Vajinal bölgede mantar veya enfeksiyon nasıl tedavi edilir?

vajinal bölgede mantar nasıl oluşur? başıma sanırım böyle bişey gelmiş durumda bi kaç gundur.yanma,kaşıntı hissi veriyor.bu bi çeşit enfeksiyonmudur? korkmaya başladım :( adet döneminden çıktım.ona bağlı bişeyse yeni başıma geldi.bugünyine kanamam oldu.vajinal bölgede yanma kaşınma vardı.başına böyle bişey gelen varmı.çok korktum kızlık zarıylamı ilgili bişey oldu diye.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Vajinal mantar enfeksiyonunda üreyen mikroorganizmalar genellikle başkasından bulaşmaz. Kişinin zaten kendi vajinasında bulunan maya hücreleri çeşitli nedenler ile aktif hale gelip enfeksiyon yaratmaktadırlar. Dolayısı ile havuzdan vb. bulaşma söz konusu değildir. Çok nadiren cinsel ilişki ile bulaşabilir. Ancak bir kadında mantar enfeksiyonu olması mutlaka cinsel ilişki ile bulaştığı anlamına gelmez. Hayatında hiç cinsel ilişkide bulunmamış bakire kızlarda hatta küçük çocuklarda bile mantar enfeksiyonu olabilir. en iyi yakın belirtisi Vajinal mantar enfeksiyonunun en önemli ve en sık görülen belirtisi kaşıntıdır. Bu kaşıntı geceleri şiddetlenir ve sıcak etkisi ile artar.Hastaların çoğunda dış genital organlarda yanma vardır. Özellikle idrar yaparken, idrarın değdiği bölgelerde şiddetli yanma hissi olur. Ama hemen üzülme tedavisi kolaydır. Tedavide hem sistemik hem de lokal ilaçların kullanılması gereklidir. Lokal ilaçlar hem vajinal ovül (fitil) hem de krem şeklinde olabilir. Tedavi esnasında naylon giysiler giyilmemesi, çamaşırların pamuklu olması, kaynatarak yıkanması ve buharlı ütü ile ütülenmesi, dar giysilerden kaçınılması, vajinanın su ile yıkanmaması bunun yerine nötr pH derecelerine sahip ve bu amaçla üretilmiş sıvı sabunların kullanılması tedaviyi kolaylaştırır.

Vajinal engeksiyonu bu şekilde anlatabilirim sana . Umarım tekrarlanan bir durum olmaz sende. Zarınada birşey olmamıştır bakire kızlarda bile görülme riski vardır . Sen Hafta içi doktorundan randevu al ve tedavine başlamanı tavsiye ederim.

1|0
    0|1
    • ya cok iyi anlatmıssın.işte adet kanamam olunca bitti yine tekrarladı.yanma kasıntı olunca noluyor bilmeden bişeymi oldu kafam cok bulanık kac gündür ya:( tesekkurler bilgin için

• olsun buda onemli bi bilgi:)

• arkadaşım tıp hakkındada az çok bilgimiz var inkar etmiyorum ama bir kere okudum ve doğru olan bilgileri sadece yansıttım amaç yardımcı olmak rank sağlamak değil. Soran : bir doktora görünmen gerekiyor.

Erkekler Ne Diyor 4

• doktora falan gitme yaa burada herkes dr maşallah.sana söyledikleri ilacı kremi falan al bişeyin kalmaz:)eğer yine geçmezse haftaya tekrar gel buraya başka bi ilaç yazarlar:D:D

1|0
    0|0
    • heheh :) evde bi krem var onu kullanıcam.gecmezse giderim.tesekkurler

• pudra sür pudra bişeyin kalmaz:D:Dolmadı toz şeker falan dök offf ne iyi olur bak öyle:)

• kafa bulma

• sadece yanma ve kaşıntı hissiyle infeksiyon tanısı konamaz. renk değişikliği, pullanma, kötü kokulu akıntı ve idrar yaparken yanma gibi semptomlar varsa tanıyı destekler. jinekolojiye başvurabilirsin, bunun dermatoloji ile alakası yok. infeksiyon kaynağı içerideyse dermatolog sadece izler. ihmal etme, doktora mutlaka git. çok geçmiş olsun.

0|0
    0|0
    • haklısın bunların yarısından fazlası var . mersi :)

• o zaman kuvvetle muhtemel bir candida infeksiyonuyla karşı karşıyayız. yaygın bir infeksiyon olduğundan çok endişelenmenize gerek yok. fungostatin ya da mikostatin verir büyük ihtimalle doktorunuz, kısa sürede iyileşirsiniz. çok geçmiş olsun :)

• Pazartesi dermatoloğa git hemen. Buralarda çare arama. Ciddi bir şey bu. Yayılırsa her tarafı kaplar. Utanma çekinme bayan oluyorlar genelde. Tıpta utanma olmaz.

1|1
    0|0
    • haklısın ptesi jinekolog yada dermatologa goruncem sagol

• Jinekoloğa gitsen de dermatoloğa yollar o seni. Aslında kremle hapla geçer ama mutlaka git. Rica ederim..

• çamaşırını kaynat lütfen

0|0
    1|1
    • ya hep camasırmı kaynatayım.okadar ciddi sekilde temizliğimi yaparım.ve ipek ürünler kullanırım alakası yok

• assgdfd :D

• ayşe teyzenin ace sini alıp kaynatın lütfennnn

Kızlar Ne Diyor 3

• Havuzlardan çokca geciyor

1|1
    0|0
    • yok hiç deniz veya havuza girmedim

• enfeksiyondur..kızlık zarıyla ne ilgisi var bunun

1|1
    0|0
    • yanma olunca korktum noluyor dedm :(

• haklısın tskk

• kromozol die bi krem var onu al ve ılık suyla sürekli yıka ve iç çamasırlarını 90 da yıka cünkü deterjandan da oluyor.. ve kaşımamaya çalış.. ve tuvaletini yapyıktan sonra sabunsuz yıkatemizlikle gecer.. bi süre ilişkiye girme mümkünse ..

0|0
    0|0
    • peki bu durumda vajinal bölgede yada vajinada kasınma yanma özellikle meydana geliyormu

• evet canım olur .. ve tatlı bi kaşınma olur eğer kaşırsan yara olur sıkıntı olur temizlik le geçecek canım ..

• ve hatta çok kaşırsan yanakları balon gibi kocaman şişer ve acı verir

Yükleniyor...