Toplumuzun cinselliğe bakışındaki sıkıntılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evet bu kızlarımızın bekaret takıntısı, erkeklerimizin lügatından kızı bozmak gibi kelimelerin olması, sevgililerle cinsel ilişki olmamasının normal görülmesi, gençlerin kendilerini prnolar ile heba etmesi ama normal bir ilişkiye gelince tü kaka ayıp bir şey olarak görmesi vs.

Ondan sonra dindarız diyen hacı hoca takımları küçücük çocuklara meylediyor, kadınlar töre diye öldürülüyor, kızı ders çalışmaya davet ediyorsun tecavüz edeceğini düşünüyor vs. vs.

Hadi ülkemizin doğusunda bu kavramların ve bekaretin acayip bir öneme sahip olmasını anladık ama İstanbul gibi şehirlerde bile önem veriliyor buna nedir bu saçmalık gerçekten? Bu konuda neler düşünüyorsunuz merak ettim.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• bekaret sadece dine özel mi? kendi isteğiyle bunu evleneceği kişiye saklamak isteyemez mi? kişinin kendi bedenine de saygısı olamaz mı?
    bence bırakın bu laflarıda soran bey isteyen zaten yapıyor. gerisi yapmak istemeyipte kılıf uyduranlar.

1|1
    0|0
    • Bekaret dine özel demedim yanlış anlamışsınız. İnsan kendi doğasına karşı geliyor ama gençlik yaşlarında vücut bunu istiyor. Kendi bedenine saygı demişsiniz cinsellik yaşayınca birey saygısız mı oluyor size soruyorum?

• saygısı olan evleniyor. olmayan önüne gelene açıyor

Erkekler Ne Diyor 1

• müslüman adam önem verir boş konuşma

0|0
    0|2
    • Herkes senin gibi düşünmek durumunda değil kardeşim

• ne yaparsan yap bu toplumu bozmada kendin ne düşünürsen düşün

• Ben zaten fikir almak için sordum ne kendi fikrimi ne de başkasınınkini değiştirmeyi planlıyorum da cinsellikle toplum bozulmuyor onu da bilesin.

Yükleniyor...