Doktor var mı doktor?

rahim agzı kanserinin iliskiye giren kadınlarda oldugunu ogrendim. eger bundan sonra iliskiye girmezsem risk azalmıs olur mu? anlamayan sallamasın lutfen. ciddi bir konu.

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• şu ana kadar girdiğin ilişkilerde virüs kapmış olabilirsin. viriüs herkeste farklı zamanda etkin olur.

yapacağın şey şu. HPV dörtlü aşı yaptırmak. bundan sonra alacağın virüslerden korur. ama eski aldığın virüsler hücre değişimine devam eder. bu nedenle doktor önerisi ile yılda bir kez smear testi yaptır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Azalır :)

1|0
    0|0
    • Human papiloma virüs nedeni, kısaca HPV, halk adıyla bilinen siğil, cinsel partner ile bulaşma riski fazla, her türü kanser yapmaz, birçok türü mevcut, ne merak ediyorsun başka

• lazere de gidiyodum simdi risk daha da arttı yani. s tesekkur ederim cevap icin :)

• Ewet lazer cihazlarının hijyenine dikkat ettirmek lazım, rica ederim :)

• en iyisi bir uzman hekim ile göüşme

0|0
    0|0
  • Açılın ben doktorum

0|0
    0|0
  • uzman Doktorların hepsi izinli

0|0
    0|0
  • e tabiki azalmış olur risk çok önemli miktarda. Aşısıda var onun. Şimdiden niye taktın kafaya ki.

0|0
    0|0
  • Biz site de 7 den 77 ye 😷

0|0
    0|0
  • hiç bağlantısını duymadım sahsen.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Human Papilloma Virüsü rahim kanserine sebep olan bilinen, en önemli etkendir. Bunun dışında rahim ağzı kanserinin cinsel ilişkiyle bulaşması dışında nedenleri tam olarak bilinmemektedir. Ancak rahim ağzı kanserine yatkınlığı arttıran nedenler:

Çok eşlilik
    Cinsel ilişkiye 20 yaşından önce başlanması
    Viral ve bakteriyal enfeksiyonlar
    Çok sayıda doğum yapmak
    Sosyoekonomik düzeyin düşük olması
    Sigara içmek
    C vitamini ve A vitamini eksikliği
    Erkeğin sünnetli olmaması
    Hastanın bağışıklık sisteminin baskılanması gibi nedenler sayılabilir.

1|1
    0|0
  • İlişkiye girdiğin erkek çok kadınla beraber olmuşsa risk daha fazla.

1|1
    0|0
  • Tek eşliysen baYa azaltmış olursun, HPV virüsü başlıca nedeni çünkü ve bir çok erkekte semptom olarak görünmüyor

1|1
    0|0
    • tek esliyim de korktum yani :(

• Aşısını yaptır imkanın varsa, tek eşliysen de korkma normal şartlarda bir şey olmaz

• insallah :( tesekkur ederim cevap icin

• Sacma sacma konusma ya

0|1
    0|0
Yükleniyor...