Neden bazı insanlar evliliğe sadece cinselliği meşrulaştırma olarak görüyor?

cinselliğin evliliğin bir parçası olması gerekirken tamamı gibi algılanması ne kadar doğru?

Neden bazı insanlar evliliğe cinselliği meşrulaştırma gözüyle bakıyor?Neden insanlar evliliğe sadece cinsellikten oluşuyormuş gibi bakıyor?Neden insanlar evlilik=cinsellik şeklinde bakıyor?

Soru şu değil:Evlenmeden önce cinsellik doğru mu?

Soru şu:Evliliğin cinselliği meşrulaştırma olarak kullanılması doğru mu?

not:meşrulaştırmak :Dine ve yasaya uygun hale getirmek.

0|0
8|18

En İyi Erkek Görüşü

• nedeni şu, tabi bana göre: hiçbir şekilde cinselliğin eğitiminin olmaması, küçük yaşta cinselliğe uzak tutulmaya çalışan çocuklar, ergenlik dönemindeki çocuklara cinselliğin kötü olduğunu saman altından aşılamalar, p*rno sektörünün vahşiliği gibi bir çok konunun sonunda cinselliğin en iyi yaşanabilecek zamanının evlenince olduğu düşünülebiliyor. ancak bu tip yetişen bir insanın evlendiğinde yaşadığı cisellikteki cehaleti bundan daha acı bir durum...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Nedenlerin olduğu heryerde dramlar yatar.

Türkiye de insanlar seks açlığı çekiyor, şu poltika yürütülüyor, ergenlik çagında falan vs insan evlenene kadar olgunlaşıyor diyelim tabiki tam anlamıyla değil, yani kızlar hep evlendikten sonra derken erkekler p*rno sitelerinde hangi fantazilerine yakın p*rno arayışındalar, aslına bakarsan ikiside yanlış kızların evlendikten sonra demesi, erkeği otomatikmen evlendikten sonra durmadan seks yapıcam düşünesine taşıyor. erkeklerde söylediğim gibi p*rnolarda evlilik öncesi hazırlıklarını tamamlıyor, oysa seks hayatı p*rnolardaki kadar renkli değil, ayrica gelişme çağında yaşıyor bir çok genç bunu, o yüzden seks yapmaya ac bir toplumuz. yani bu konuyu bu ülkede tartışmak uygun değil şu durumda.

1|1
    0|0
  • Evlenmeden cinselliğin yaşanması, bu sebeple evlenmenin önüne geçtiğini düşünüyorum... Eğer kadın ve erkek evlenmeden birlikte cinsellik yaşadılarsa evlilikleri daha sağlıklı yürüyor... Bu istatistik olarak da bir gerçek...

Çoğu insan bahsettiğiniz gibi cinselliği meşrulaştırmak için evleniyor. Bunun sonucunda da mutsuz evlilikler, istenmeyen çocuklar, cinsel problemler vs ortaya çıkıyor...

Evlilik, birlikte yaşama kültürüdür, tahammül edebilmek, herşeyiyle kabullenmek, saygı göstermek, sevmek, korumak, kollamaktır... Seks için yapılan mutlu evlilik yoktur...

2|2
    0|1
    • saçma bence ne demek elenmeden önce yaşayan insanlar daha mutlu olur cinsel hayatında .insan karşıındaki insanın çekiminii bir dokunmayla bile anlayabilir .

• Bu da senin görüşün ama ben sana SAÇMA demeyeceğim... Görüşünü anlayış ve saygıyla karşılıyorum güzel arkadaşım...

• çünki aile içinde amcaya dedeye pipi göstererek büyüyen küçük erkeklerin büyüdüğünde sadece seks makınesı gıbı kızlara abanmaları yüzünden..

gelişim üzerine ve eğitim almış insanlar'da buna dahil.. hayvansal içgüdleri malesef evlılık denınce sadece yatakdan ibaret algılıyor.. gezmek bişeyler paylaşmak sonrakı zevk aşamaları..

hele birde görücü usulü ve sevmediği biriyle evlenenlerın cinsellikten başka ortak yanları kalmıyor..

nedeni aileden gelen türk toplumuna has edebi kurallardır.. meşrulaştırma edebi kurallara uygun tolum yapsına göre byu yüzden bı kılıf vaziyeti görüyor..

1|0
    1|0
  • evlilik tabiki sadece cinsellik değildir bir yuva kurmaktır manevi değerlerden anne baba olmaktır bu duyguyu tatmaktır

Dinimizde evliliğin öncelikli amacı da nesli korumak ve sürdürmektir. O nedenle evlilik harici cinsellik türleride dinimizce yasaklanmıştır.

yani evlenmeden önce evlilik dışı ilişki yaşamak hem dinen haramdır zinadır doğru değildir tabiki ..

meşrulaştırmak derkende cinsellik bi ihtiyaçtır yaradılış , fıtrat gereği insanlar için buda en meşru yolla evlenerek olur ..tabi cinselliği yaşamanında kaideleri dini boyutu var bildiğiniz gibi malum haram olan ilişki şekilleri vs bunlarada dikkat etmek gerek ..

1|0
    1|1
    • ben ne sormuşum sen ne yazmışsın yahu.halbuki özellik açıklamıştım sorum şu değil diye.sorum şu:evlilik cinsellikten ibaretmiş gibi davranılmasının sebebi ne?..şimdi cevabını bir kere daha oku.bu sorunun cevabı o olabilir mi...

• güzel arkadasım bende diyorumki işte sadece evlilik cinsellikten ibaret değildir kalbin bi başka atmasıdır aşktır sevgidir diğer yarısı cinselliktir

evlilik cinsellikten ibaretmiş gibi davranılmasının sebebi derken de anladığım kadaryla sunu demek istedin evliliği sadece kadını cinsel obje gibi kullanma sadece cinsellikten ibaret görenler var tabiki bu yanlış bişey

• Bi gerizekalıya açıklar gibi açıklamışsın soruyu, takdir ettim.. :)

Düzenli seks yapabilmek, çamaşırlarını yıkatabilmek, her akşam ev yemeği yiyebilmek gibi şeyleri lüks gören insanların bunun için evlenmesini yadırgamamak gerek.

2|0
    2|0
    • herkesin anlamasını istedim,birileri yanlış anlamasın diye özellikle açıklamak gerekiyor :)

haklısın,yadırgamamak lazım...

• eğitim şekli... toplumun düşünceleri... kişilerin kendi düşünceleri... hepsi bu durumu etkiler... mesela benim için herşey doğaldır :D

1|0
    0|0
  • Soruyu açıklamak için elinden geleni yapmış ama cevaplar hala anlamamkta ısrarlı sözlerle dolu :D

Evlilik kutsal değildir demiyor bu kız, neden evlilik sadece seks yapabilmek için bi araç olarak görülüyor diyor.

Valla evlenmeden ilişkiye giren çok var yobazlara inat.Az kaldı tam laik olucaz şu gayrimüslimler de insandır kelimesini diyanete kabul ettirelim tam Laik olucaz

1|0
    0|0
    • soruyu açıklamak için elimden geleni yaptım ama demek ki yeterince açık olamamışım...kabahati üzerime almaya razıyım...ayrıca sende sorumun cevabını vermemişsin.cevap niteliği taşıyan bir yorum bekliyorum :)

• Ya cevap gizli aslında cevabımda: Tam laik olamamış Türkiye nedeniyle.

• peki o halde cevabın genel bir tespit olmuş kabul ettim...

• Bazı şeylerden kıt olan insanların yaptığı birşey bu.Yani o bazıları kısaca "kıt" ve bu nedenle böyle davranıyor :)

1|0
    0|0
  • niye hala böyle düşünüyonız anlamadım. Evlilik tabiyki cinsellik değildir fakat cinsellik evlilikte gerektiği gibi yaşanmazsa 2 taraftan birinin veya ikisininde canı oldukça sıkılır bu mutsuzluğa sebep olur. Buda evliliğin bütününe yayılır. Eçer kadın arkasını dönüp yatarsa her defasında adamda artıl usanır aklı farklı yerlere kayar. Karısının ona vermediğini başkasında arar sonrada siz kadınlar adama s.refsiz dersiniz. bu tam tersi içinde gecerlidir. Cinselliğe aç kadın aldadır. Bu evlilikte biter...

Arkadaşlar küçümsemeyin evlikikte cinselliği. Önemlidir.

0|0
    0|0
    • küçümsemiyorum,önemli olduğunun da farkındayım.sadece evliliği cinsellik olarak algılayan,sanki cinsellik dışında başka bir şey değilmiş,tamamen ondan oluşuyormuş gibi algılayan insanları yadırgıyorum ve bunu yapmalarının sebebini soruyorum.

• rahar cinsellik için evlenenin ben aklına edeyim.

• cinselligi yasamak icin imam nikahi kiyanlar bile var bence evlilik : cinsellik gozuyle bakanlar beyinlerinin yuzde 80inin cinsellik olanlardir yani ask sevgi baglilik vs. onlar icin sadece bacak arasindan gecer yoksa gercek askta cinsellik en arka plandadir mecnun leylanin orasina burasina bakiyormuydu acaba yada sirin ferhata surtunelim diye teklif ediyirmuydu zamane aski oyle bisey iste

2|0
    0|1
    • zamanelikle alakası yok bence,eskiden de birileri sırf cinsellik yaşayabilmek için evleniyormuş.peki yatak dışında ne yapıyor bu insanlar?birlikte yemek yiyebiliyor mu,gezip eğlenebiliyor mu,ortak zevklere hobilere sahipler mi,anlaşabiliyorlar mı,uyumlular mı?bunların sorgusu yok...

• bildirim delisi ettiniz beni kış kış başka soru da konuşun yahu :))

• haha biliyorum kahlo saka yaptim hem senin sahibeliginde fena degildir belki :))

soran@ egleniyoz ya kizma Allah Allah :))

• evliliğin amacı zaten artan cinsel isteği temiz ve doğru yöntemle günaha girmeden yaşamak içindir. çocuk yapma aile kurma sonradan sonradan hayata entegre olupta aile oluşmasına yol açmaktadır.

0|0
    2|2
  • Kısmen doğru diye diyebilirim ama bu şey sağlıklı bir düşünce değildir...Sırf ihtiyaçlarını gidermek için evlenen insanların mutlu olabileceğine ihtimal vermiyorum ben...Unutmamaliki En güzel Sex güzel bir bayanla yada Erkekle değil, Sevdiğin insan ile yapılandır...

0|0
    0|0
  • Aynı evde birlikte yaşayabilirsin, çocuk doğurursun, büyütürsün...

Bunları imza atmadanda yapabilirsin

1|0
    0|0
  • evlenen insanlar rahatça sevişebildiğinden olabilir mi

0|0
    1|1
    • soruyu anlamamışsın...detaylı bir şekilde anlatmaya çalışmıştım oysaki."evliliğin cinsellikten ibaret görülmesinin nedeni nedir?" diye soruyorum.evlilikte cinsellik olmalı mıdır,var mıdır diye sormuyorum.

• cinsellik, sevgililik, arkadaşlık, dostluk, yoldaşlık yeri geldiğinde hepsi olmalı

• Yemek yersin ama su içmezsen ölürsün. Cinsellik zevkten çok ihtiyaçtır. Yapmassan ölmessin ama mutlaka herhangi bir yolla kendini tatmin etmeyi başarırsın.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|1
  • ergenler bu şekilde düşünüyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• başka ne olabilir ki evlilik?

2|3
    0|1
  • Al sana tam açıklama link

Evliliğin benim için hala kutsal bir birliktelik ...

0|1
    0|0
  • akılları şeylerinde olduğu için...

1|0
    0|1
  • Nikah olmadan (Resmi ve Dini) hertürlü cinsi münasebet tensel yakınlaşma Günahtır.

Ama yinede diyorum herkesin imanı kendinedir..

0|1
    1|1
    • dikkat ettiysen soru şu değil diye yazmışım...sorum evlilikten önce cinsel ilişki yaşanmalı mı değil...soruya bir kez daha bak.verdiğin cevap benim sorumun cevabı değil.

• soran arkadaş ne kadar da sabırla karşılıyosun her cevabı. takdir ettim gerçekten. Ama bir şeyi merak ettim , sorduğun sorunun cevabını verebilecek çok insan olduğuna inanıyor musun gerçekten , en azından burada...

• Bir insan pipiden ibaret görürse kendini böyle olur işte.

1|0
    0|1
    • birileri de kukudan ibaret görüyor kendini,çift taraflı bir şey bu bence.

• Fark etmez ikisindede kan basıncı aşağıya doğru beyin oksijensiz kalıyor haliyle böyle düşünmeleri normal

• ne güzel demişsin "kan basıncı aşağıya doğru beyin oksijensiz kalıyor" :)

• evlenmeyi cinsellik olarak gördüğünü sanmıyorum hiçkimsenin .okadar basit olmamalı .eğer öyle olsaydı sevişen bütün çiftler evlenirdi zaten demek ki cinsellikten başka uyum sağlanılcak norkatlar aranıyor sadece cinsellik değil

0|0
    0|0
  • Soruna 5 yıldızı çaktım

0|0
    0|1
  • likit bebişime yürekten katılıyorum<3

1|1
    1|0
Yükleniyor...