıkanıklıklara yol açabildiği gösterilmiş az sayıda vakada da olsa. Ama bazı doktorlar da diyor kii o ancak çok kötü şartlardaki, hijyene titizliğe önem vermeyen hastanelerde sözü edilebilecek düşük bir risk. Yani seçim senin. Bir arkadaş aşağıda iğnelerden söz etmiş aylık ve yıllık iğneler var depo etkili doğum kontrol hapı gibi gene aynı şekilde hormon içeren. Ama onlarda adet kanamalarında düzensizliğe daha sık rastlanılmış. 2 yıllık progesteron iğneleri kullanan kadınların azımsanmayacak bir kısmında adet görememe sorunu ortaya çıkmış. Hap kullanmak da oldukça koruyucu ama saatlerine aşırı titizlikle dikkat etmeni gerektirir. İmplantlar var bir de gene hormon içeren. Onlar da oldukça iyi aslında ipneler kadar yan etki profili kabarık değil ve 5 yıl gibi uzun süre etkili. Onun dezavantajı da kolda belli olması biraz dikkatle bakınca ama çok da bariz değil. Şimdilik aklıma gelenler bunlar siz yine araştırın tabi iyice ben sadece fikir vermek istedim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Kendine benim gibi birini bul 1 saatin üzerinde ilk boşalma kontrolünü sağlayabilen erkekler nadirde olsa vardır. Hiç bir şey takmana gerek kalmaz veya korunmaya hiç gerek yok:) Her şey kontrol altında olur.
    14 Yaşımdan bu yana aktif sevişiyorum. Henüz bir kaza olmadı olmasına da imkan yok evli değilsen eğer iyi bir partnerle sorun çözülür

0|0
    0|1
    • çok şükür evliyim ve senin gibi değil neyse ki
      zaten benim elimi dahi nkahlanmadan tutacak adamla işim olmazdı olmadı da Allahıma bin şükür

• benim gibi birini bul öp başına koy

• ben sürekli kullanıyorum bak bundan hemde :)

www.google.com.tr/search

0|0
    0|0
  • Ben kullanmadım valla

0|0
    0|0
  • eşim 4 yıdır olmasdı daha

0|0
    0|0
  • Kullanmadım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hamile degilde spiral taktirirsan adet duzensizligi oluyor.

0|0
    0|0
  • Spiralle hamile kalma riskin var düzensizlikte düşme tehlikeside var ozaman da kanama falan oluyor resmen eziyet ve eski bir yöntem
    Bahsettiğin süre çok uzun oyüzden hap kullan demicem unutma ihtimalinin yanı sıra 2 yıldan uzun kullanımlarda aşırı kilo aldırır aylık vurulan iğnelerde aynıdır
    Ama son bikaç senedir kullanılan ülkemizde çok bilinmeyen korunma iğnesi en iyi yöntem bence 2 ve 5 senelik koruyucu etkiye sahip iki tür. Bu kadar yöntem arasında en zararsız yöntem bu gibi duruyor şuanlık açıklanan bir yan etkisi yok bakalım

0|0
    0|0
  • sprialle hamile kalma vakaları çok azdır ama yinede eşiniz de korunsun

0|0
    0|0
  • En guzeli hap.

0|0
    0|0
    • hap beni 1 ay geciktirdi ve bir gün atlayınca tak hamile kalınıoyr yalnız

• gece vakti dayanamayıp soluğu özel hastanede aldım 1 ay geciktim artık kesin hamileyim diye
      ama çok şükür değilmişim

• Ilk kullanimda gecikme oluyor. Sonra duzene giriyor. Ben memnunum. Yan etkisini gormedim. Yasmin kullanıyorum. Hayatimin bir parcasi oldu artik. Unutmak degil de saatini geciktirdigim oldu ama bisey olmuyor. Rahatiz yani.

Yükleniyor...