Normal doğum çok zor mu?

Bir türlü mantığım almıyor o küçücük vajina dan o bebek nasıl çıkar vajina yırtlır mı bide o çığlıklar korkutuyor beni

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• hiç de senin korktuğun kadar zor değil senin o küçücük vajina dediğin sadece kas dokusu'dur ve bir çocuğun kafası çıkacak kadar esneyebilir.
    bende doğum videosu var mümkün olsada sana göndersem

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bakteriyel Enfeksiyon Nedeniyle Görülen Vajinal akıntılar: Vajinada oluşan kokmuş balık kokusu, genellikle bir bakterinin neden olduğu enfeksiyondan kaynaklanmaktadır. Vajinada oluşan bu keskin ve kötü bakterilerin çoğalması için oldukça uygun şartlar barındıran vajinada üreyen bakterilerin salgıları nedeniyle oryaya çıkmaktadır. Bu durumda yapılacak şey, hiç utanıp sıkılmadan bir doktora giderek vajinada kötü kokuya neden olan bakterileri yok edecek ve kökünü kurutacak bir antibiyotik tedavisi almanızdır.
    Doğumdan sonra vajinanın deforme olması ( yırtılarak genişlemesi) durumunda ise yalnız Kegel egzersizleri ile bu durumun düzelmesi olanaksızdır. Bu durum ancak Vajinoplasti ya da perine onarımı adı verilen operasyonlar ile düzeltilebilir. Bu operasyonlar muayenehane ya da hastane ortamında lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilebilir.

Normal vajinal doğum sırasında eğer epizyotomi adı verilen kesi yapılmazsa vajina istenmeyen çeşitli bölgelerden yırtılır. Doğumdan sonra bu yırtık bölgelerin tamiri yapılsa bile bir takım sorunlar ortaya çıkabilir. Oysa doğum sırasında epizyotomi yapılırsa bu bölgedeki dokular daha uygun bir şekilde dikilerek vajina mümkün olduğu kadar normal anatomik yapısına tekrar kavuşturulur. Böylece ilerde cinsel ilişkide sorun çıkması önlenmiş olur.

1|0
    0|0
  • mantık aramayın zaten. insan bedeninde mantık aramaya kalkarsanız içinden çıkamazsınız. allah öyle mükemmel sistem yaratmış ki hiç bir noktası mantık alacak gibi değil. daha doğrusu bizim aklımız ermez.

insan vücudu kendi kendine çalışan bir sistem. peki mantıklı mı? ya da bizim mantığımız erer mi. beyin hala bilim tarafınfından tam çözülemedi. doğum beyin yanında bir hiç kalıyor.

doğum anında kemiklerde de açılma oluyor. o ana mahsus bir açılma var. doğum sonrası 40 günlük devrede herşey normale dönüyor

en sağlıklısı normal doğumdur. hem çocuk hem anne açısından. eğer doktor paranın kölesi değilse asla zorunlu olmdıkça sezeryan önermez.

0|0
    0|0
  • Yersiz bir korku sadece :) Bir kadın doğum yaparken, sadece burun kemikleri yerinden ayrılmıyor, vücudunun diğer bölümlerinde kalan kemiklerin hepsi yerinden ayrılıyor, acı duyuyorsun ama abartılacak kadar değil.

0|0
    0|0
  • genişleme oluyor 2 cm yırtılma oluyor keniliğinden eriyen ameliyat ipiyle dikiliyor 15 gün sonra kendini geri toparlıyor

0|0
    0|0
    • Demek yırtlıryo

• Peki çok saol

• rica ederim

• minicik yerden cıkarmı o ya :/(:((

0|0
    0|0
  • yırtılmaz ama çok genişler ve eskisi gibi dar olmaz o yüzden vajınasının bolalmasını istemeyen bazı kadınlar sezaryan ile doğum yapıyor vajına m dar kalsın diye

0|0
    0|0
    • Hmmm duymuştum

• iyi jeton sağlammış taş devrinden kalmamış bayyss

• Baays

• Cok merak ediyorsan netten ac dogum videosu izle

0|0
    0|0
  • Makasla kesiyorlar . : )

0|0
    0|0
  • deneyelim sende :D

0|0
    0|1
  • Yırtılsa nereye kadar yırtılacak kuzu anüsüne doğru kesiyorlar sonra geri dikiyorlar işte

0|0
    0|0
  • Açılın ben doktorum.. korkulacak bisey yok

0|0
    0|1
  • doğumda vajina olabildiğinde kasılıyor ve o kasılmadaki ağrıyı düşünemiyorum bile

0|0
    0|0
    • Hmmm

• Peki saol

• rica ederim

Kızlar Ne Diyor 3

• Kegel egzersizi yapıyorum ben ve bu ilerde normal doğumu kolaylaştırıyormus. He iğne vurur acı hissetmemek için.

0|0
    0|0
  • O küçücük vajinaya bir taraf nazik giriyosa öyle kimsenin ki yurtilmamis senin ki mi yirtilcsk

0|1
    0|0
    • genişleme oluyor 2 cm yırtılma oluyor keniliğinden eriyen ameliyat ipiyle dikiliyor 15 gün sonra kendini geri toparlıyor

• Normal doğm yapamam hayatta

0|1
    0|1
    • Bende korkuyorum ama istiyorum

• Evet intihar sebebim olur. O yüzden doğurmam ben.

• Saçmala kızz.. o yavruyu bir kucagına alda dünyaları verseler degişmezsin?

Yükleniyor...