Vajinam çok kötü kokuyor. Ne tavsiye edersiniz?

Sorum özellikle kizlara dalga gecicekler yazmasin rica...Vajinam çok kötu kokuyor yıkıyorum kokuyor sabunluyorm yine kokuyor aksama ona ihtiyacim var doktora gidicek zamanim yok ne yapablrmm acil?

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• kızım temizlik konusunda malesef açığın var. bir yerden mikrop almışsın. koku enfeksiyon olduğunu gösterir. yani ya idrar yollarında ya da vajina içerisinde enfeksiyon var. mutlaka akıntın da vardır. peynir kesiği gibi beyaz ya da sarı ren, eğer ileri safhaysa kahve rengi ya da yeşil renkte akıntıların olabilir. kısacası vajenit olmuş olabilirsin. eğer akıntı yoksa mantar olabilir. ama mutlak pis koku olur. mutlak ama mutlak doktora gitmelisin. az önce bir arkadaşa yazmıştım aynısını sana da yazıyorum.
    yaşam içerisinde şunlara dikkat edersen bir daha bu tür problemler yaşamazsın

-sık külot değiş
    -günlük ped kullan kontrol elinde olsun
    -tüy temizliğini aksatma. tüy demek bakteri yuvası demek
    -tuvalete girerken önce elini yıka öyle gir. böylece temiz elle vajinanı yıkamış olursun.
    -toplu kullanılan tuvaletlerdeki peçete ve kağıtları kullanma. yanında kendi peçeteni taşı
    -tuvalette mutlak temizliğini su ile yap kağıtla temizlik olmaz
    -yıkadıktan sonra mutlak kurula. özellikle sıcak havalarda ıslak kalması hemen mantara sebep olur
    -sevgilin varsa mutlaka temizlik yapmasını iste. sevişmeden önce bölgesel temizliğini yapsın ve ellerini mutlak yıkasın. en güzeli duş almak.
    -toplu taşıma araçlarında iner inmez elinizi mutlak dezenfekte edin. milyonlarca insan dokunuyor çünkü
    -olur olmaz yerlerden yemek yemeyin
    -bir de idrar yolu enfeksiyonu olmaması için altını sıcak tut üşütme

mantar mı vajenit mi bilmeden ilaç önermek hatalı olur. vajenit ise biteral vajinal tablet, eğer mantar ise gino canesten vajinal tablet kullanabilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Zamaninda kullandigin kimyasallar orayi koruyan bakteri faunasi icin gerekli olan ph dengesini bozdular simdi mantardi pislik yuvasina dondu orasi doktora git ve bndan snra temizlerken bol su ile ora icin ozel yapilmiz temizleme jelleri haric bir sey kullama gunluk ped kullan... midem kalkti amw

1|0
    0|0
  • Saf Zeytinyagi sür hic biseyi kalmaz

0|1
    0|0
  • Sabunla yıkaman zaten bir hata vajinanın normal bakteri florasını öldürüyorsun enfeksiyona da yok açar bu. Ki koku enfeksiyon belirtisi olabilir akıntı var mı varsa ne renk kaşıntı vs var mı

0|0
    0|0
  • enfeksiyon kapmış olabilir, bir hastalık vs de olabilir.

0|0
    0|0
  • Doktora gitmen lazim muhtemelen enfeksiyon var

0|1
    0|0
  • bebek pudrası dene banyodan sonra dışarı çıkıp gezip geldikten sonra

0|0
    0|0
  • Bal sür :)

0|0
    0|0
  • hastalık var ondan

0|0
    0|0
  • Sana sacma gelebilir ama ben kokusunu cok seviyorumm tahrik ediyo beni

0|0
    0|0
  • parfüm sık kolonya sür

0|1
    1|0
  • Arada bu tür vakkalar iyi geliyor..'cinsellikten soguyozz:-) :-)

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 5

• vajina için koku giderici jeller satılıyor ya ondan al eczaneden özellikle adet zamanı temizlemk için kullanılıyor

0|1
    0|0
    • Ismi ne fiyati ne surunce hemen gecermi?

• çiçekli limonlu güllü benim aldığım kırmızı güllüydü evet geçiyor

• Yaa arastirdim netten adini bulamiorm sna zahmet yardm etden?

• Enfeksiyon var belli ki niye doktora gitmeye zamanın yok sağlık ihmale gelmez.

0|0
    0|0
  • Sabunla yıkama bende yıkıyordum ama mantar oluşmuştu doktorum sabun sürme dedi dermatolojik bir şampuan verdi onla yıkıyorum.

0|0
    0|0
  • Enfeksiyon veya mantar gibi bir durum olmus olabilir. DoktorA gitmen daha doğrusu

0|0
    0|0
  • akıntıdan dolayımı kokuyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...