Bartolin Kistim vardı küçüktü büyüdü napmam lazım?

1 sene önce bartolin kisti oldum çok küçüktü ve bakire oldugum için doktor müdahale edemeyiz dedi bugünlerde ceviz büyüklügünde oldu şu an bir agrım filan yok ama daha da büyürmü internetten okumuştum sıcak suya filan oturun bir iki gün geçmezse doktora gidin diye napmam lazım bilgisi olan?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• vallahi kulaktan dolma şeylerle hareket etmemelisiniz. onun dışında doktor kontrolünde dilediğinizi yapabilirsiniz. bende de kist var ama doktor şu anlık müdahale etmeyelim dedim. büyürse müdahale edeceklermiş.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Hastalığının ne olduğunu bilmiyorum en ufak fikrim bile yok ama şunu çok iyi biliyorum.
    Sağlığın söz konusuysa ve tehlikeli bir durumsa ailenle konuşup bakireliği önemsemeden gerekli müdahaleyi yapmalısın.

1|0
    0|0
  • Bartolin ne oluyor? Biraz aydınlatır mısın

0|0
    0|0
  • Ben ameliyathanede çalışıyorum genelde ameliyat edip kistin içini bosaltiyoruz tabi bunlarda bakirlik sorunu yok ama

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bağışıklık sistemini güçlendirecek besin takviyeleri al. Genital bölge temizliğine aşırı özen göster. İç çamaşırını bir günden fazla giyme ve giydğin çamaşır kesinlikle %100 pamuk olsun. Sıcak suya da otur fakat büyümesi vücudunuzda enfeksiyona bağlı tıkanmadan kaynaklanır.

1|0
    0|0
  • Bortolin filan bilmiyorum da iki turlusu varmış biri uruyomuş biri uremiyo uremeyen sorun olmaz biraz adet zamanı ağrı olur ama doğum yapınca geçiomuş oda ha uruyen se o hayrerde çoğalıyomş aldırsan bile başka yerde çıkıyomş genelde

0|0
    0|0
    • bu farklı ama bu bartolin bezinin kanalının tıkanmasıyla olan bir kis kanal tıkanıyor sıvı dışarı akmıyor birikip şişiyor

• yok canım karıştırıyorsun bunun testi filan yok igneyle ya da başka yöntemle iltihapı alıyorsun genelde tekrarlıyormuş özellikle evlendiginde bir ilişki yasadıgında portakal büyüklügünde bile oluyormuş:(Ama bir testle anlaşılmıyor zaten çok küçük bir kanal oldugu için tıkanıyor

• Anladım canım benim anemdede vafdıda kist o sandım aynısı deyil demekki :) geçmiş olan tekrardan

Yükleniyor...