Varikosel sonrası kısırlık :/?

Arkadaşlar 1.5 ay önce varikosel ameliyatı oldum. Yaklaşık olarak %40 a yakın hacim kaybı vardı sol testiste ve 3. seviye varikoseldi. Üzerinden 1.5 ay geçti, damarlar hala diri ve hacimli duruyor. Ama doktor çok güvendiğim ve tecrübeli bir doktor, doğru damarları bağladığına eminim. Ameliyat mikrocerrahi yöntemiyle yapıldı. Pazartesi hormon ve spermogram testi yaptırdım. Bugün sonucunu aldım Total Testesteron referans değerleri min:4,94 - max:32,01 arasında normalde. Benim değer 32,1 çıktı. Bu iyi ama spermogram testi negatif. Ya canlı sperm gözlenmedi dedi, ya da sperm gözlenmedi dedi doktor. Onu tam ayırt edemedim. Bunu duyunca da, biraz tuhaf oldum tabiki, beynime oksijen gitmediğinden detayları sormayı akıl edemedim iyi günler deyip çıktım odadan. Biliyorsunuz bir süre geçtikten sonra spermler ölüyor, tabi bu açık havada. Ama sadece açık havada mı, kapalı kapta da bir süre sonra ölürler mi? Steril bir kaba boşalıp ağzını kapatıp teslim ediyoruz tahlili yapmaları için. Kapalı kap içinde ne kadar süre bekleyebilir? Acaba üzerinden 1 2 saat geçti de çok geç mi yaptılar testi :S. Haftaya çarşamba tekrar yaptıracağım testi. Çarşambaya kadar teorikte kısırım açık ve net. Ameliyat sonrası normale döner mi bu acaba. Bu konu hakkında bilgisi olan, yorumu olan varsa yazarsanız sevinirim. Hiç bilgim olmadığından soruyorum. Şimdiden teşekkürler.

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• abi/kardeşim sperm testi için 3 ay beklemelisin bende oldum doktor öyle söyledi 20 oldu bnde yaptıralı 3 ay içinde belli olur biraz daha sabır

0|0
    0|0
    • Tamam da dostum 20 milyon ve üstü sayıda sperm, geçerli sayılır normalde. Bana hiç görülmedi dedi. Eğer bir problem olmasa 500 bin 1 milyon 10 milyon vs bir sayı verebilmeleri gerekmez miydi ki?

• he anladım dosttum. O olay bana 4. günden 8. güne kadar oldu sadece. Hidrosel gibiydi sonra indi. Bilgim yok o yüzden. Ama farklı doktorlara da gitmişsin, sıkıntı yapma bence. Hepsi aynı şeyi dediyse doğrudur.

• tamam eyvallah hocam

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Öncelikle çok sevindim ameliyatının başarılı geçmesine.. bendede varikösel var.. 34 milyon sperm çıktı ama ben yinede tedirginim.. tekrar gidicem doktora ameliyat gerekiyorsa bir an ble düşünmem yaptırırım.. zira hepimiz türümüzün devamı yanı çocuk hayaliyle yaşıyoruz.. Allah kimseyi bu zevki tatmadan öldürmesin :) bakalım sıra bende.

0|0
    0|0
    • 34 milyondan korkulacak birşey yok hocam için rahat olsun. Allah sağlık sıhhat versin, umarım herşey yolunda gider :)

• Teşekkürler :) inşallah..

• Testi yaptırmadan Kaç gün hiç boşalmadın en az 4 gün olması lazım ama yine yaptır sen test

0|0
    0|0
    • Usta hepsini geçtim, sperme rastlanmadı dedi doktor. Sol taraf varikoseldi hadi neyse, sağ taraf sağlamdı. Bu cevap, sağ tarafın da problemli olduğu anlamına gelmez mi bu durumda :S. 2 gün 20 saat falan olmuştur herhalde, yaklaşık 3 gün. Şimdi tam 6 7 gün sonra tekrar yaptıracağım aynı testi. Muhtemelen sonuç değişmeyecek gibi.

• Hacı kısır değilmişim :D. 13 milyon çıktı. Ameliyattan 6 ay sonra kontrol ettirmek gerekir senin 1 ay sonraki değer buysa o 30 milyon civarına gelir ya da geçer dedi mutluyum :D.

• erken teste gittiysen normal o degerde çıkman ama git yine 3 ayda bir kontrole tekrar etmede olabiliyor

• Doktor degilim by

0|0
    0|0
    • Kardeşim bir sorunumuzu anlatmışız burada hem de kullanıcı gizlemeden, verdiğin cevap çok güzel tebrik ediyorum. Bilgisi ya da yorumu olan dedim, bu yazdığın her ikisine de dahil değil.

Yükleniyor...