Bakar mısınız lütfen yardıma ihtiyacım var?

Ben 21 yasindayim ve. Adet duzensizligim var. d. kontrol hapi kullaniyorum ve neredeyse 2 aydir gogsumden sut gibi bise cikiyo cok korkuyorum lutfen bana yardim edin LÜTFEN...

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• Be tatlı kardeşim sana doğum kontrol hapını kullanma aklını kim verdi. Adet düzensizliğinin sebebini biliyormusun ki ilaç kullanmaya başladın. Daha 21 yaşındasın hormonlarını altüst etmişsin. Hapı kullanmayı bırak. Adet düzensizlikleri hormonel dengenin bozulmasından kaynaklanabileceği gibi rahimde oluşan myom, polip, over kisti gibi sebeplerden de olabilir. Rahimdeki sorunları çözmeden d. kontrol hapı kullanmanın hiçbir faydası olmadığı gibi bir yandan da hormonel dengeyi iyice bozarsın. Göğsünden süt gelmesinin bir zararı yok. Bu tamamen hormonel dengenin bozulmasıyla ilgili. İlaç kullanımını kes ve acilen bir jinekoloğa git. Ultrason ile rahim durumuna bakıp anında neden kaynaklandığını söyleyecektir ve ona göre bir tedavi uygulayacaktır. Bu çocuk oyuncağı değil erken teşhis çok önemlidir. Aklına kötü bir şey getirme ama sakın ihmal de etme. Burada bizlere sorup kafan karışacağına hemen bir uzmana git.

1|0
    1|0
    • Doktor soyledi gecen yil bu. Sene birakmak istedm olmaz brakma dedi

• yaş 25-29 ama 21 nasıl oluyorsa! süt çıkması hormonal bişey, korkmana gerek yok ama sorunda net değil. riskli ilişkimi yaşadında korkuyosun gebelik? uzmana git ya da sorularımı cevapla yardım edeyim (uzman hoca)

1|0
    0|0
    • Benim sevgilim yok ve gercekte yas 21 ama burada 25-29 yazdim hormanal mi acaba cok korkuyorum

• Dr. Verdi

• benim sorularımı cevaplayın özelden yardımcı olayım

• doktora görün bence

1|0
    0|0
    • Doktordan cok korkuyom belki kotu bise soyler cok korkuyom

• adet düzensizliği anlarım da göğüsten süt nedir onu çözemedim

• Bende cozemedim ama neyse korkmaya devm tesekkur ederim sana

• aldıgın ilaçlar hormonları düzene koymaya başlıyor. olur zamanla geçer hassas olur bazen

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kan testi yaptırım prolaktin düzeyine bakmak lazım. D. kontrol hapı olarak hangisini ne kadar süredir kullanıyorsun? Adet düzensizliğinden kastın nedir bir de? En son 3 adetinin başlangıç bitiş tarihleri nelerdir?

1|1
    0|0
    • Adet duzeni tarihleri ck dzensiz hâla

• Tamam da ne kadar sürede bir oluyorsun ve ne kadar sürüyor? bunlar önemli.

• 11 oldm en son 16 tarihler ole ve cok az 3 gun olyom hep

• Hamilelikten mi korkuyorsun?

1|1
    0|0
    • Hayir bisevgilim yok ondan korkmuyom

• Rica ederim asıl kusura bakma başıma hiç gelmedi için yardımcı olamadım :/

• ;)))

• kilolu musun? aşırı kilon varsa bir diyetisyene görün.

0|0
    0|0
  • Hapi kullanma o sadece bir sureligine duzenler snra iyice duzensizlesir. Zamanla duzene girecek zaten..
    Göğüs de bahsettiginde o kadar önemli bisey degil korkmani gerektircek bsy yok doktora gidip kesin tani al.

1|1
    0|0
    • Doktora gitmeye hem korkyom hemutaniyom

• Doktorlara o kadar çok sey geliyo ki.. hem alismislar artik sanki gripmissin gbi davraniyolar gayet normal yani , hastanede staj yapiyorum ordan biliyorum ;-) utanilcak bisey yok

Yükleniyor...