Eşcinsel ve transeksüelleri homofobiden koruyan bir yasa çıkmalı mı?

Eşcinselleri ve transeksüelleri homofobiden koruyan bir yasa çıkmalı mı? Transeksüellerinde öğretmen, doktor, avukat gibi normal meslek yapabilme hakkı olması, eşcinsellerin cinsel yönelimleri anlaşıldığında sırf cinsel yönelimi yüzünden işinden atılmaması, onlara yapılan i.e, top gibi sözlü hakaretlere ve "eşcinsellik hastalıktır, sapıklıktır" gibi nefret konuşması yapanlara para cezası verilmesi gibi şeyleri içeren bir yasa çıkmalı mı?

• Çıkmalıdır.
    62% (5)64% (7)63% (12)Oy Ver
  • Çıkmamalıdır.
    38% (3)36% (4)37% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|14

En İyi Kız Görüşü

• Böyle bir yasa çıksa dahi kişi parasını verir sana o sözü yine söyler yine seni işten atar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• çıkmalı,herkesin kendi seçimi,özgürlüğü.bunu yargılamak hakaret etmek kimseye düşmez.

0|0
    0|0
  • çıkmalı ama çıkmaz. bu devletin bakanı bile eşcinsellik hastalıktır diyorsa kime sığınsın insanlar bilmiyorum. üzücü.

0|0
    0|0
  • Bence çıkmalı onlar da insan sonuçta insanları sevmesek de saygılı olmalıyız

0|0
    0|0
  • çıkmalıdır

0|0
    0|0
  • başka başka isimler altında nefret kendini sürdürür.yasa çıksın yani.

0|0
    0|0
  • cok güzel bir hayal cidden. hayal diyorum çünkü bu insanlarla ı ıh olmaz senin iş.

0|0
    0|0
  • bende tambir homofobi var çok korkuyorum lezbiyen olmaktan :( tanrımmmm yıllarıdr psikiyatr a gidiyorum

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 14

• Bahsedilen şey bu ülkede eşcinsel olduğu için işten atılan, dövülen, çeşitli şiddetlere maruz kalan, laf atılan, hatta öldürülen insanlara yönelik, onları koruyacak bir yasa çıkmasıdır. Buna da karşı çıkanın vicdanından şüphe ederim. Ahlaklı şeyler sizi.

Bu arada hali hazırda CHP ve BDP yeni anayasaya böyle bir madde koymak istemiştir ancak AKP ve MHP karşı çıkmıştır. Eşcinsellerin bu ülkede devamlı sözlü ve fiziksel şiddete uğramalarından zevk alınıyor sanırım.

0|0
    0|0
  • Yasayla alakalı birşey değil şu an bile yasa çıksa..

patron seni isterse işten atabilir...

sözlü hakaretlere mahruz kalabilir..

İnsanların bu olaya bakış açısı değişmeli

0|0
    0|0
    • En azından mahkemeye gidince "ee ne yapalım, yasada böyle diyor, otur aşağı" olayı olmaz. Yasal güvence olur.

• Çıkmalıdır fakat ne işe yarar? hangi yasa işe yaramıştır? William Shakespeare in malum sözünü hatırlamakta fayda var "Bir ulusun türkülerini yapanlar yasalarını yapanlardan daha güçlüdür" yani halkın zihniyeti değişmedikçe yasalar bir işe yaramaz

0|0
    0|0
    • Halkın zihniyetini hükümetler de değiştirebilir. Halkı nasıl yönettiklerini görüyoruz. Bir kere de bu "güçlerini" iyi bir şey için kullansalar keşke. Yoksa insanların birbirine "birinden cinsel yönelimi için nefret etmek bence çok saçma, sence de çok saçma" demesini beklersek, ohoo.

• eşcinsellik hastalıktır sapıklıktır.artık sapıklık bile normal görünmeye başladı sadece.hiç eşcinsel olup da normal ruh haline sahip birini gördün mü etrafında?

1|0
    0|2
    • Neyin hastalık ya da sapıklık olduğuna siz değil tıp ve psikoloji bilimi karar verir. Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan Psikiyatri Kurumu başta olmak üzere nerdeyse tüm saygın evrensel bilim kuruluşları eşcinselliği bir hastalık, sapıklık ya da bozukluk değil heteroseksüellik gibi doğal ve normal bir eğilim olarak görülmektedir. Ve evet gördüm.

• Koy bakalım linklerini görelim.

• Eşcinselleri dövün, onlara sövün, toplumdan itin, sonra da "hihihihihi eşcinsel olup normal olan birini gördün mü sen?". ABD'de, İngiltere'de vb. eşcinsel yöneticiler, avukatlar, öğretmenler görebilirsin. Her şeyin kaynağı işte sizin o pis baskıcı kana susamış geri zihniyetiniz.

• hollanda vatandaş kabul ediyor arkadaşım ...

1|1
    0|1
  • çıkmalı :D

0|1
    0|0
  • Garip olur düşünsene el ele dolaşan erkekler aynı zamanda el ele dolaşan kızlar. Hollanda'yı tavsiye ederim onlara.

0|0
    0|1
    • Böyle küçümsemen hoş değildi.

• Eşcinsellik bir seçim değil bir yönelimdir. Sen nasıl kızlardan hoşlanmayı bir gün oturup düşünüp tercih etmediysen ve istesende bu yönelimini değiştiremiyorsan eşcinsellerde bir gün oturup ben en iyisi hemcinsimden hoşlanayım demiyorlar. Eşcinsellerin böylesine aşağılandığı, hor görüldüğü ülkede kim bile bile eşcinselliği tercih eder?

• O zaman şöyle diyeyim kendi yönelimleri. Ben şahsen hoşlanmam ama gidip te sen şöylesin böylesin diye de demem. Uzak dururum buda benim kendi düşüncem.

• Olmalı ama olmaz. Aksi olur hatta.

Neyse siyaset konuşmayayım.

0|1
    1|0
  • Çıkması gereksiz çünkü en fazla 50 yıl sonra kadın erkek diye bir şey kalmayacak tüm insanlar ortak tek bir cins olacak

0|0
    2|1
  • cıkarmı cıkmazmı bilmem ama cemil ipekci bacımdan başkasını tanımam :)

0|0
    1|0
  • farketmez

0|0
    0|0
  • Çıkmalı.İnsan hakları yolunds büyük bir adım olur.Ama sizce bu hükümet çıkarır mı?

0|0
    0|0
  • Kesinlikle Çıkmalı Eş Cinsel diye bişey olmamalı..

1|0
    1|5
  • Çıkmamalı.

1|0
    0|1
Yükleniyor...