Neden Türk erkeği bu şekilde?

Türk erkeğinin çoğunluğunda var olan bir durumu konuşmak istiyorum. Bu Türk erkeği neden cinselliğini özgürce yaşayan kıza "k*şar" tarzı laflar eder ve abaza kaldığı vakit de Türk kızının kendini hint kumaşı sanıyor olmasına çemkirir?

Evlenilecek kızlar var, eğlenilecek kızlar var gibi bir ayrım Türk erkeğinin favorisiyken. Neden kendini geri plana atan kız hakkında çemkiriyorsunuz?

Dünya'daki her ülkeyi gezmedim ama çoğu ülkeyi gezdim. Batının insanı genel olarak kadın ya da erkek fark etmeden rahatken, doğunun insanı da kadın erkek fark etmeden baskı altındadır. Yani batıda bir kadın da erkek de beraberlikler yaşayabilir. Doğuda kızlar evlendiklerinde bakiredir, erkekler de bakir. Ve gördüğüm kadarıyla bu ülkelerdeki insanlar kendi ülkelerinin erkeklerinden ya da kızlarından şikayetçi değil.

Oysa ki Türkiye'de inanılmaz bir ikiyüzlülük mevcut. Bir erkeğin bakir olması neredeyse utanılacak bir şeyken, bir kadının da cinsel ilişkiye giriyor olması utanılacak bir şey.

Türk erkeği evlenmeden beraberlikler yaşayan kızlar için "eğlenilecek kız, kullanıp bırakayım, evleneceğim zaman eline kız eli değmemiş kız alırım" mantığında düşünüyor ve bu yüzden de Türk kızları içlerinden geldiği gibi yaşayamıyorlar. Kendilerini limitliyorlar, bu sefer de erkekler yine kızlara yükleniyor "abaza kaldık bunlar yüzünden" diye ve Türk kızını batılı kızlarla kıyaslıyorlar. Şunu sormak istiyorum kendilerine, sizler peki batılı erkeğin mantığına sahip misiniz?

Evet, biliyorum, bu bizim kültürümüz. Bu ülkede bu işler böyle. Ama artık kimse salak değil. Hepimizin elinin altında internet var, imkanı olanlar yurtdışına çıkıyor. Peki bu saçmalığı desteklemek neden?

Erkeklere sorum şu. Sizin arzularınız ve şerefiniz var da kızların yok mu? Kendin gibi bir şeyler arzulayan kızı niye hor görüyorsun? Sende nasıl istek varsa onda da var. Ve o halinle bakire kız isterim diyorsun, sende şeref var da onda yok mu? O neden seni istesin eğer psikolojik baskı yapılmamışsa ona?

Kızlara sorum. Özellikle de bakire kızlara. Evlenmeden önce bulabildiği her kadınla bedenini kirletmiş bir erkek evleneceği vakit size geliyor. Sizce bu adam gerçekten mi seviyordur? Böyle bir erkeği nasıl kabul edebiliyorsunuz? Sizler bunları kabul ettikçe erkekler bizim bakir olmamamızda bir sorun yok, kızlar bunu zaten aramıyor diyorlar. Siz kendinizi saklamışken, başkalarının olmuş bir adamı nasıl çocuklarınıza baba yapabiliyorsunuz?

0|0
7|16

En İyi Kız Görüşü

• oturup bu ataerkiller için bu kadar sabırla ve samimiyetle yazdığın için öncelikle 5 yıldız:)

erkek egemnliğini sadece erkekler savunmaz, böyle algılaynlar erkekler hemen bi korumaya geçmişler. kadınının da erkeğinin de bilinç altına işlemiş bu ataerkillik.kadına yıllardır batısı da doğusu da ikinci sınıf vatanaş muamelesi yapmış, iki dakka çeneniniz kapasanız da savunmaya geçmeseniz nasıl olur acaba ?

aslında çok güzel bi noktaya değinmişsin diğer doğu ülkeleri neyse o diyorsun bizdeki iki yüzlülükten bahsediyorsun.bence bunun sebebi islamıın türklere sonradan dayatılması ve bir türlü içselleştirememeleriyle alakalı.allah din peygamber diyor ama daha islamın öğretilerinin ne olduğundan habersiz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Soru başlığını okuyunca 1 yıldız verip çemkirmek için soruna tıkladım, sorunu okuyunca 5 yıldız verdim :)

1|0
    0|0
  • Avrupa da cinsel eğitim çocukluktan okulda veriliyor. Yine kendini evliliğine saklamak isteyen saklıyor. Saklamak istemeyen ise her hangi bir toplum baskısı ile yetişmediği için cinselliği gözünde büyütmüyor ve umursamıyor.

Bizim kültürümüzde cinsel eğitim arkadaş muhabbetlerinde öğreniliyor. Aile bu konuda çocuğuna birşeyler anlatmıyor. Çocuk ailesinden sadece ayıp kelimesini duyuyor. Böyle karambole bir cinsel eğitimle türlü türlü bakış açısı olması kaçınılmaz bir sonuç.

1|0
    0|0
  • siz bekaretizi kutsal bir bokmus gibi yuceltmeye devam ettikce sacmaliklarin sizi bulmasi kacinilmaz. Sikayet etmeye hakkiniz yok. Muhtemelen sonunuz onlarca hatunla birlikte olmus bir adamin koynunda... Herkesi goturdu seni de afiyetle goturecektir.

1|1
    4|1
    • Sen de bu işleri erkeğin götürmesi olarak gördüğün sürece kızlar bekaretin kutsal olduğunu düşünecektir.

• yani cold haklı ne biçim cümle kuruyosam

• neyse hersey umarim istedigin gibi olur. Senin hayatin ve tespitlerin beni ilgilendirmez. Sozum anlamak isteyene...

• türk erkeğinin kaşar dediği kızlar seksi özgürce yaşayan kızlar değil afedersin kendini satan kızlara kaşar derler ayrımıda bu şekilde yaparlar evlenicek kız var evlenicek kız var demelerinin sebebi kaşar dediğimiz yani kendini satan bir kızla hiç bir erkek evlenmez çünkü o başkalarınındır...

0|0
    0|0
    • Evlenince bakire kız arayışına giren adam kendini satmasa da bakire olmayan kızı istemez.

• evlenip ayrıldıgı zaman tabiki bakire bir kız arayışına girmek saçma olur ama hiç evlenmeyen bir erkeğin bakire bir kız istemesi hakkıdır.

• bu derin bi konu kadınlarla erkekelr eşit değil dicem sana beni yanlış anlıycaksın kafandaki düşünceleri okuyabiliorum :) şimdi sana açık açık konuşcam mantiken baktıgın zaman erkegn organnda bi degişşiklik olmaz ama kadınlarınkinde olur bu geri kafalılıkla alakası yok bu tamamen kıskançlık konusu kadının o şekilde olması pek hoş bi durum değil bi çocukla birlikte olsan evlendgn başkası olsa o çocuk orda burda konuşsa buda eşnn kulagına gtse bi düşün şimdi ?aynısı bize olmuyo mu diyceksn? hç bi kız bi erkekle oldum diye laf çıkarmaz ama erkekelr çıkarrır asıl mesele bu zaten.. ama bu konunn büyük çogunlugu kıskançlıga girer

0|0
    0|0
    • Kadının organında bir değişiklik mi olur? Bunun bilimsel açıklamasını gösterir misin? Vajina cinsel ilişkiye girmekle esnemez ancak normal doğumla esner, bunu da kegel egzersizleriyle aşabilir bir kız.

Siz erkeklere çocukluktan itibaren karına sahip çık tarzı psikolojik baskılar yapıldığı için siz sanıyorsunuz ki kadınlar bu konuda sorun çıkarmıyor. Bu anlamdaki eşitsizlik bu ülkede en yoğun yaşanıyor.

• Kelime oyunu yok, anlamıyorsun. Benim düşündüğüm ya da düşünmediğim şeyin ne olduğunu bilmeden, düşündüğüm şeyi düşünmediğini bilemezsin. Muhtemelen bunu da anlamayacaksın, yazamıyorsun bile Türkçe, anlamanı beklemiyorum :).

Ama tamam ya, uzayacak, tamam haklısın.

• hepsini okudum..bence çok haklısın..o bir ikiyüzlülüktür evet...kızların namusu var da erkeklerin yok mu...

erkeğin de vardır koruması gereken (kimine göre de harcanabilecek bir senet) bir namusu bence...

her şey dengi dengine...tek sorun dengi dengineyi nasıl nerede karşı karşıya getireceksiniz...?

ben de bunu sorayım madem..

0|0
    0|0
  • Hiç bir Türk erkeği bunu okumaz.

0|1
    1|0
  • herkes aynı değil. sen erkeklerin"abaza kaldık kızlar yüzünden" lafını ciddiye alırsan hata sende. evet hem bakire kız bozup hem "ben bakire olmayan kızla evlenmem" diyen erkek çok. bende bundan yakınıyorum. arkadaşlarım sürekli kızlarla birlikte olurken ben sabrettim şu saatten sonra benim bakire olmayan bi kızı kabul etmem sence enayilik değil mi? ben napayım sen söyle?

0|0
    0|0
    • Dostum, herkesin aynı olmadığını ben de gerek sorumda gerekse altta verdiğim cevaplarda pek çok kez belirttim. Ama bu kafaya sahip erkek bu ülkede bol. Sen kendin bakirsen, senin bakire kız istemene kim ne diyebilir?

Ben kendi bakir olmayıp, bakire kızları yaftalayan, evlenince bakire isteyen bu aklıevvelleri tartışıyorum.

• iyi o zmn kafana göre takıl ne diyim..

• Takılıyorum.

• genelleme yapmayalım dostum.sen kötülerine denk gelmişsin.çevreni değiştir.

0|0
    0|0
    • Geneli bu şekildeyken neden genelleme yapmayayım ki?

• Ergen değilim. Peki bu namusuna düşkün erkeklerin çoğunluğu mu azınlığı mı evlendiği vakit bakir oluyor?

Namusa düşkünlükten abladığın kadının bakireliği mi? Erkeklerin namusu yok mu?

• bakirelikten bahsetmiyorum canım arkadsaşım.yine anlamak istediğin gibi anlıyorsun.

namustan kastım dışarıya karşı koruma kollama.

yoksa kızın evlenmeden önce ne yaptıgı onu baglar.kimsede o kızın evlenmeden önce ne yaptıgını bilemez.namus zar parçası değildir.kız bakiredir ama yemediği herze kalmamıştır.ben ne anladım öyle namustan.

kadındada erkektede bakirlik yada bakirelik şartı aranmaz.arayanada saygı duyarım.aramayanada.

• doğru..bazı tezatlar var ama bunu genele yayamazsın..inanç,adetler ve dolayısıyla yetişme tarzı bu durumu etkiler.

0|0
    0|0
    • Anladığım kadarıyla burada insanlar "genelleme yapmak" ile "genelden tüme varmak" durumunu karıştırıyorlar. Elbette ki her Türk erkeği bu şekilde değil ama çoğunluğu (geneli) bu şekilde. Hanginiz inkar edebilir?

• Toplumun suçu bu, böyle gelmiş böyle gider mi demeliyiz?

• şöyle ki bir insan gerçekten namuslu ise yapılan yanlışlara ses çıkarma hakkı vardır.bence bu iyi birşeydir.fakat her türlü namussuzluğu gizlide yapıp da başkalarına çamur atanlar düzeltilmesi gereken ve toplumun yozlaşmasından dolayı ortaya çıkmış kişilerdir.bunların düzeltilmesi çok zor kullanarak olur..

• Hah, hani sen ''başkalarının olmuş adam'' diyorsun ya, o yüzden işte..

Aslında, bu bir kısırdöngü.. Suçlusu hangi cins, bilmiyoruz..

0|0
    1|1
    • Ama ben onu bakire kız için dedim. Aradaki farkı fark et.

• o degilde seni baya bi yaralamışlarr !

0|0
    0|0
    • Beni kimse yaralamadı. Ben bu ikiyüzlülüğü çekmek zorunda olmayan biriyim.

• ee cekme sende beraber oldugun insana bak ben senden önce catır catırr baskalarıyla beraber oldum de anlasıosanız mesele yk senin gibi düsünenlerde vardır elbet 2012 TR sinde

• Şu an benim neyi çektiğimi ve bu durumdan nasıl kurtulabileceğimi konuşmuyoruz. Erkekler bu apaçık adaletsizliğe işlerine geldiği için nasıl bu kadar tepkisiz kalıyorlar, bunu soruyorum. Cevabı da sorumda vermiş oldum zaten, hehe.

• Tamam güzel anlatmışsın on numara 5 yıldız felan ama olaydaki kısır döngüyü kaçırıyosun dikkatlice bak derim bu konulara tek taraflı bakma derim erkek ol bide öyle bak.

0|0
    0|0
    • Açıkla kısır döngüyü. Bakire ya da bakire olan biri elbette ki kendi gibi birini isteyebilir, bunda bir çelişki yok.

Sanırım 5. yazışım, sana yazayım. Eleştirilen insan tipi kendi bakir olmadığı halde bakire kızı küçümseyen, evlenince bakire kız arayanlar.

• Açıyı biraz daha genişlet ne demek istediğime iyi bak. Cümleyi dikkatle süz.

• Sokaktaki 5 insandan 4'ünün abaza olmasının nedeni, bu ülkede erkeğe cinsel anlamda özgürlük olmasına rağmen bunu yapacak kız bulamalarıdır. Kızlara da günde 50 kişi sulanınca ve o kızlar istedikleri gibi bir şeyleri yaşayamayınca bu olay kısır döngüye dönüşüyor.

• Okumadım ama sende haklısındır muhakkak.

0|0
    0|0
  • zıt kutuplar birbirini çeker.bu dava bitmez.detaya takılma.

0|0
    0|0
    • Detay değil bu. Bu ülkedeki apaçık ikiyüzlülük.

• bitmez bu tartışma.empati yok.çoğu kişinin birbirinin malinda karisinda kızında gözü var.önyargı çok.

• okumadım ama haklısın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Birincisi yazın çelişkili geldi bana burda hangi anlayışı savunduğunu anlayamadım ben tam olarak. İkincisi sadece kişi kendi namusundan sorumludur. Biriyle cinsel birliktelik yaşamak kirlenmişlik değildir herkesin kendi düşüncesi yaşam tarzı var. Kim nasıl isterse öyle yaşar ve yanında da öyle insanlar bulundurur diye düşünüyorum ben.

0|0
    0|0
    • Bakire olan bir kızın kendisi gibi bir erkeği istemesinde bir sorun yok. Kendi temiz olduğu için, kendi gibi bir erkeği de isteyebilir, aynı durum erkekler için de geçerli.

Ama bir erkek cinselliği kendine mübah görüp de kendi gibi olanları yaftalıyorsa, evleneceği zaman da bakire kız arıyorsa ortada açık bir ikiyüzlülük vardır.

• Hayır, istediğin şeyi söyleyebilirsin. Sadece şu... Bir erkek 10 kadınla bile yattığı halde cinsellik yaşamış bir kızı yaftalayabiliyorken. Bir kız bakire bile olsa bakir olmayan erkeğe bir şey diyemiyor. Bunu belirtmek içindi.

• Evet bu şekilde dersen söylediklerin çelişmemiş olur. Burda insanların kararlarını ve kişisel tercihlerini eleştirmek yerine düşünce sistemlerine dikkat çekmek daha mantıklı.

• hepsini okudum yazdıklarının çoğu doğru fakat şunu da ekle bu ülkede kadınlar kendi hemcinslerine kaşar eğlenilecek kız vs olarak adlandırırken bazı kısım erkeklerin bu ayrımı yapması kaçınılmaz birde genelleme yapmamak lazım toplumsal baskı sadece sözde var herkes istediğini yapıyor açığa vurduğunda rahatsız olur öncelikle yaptığının arkasında durup bunun normal olduğuna kendi inanması lazım bu ülkede erkeğim bana vursun döverde severde diyen kadın mantığıda var ..kadınlar herhangi bir ilişkide hata yaptım diyor kendi yapar başkasını hor görür

0|0
    0|0
    • Evet, bu da kraldan çok kralcı olma durumu. Bu ikiyüzlü sistemin meşruiyeti kadınların elinde zaten. Kadınlar bu duruma dur dese, olay zaten çözülür. Ama şu da var, o kraldan çok kralcı kızlar beyni yıkanmış insanlar. Küçük yaşlarından beri doğru olanın o olduğunu öğreniyorlar. Ve ben zaten her iki cinse de sordum sorumu. Çünkü bu sistemde tek suçlu erkekler değil.

Kadınlar da erkekler de suçlu. Böyle öğrendik ama salak değiliz, ikiyüzlüğü görmüyor muyuz?

• bizim her şeyi görüp ses çıkarmama gibi bir huyumu zda var huyumuz kurusun

• Ne güzel yazmışsın o parmaklarına sağlık.Türk erkeğinin geleneksel dengesizliği işte.El değimemiş kız ister ama elleme fırsatı varsa kaçırmaz.Bakir olmayıpta bekarete önem verir.Herkes önce kendine bakıcak.Sen ne yaptın ki ondan bekliyorsun?

0|0
    0|0
  • çünkü kusur aramaya bayılırlar kendileri mükemmelmiş gibi

0|0
    0|0
  • cidden döktürmüşsün

0|0
    0|0
  • genelleme yapmayalı böyle olmayanda vardır ama çoğunluklu böyledirler..

evet haklısın bazı erkekler kızlarla eğlenir eğlenir sonrada evlenilecek kız arar bu zamanda evlenilecek kızda kalmadı hepsi şöyle olmuş böyle olmuş derler kim bu kızları bu hale getiriyor o kadar şey vaad ediyorlar şöyle diyorlar böyle diyorlar sıkılıncada oyuncak gibi atıyorlar bu çok büyük bir haksızlık kızları köle gibi kullanıyorlar aynı şekilde o yurt dışından getirilen zorla fuhuş yaptırılan kızlar var daha yeni 18ine girmiş bu kim için bu da erkek için genç kızların hayallerini hayatlarını mahvediyorlar adeta ne kadar kötü bir şey ..

ama o erkektir o yapabilir diyen bir zihniyet türkiyede hakimken biraz zor bunu aşmak ..

burda kızlarada kızıyorum bazı kızlarımızda var ki resmen kendilerini satıyorlar cıvık hareketlerde bulunuyorlar ve zaten böyle bir kızada erkek hemen yapışıyor ..

bu ülkede kadın ve erkek eşit değildir maalesef

0|1
    0|0
Yükleniyor...