Ters ilişkiyi tercih edip kendine bakire diyen hatun mu ahlaklıdır, yoksa gönlünce yaşayıp samimi olan mı?

Sürekli ters ilişkiyi tercih edip kendine bakire diyen hatun mu ahlaklıdır (bu insan yarın evlendiğinde kendini bakire olarak yutturacak), yoksa gönlünce yaşayıp samimi olan mı?

0|0
10|8

En İyi Erkek Görüşü

• Uyulması gereken toplumsal kurallar olarak nitelendirirsek ahlak kelimesini, gerek ters ilişki gerek evlenmeden önce gönlünce yaşayan insan ahlaksızdır.

Namus kavramı ne bakirelikle ölçülür, ne kaç kişiyle birlikte olmakla ne de yaptığın seks çeşitleriyle. Herkesin kendine göre bir namuslu olmak-namuslu olmamak derecesi olduğuna göre başkalarını bu konuda etiketlendirmek kabul edilemezdir. Ancak derecelendirmek/kıyaslamak kabul edilebilir bu da yalnızca bireyin görüşüdür.

''Ne kadar dürüstsünüz?'' ''Ne kadar yakışıklısınız?'' Gibi örnekler verirsek. Bunların hiçbiri ölçüleyemeyecek ve kesin sonuca varılamayacak şeylerdir. Çünkü herkese göre farklılık gösterir. Herkesin dürüstlük ve yakışıklılık değerleri, kavramları farklılık gösterebilir.

Sen ''Benim erkek arkadaşım dünyanın en yakışıklısı.'' dersen, bu onun gerçekten yakışıklı olduğunu kanıtlamaz. Sana göre böyledir ve ölçülemeyen bu soyut kavramları başkalarının da onaylamasına gerek yoktur. Ne herhangi bir kitabın ne de toplumun.

Erkek arkadaşıyla 6400 kere evlenmeden birlikte olmuş bir kız ile ailesinden biriyle kendi rızasıyla yatmış bir kızı kıyaslarsan sana göre hangisi ahlaklıdır? Kimilerine göre burda daha ahlaklı olan erkek arkadaşıyla yapan diye kabul edilebilir ama unutma ki kimileri de hala akraba evliliklerinden yana ya da ''6400 kere ne demek yahu!'' diye tepki verebilir.

Sen nasıl düşünüyorsan nasıl mutlu oluyorsan öyle devam etmelisin. Dünyada altı milyar insan var ve seninle mutlaka aynı fikirde olanlar çıkacaktır. Ne toplumsal ahlak bireyi bağlar ne de din. Beyin ve kalptir insanı bağlayan şey 5000 kişiyle yatmanın normal olmadığını söylüyorsa beynin, bunu kutsal kitaplar da söyler toplum da. Ama beynin bunları normal görüyorsa da hiçbir şeye bağlı kalmamalısın. Bu konuya da dövme yaptırmayı örnek verebiliriz.

*Yazar, Türkiye gerçeklerini ve Müslüman olma kurallarını katı bir biçimde dile getirmiş ama herşeye rağmen ahlak bireyin kendisini bağlar düşüncesiyle de bu görüşünü empoze etmeye çalışmıştır.

1|1
    0|0
    • Seni tuttum arkadaşım..Alıntı mıydı bilmiyorum ama ben düşüncelerimi bu kadar iyi ifade edemezdim. Tabii güzel ülkemizde bu görüş ne kadar benimsenir orası tartışılır.

• Sağol. Değildi elbette ama zorlanmadım değil yazarken. Kaybeder gibi oldum konuyu, sildim toparladım. Tekrar denedim. Artık beynim yorulduğunda da daha ne bir şey ekleyebilirim ne de çıkarabilirim diyip, yayınladım.

Kızlar Ne Diyor 10

• neden birilerine hesap wermek zorunda hissediyor insan?

seni olduğun gibi kabul etmeyen biriyle ne işin olabilir ki?

insan sadece kendine hesap werir, diğerlerine de açıklama yapar o da canı isterse! ;)

2|0
    0|1
  • Bekaretin ahlakla bir alakası yok. Masumiyetin ölçüsü kişinin kendi eylemlerini ne kadar tasvip ettiğiyle bağlantılıdır. Tecrübelerinde kendi ölçütlerinin dışına çıkmış bir sürü kadın, bu suçluluk duygusunun sıkışmışlığıyla üzerine oturtma bir saflığı benimsiyor. Bu saflık, gerek evlilik gerek arkadaş ilişkilerinde üzerine yapışan tehlikeli bir rol. Sağlıklı çocukların yetişmesi açısından büyük bir tehlike türk kadını için.

1|3
    0|0
    • yaşına göre beni şaşırtacak bir bakış açısı ile yazmışsın bu yazıyı.Tebrik ederim

• teşekkür ederim:) sevindim böyle düşünmene

• bakirenin kelime anlami cinsel iliskide bulunmamis disi demek, tdk'ye gore:) ters iliskiyi yasayip kendini bakire goren zihniyet, su durumda ne yaptigindan bir haber oluyor, ya da onu cinsellikten saymiyor, o zaman sadece ter atiyor :) tobe tobeee

1|1
    1|0
  • Bazen bir şeyleri gizlemek yalan söylemekle aynı anlamı taşır.. Kötü yalan ahlaksızlıktır.

0|2
    0|0
  • sevdiği ile cinselliği evlilik dışı yaşayan birine asla ahlaksız demem..asıl ahlaksızlık yalan dolan la insanları kandırmak...diğer insanların hayatlarını mahvetmek kişilik haklarını çiğnemektir

2|2
    0|0
  • ne yaşamış olursa olsun..bunu birlikde olduğu kişiye ne sebeple olursa olsun açıklamayan kişi ahlaksızdır..

0|3
    0|0
  • samimi olan hatun ahlaklıdır.seks sanki sadece erkeklerin hakkıymış gibi lanse etmeyin.eğer sende eşinden başkasıyla yaşıyorsan bu işi sende ahlaksızsın demektir.Kadını vajinadan ibaret görmek ne kadar saçma.

2|0
    1|2
    • bu konuyada değinecem bi ara. söylediklerinize paralel olarak ta bireyi bu tip bir ahlaksızlığa iten toplumunda ahlak durumu sorgulanabilir.

• toplumsal ahlakla ilgili konuşsak bile bence sorunuzla çelişiyorsunuz

• evllikten önce cinsel ilişki sanırım dinimizde yasaklanmış. Ben bir yerde böyle okumuştum

• her zaman bunu söylemişimdir. tabiki kandırmak çok ahlaksızlık bence.

0|0
    0|0
  • Bence bakireliğe önem veren adam ahlaksız

(tabi ki bu durumda demek istiyorum)

1|0
    0|0
    • adam bakireliğe önem verir ama nerden bilsin yalan söleyip sölemediğini

• Yahu bakireliğe önem verdiğinden dolayı yalan cıkar ortaya

• hayatını gönlünce yaşayıp samimi olan doğruyu söyleyen kadın ahlaklıdır.insanın sevdiğine yalan söylemesi kendini ve onu kandırması en büyük saygısızlıktır ve ahlaksızlıktır diye düşünüyorum.

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 7

• kadının ahlakını sadece 200 gram et parçası olarak görmek çok saçma. eğer bir kadın bir şeyleri gönlünce yaşayamıyorsa bu zaten bizim salak toplum yargılarımızdan ileri gelmekte. erkek kendi topuğuna sıkıyor bu durumda ama bunu anlaması için daha bir kaç 10 yıl daha gerek.

4|0
    1|1
  • günümüzde yaygın olan kızlık diktirme olayları arttığı için ters ilişki durumları ortadan kalktı.. ahlak konusuna gelince kızları bu duruma iten baskı bence ahlaksızlıktır.. nasıl bir erkek istediği gibi yaşıyorsa bir kızda istediği şekilde yaşayabilmelidir. senin sormuş olduğun soruda iki durumda olan kız da ahlaksız değildir. sonuçta üzerindeki baskı nedeniyle bu durumlara düşüyorlar. bu nedenle onları bu duruma iten taraf ahlaksızdır..

3|0
    1|0
  • bu en büyük sahtekarlıktır. beynindeki bekareti kaybettikten sonra kukuda bekaret kalmıs neye yarar? sen bilimum penislerle tanıs sonra ben bakireyim diye kaktır kendini enayinin birisine. cok yazık ya.. ve bence en büyük saygısızlık... cünkü hayat arkadasım diyerek sectigin birisine yapılan en büyük yanlıs bu

2|0
    0|0
  • Ahlak göreceli bir kavram!

İkisi de olabilir, yada ikisi de olmayabilir ve bu kişinin karakteri ile ilgilidir.!

1|0
    1|0
    • ewet yorumlardan ikisininde ahlaksızlık olduğunu diyen var veya kandırmanın daha ahlaksız olduğunu iddaa eden var

• İnş bana böle bir kişi düşmez sonucta bilemezsin kimsenin gecmişini... Ahlaklı olmak dürüst olmak gerektirir. Karsındakini kandırmak ne kadar dürüstlüktür?

0|0
    0|0
  • zevk ve ortam meselesi

1|0
    1|1
  • Eğer evlenmeden yapıyorsa ikiside ahlaksızdır.

1|0
    1|3
Yükleniyor...