Doğum kontrol iğneleri?

18 yaşındayım ve bekarım. Bu doğum kontrol yöntemini nerden temin edebilirim. Eczanelerde iğnesi reçetesiz satılır mı? Özellikle bu tip iğnelerin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• aylık iğnelerin dezavantajı oldugunu hiç duymadım butun korunma yöntemleri dogru kullanıldıgında vucuda olumlu etkileri vardır kıllanmayı azaltır adet düzensiliğine iyi gelir adet öncesi ağrıları azaltır gbi gibi.. butun dogum kontrol yöntemleri iğne ilaç ertesi gün hapı eczaneden recetesiz temin edebilirsin. yanlız kullanım sekline uygun olarak kullanmalısın. dogum kontrol haplarını aynı saatlerde almak bile korunma düzeyini arttırır. dogum kontrol iğnesinide adetin ilk günü olmak gerekir en azından ilk iğnei sonraki iğneler 30 gün arayla olur adet beklenmez. ama butun korunma yöntemlerinde ilk ay ek korunma gerekir cunku umurtlama bazen beklenmedik günlerde gercekleşir yani henüz ilaç vucuda etki etmemişken yumurtlama gercekleşebilir ve hamile kalabilirsin.

0|0
    0|0
    • Ay sağolasın bacım ya. Sonunda yardımıma bir bayan arkadaş koştu. Erkekler kulaktan duyma laflarla konuşuyor burda.

• önemli değil canım :) yararlı olabildiysem ne mutlu ;)

Erkekler Ne Diyor 6

• Herkeze günaydın.
    Bak arkadaşım Dogum kontrol hapı bayan da kılo almaya neden olur hap we igne gibi şeyler uzun süreli kullanımlarda yumurtalarını etkiler yani çocuk sahibi olmak istediğinde bunu zorlaştrır uzun tedawiler olman gerekir.
    ingilterede bir yöntem çıkmış türkiyede bir kaç yer yapıyormuş nerelerin yaptıgı konusunda tam olarak bilgimyok yanlız kolda damar içine bir cisim yerleştriyorlar o cisin bayanın gebe kalmasını elgelliyormuş.
    we bildiğim kadarıyla birde bayan prezerwatifi diye birşey wardı hap we inge wücüdunda olumsuz etkiler yapar.

0|0
    0|0
  • doğum kontrol hapı alabilirsin ama iğnesini alamazsın. alsan da yapmayı bilen biri olmalı

0|0
    0|0
  • satılır da aklından neler geçiyor. eğer evlilik dışı korunmak istiyorsan bırak o haltı seninle yatan erkek düşünsün. bu haplar iğneler yarın çocuk sahibi olmanda güçlük çekmene sebep olur.

0|0
    0|0
    • İğneler belki ama haplar zaten öyle değil. Adı üstünde korunma. Kadının bedeninde olacak bir olumsuzluk istenmiyorsa buna kadın, erkeğe bile lafını bile etmemeli.

• Öyle demek istememiştim. Bir kabalığım olduysa özür dilerim.

• yok kesinlikle alınmadım veya kabalık olarak görmedim, bir kadının da benden özür dilemesini istemem. Yanlızca karşınızdakinin zevkinden önce kendi bedeninize kıymet vermediğinize kızdım. Yapacağınız her ne olursa olsun , bu dünya da en kıymetli kendinizsiniz bunu unutmayın

• 18 yaşında bekarsan doğum konrolü için özel polikilinikten rendevu alıp doğun kontrol uzmanından bilgi alamnı tavsiye ederim. yanlıs ilaç kullanımı kısırlık vs seyler yapabilir.

0|0
    0|0
    • Doğum kontrol iğneleri kısırlık yapmaz ama.

• Onda da kondomun yırtılması ve delik olması gibi türlü türlü sorunlar var. Bir de takdir edersiniz ki erkekler prezervatif kullanmayı pek sevmiyor. Zevk almayı etkilediğini söylüyorlar.

• sağlık ocağında ebebler var kayıt olmana gerek yok. yeni evleneceğim bana korunma yöntemlerini anlatın deyin, size en doğru cevabı verirler hatta iğneden yaparlar

• çok farklı yan etkileri var

0|0
    0|0
  • napacan hayırdır recetesiz satılabilir hap kullan mesala ya da google amcaya sorrrr

0|0
    0|0
    • Hapım var ama her gün aynı saatte içmek biraz sıkıntılı.

• Onda da kondomun yırtılması ve delik olması gibi türlü türlü sorunlar var. Bir de takdir edersiniz ki erkekler prezervatif kullanmayı pek sevmiyor. Zevk almayı etkilediğini söylüyorlar.

• doğru et ete değmesi lazım benim için fark etmiyo neden geldiğini hisediyorum direk çıkarıyorummm

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...