Vajinama fazla sabun sürdüm hala yanıyor idarar yaparken sizce bir sorun olur mu?

Vajinama fazla sabun sürdüm hala yanıyor idarar yaparken sizce bir sorun olur mu?
Böyle bir durum başına gelen var mı?

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşım vajina temizliği yaparken vajina içerisine sabun sürme. dış dudaklardan içeri sabunu sürmemelisin. normal sabunlandıktan sonra sabunlu elinle iç dudakları da ovaladıktan sonra hemen bol su ile durula. vajina normalde kendini koruyan bir sisteme sahip. nasıl mı?

bazı arkadaşlar vajinadan tiksinir pis der yalamaz falan filan. aslında bakımlı bir kadının en temiz yeri orasıdır. idrar deliği hemen klitoris altındadır. hemen hemen skene bezi çıkışı ile aynı hizadadır. idrar sterildir mikrop öldürme özelliği vardır ve su ile çabuk çözünebilen bir özelliği vardır. kaka gibi kalıcı değil sabun gerektirmez. normal su ile yıkamak yeterlidir.
    diğer yandan vajina sürekli bartholin bezlerinin salgıladığı sıvı ile sürekli nemli durur. bu sıvı akıntısı ovylasyon döneminde koyu sümüksü bir kıvam alır. o da iki regl arasıdır. her kadında aynı olmamakla birlikte ortalama genellikle 14. gündür. bu sıvının özelliği vajinayı mikroplardan korumaktır. elbette çok kuvvetli mikroplardan korumaz ama küçük ter yolu ile bulaşabilecek mikroplardan korur. dolayısı ile vajina özel korumalıdır. koruma olmayan tek dönem regl dönemidir. o dönemde dikkat edin ve pis elle asla vajinanıza dokunmayın..
    bunları neden anlattım? gereksiz yere sabunla vajinanıza eziyet etmeyin. aşırı sabunlamanın riski vardır. sabun kurutma özelliği olduğundan vajinanız kurur. özellikle beyaz tenlilerde çok çabuk mantara çevirebilir.

dıştan eliniz sabunluyken ovalayıp bol suyla durulayın.

haaaa bu arada sorunun bir parçasna yanıt vermedik.
    vajinanda değil muhtemelen idrar deliğinde yanma vardır. bu da hafif enfeksiyon olduğunun belirtisi olabilir. bir kaç gün antibiotik alın. idrar yollarınızı üşütmüş olabilirsiniz. vajinanın içi sabun ile yanma yapmaz. idrar deliği yapar. dikkat et üşütme

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• O bölgeye zaten normal sabun sürmemen gerekli. İç kısımlara da kaçırdıysan sorun olur. Bir daha özel intim losyonlar dışında ürün kullanma o bölgede. Bölgenin florasını bozarsın.

0|1
    0|0
  • Sorun olmaz.. bol suyla yıka geçer.. sabun kalıntısı hem yanma hemde kaşıntı yapar.. Niye sürdüysen o kadar sabunu :D

0|0
    0|0
  • Bende de eskiden sabun kaçmıştı idrar deliğine. Bayağı bir yanma oldu idrar yaparken falan ama sonra düzeldi tabi

0|0
    0|0
  • yanar yanar geçer mmerak etme :)

0|0
    0|0
  • sen baya fazla sürmüşün :)

0|0
    0|0
  • yıkasaydın iyice hem içine mi soktun nasıl yanıyo o?

0|0
    0|0
  • Bir kaç güne geöer merak etme, bir daha da sürme. Bu arada sık sık sadece suyla yıka.

0|0
    0|0
  • neden o kadar sürdün ki

0|0
    0|0
  • Sabunsa sorun yok gecer erkeklerdede olur eger sabunla sey yaparlarsa

0|0
    0|0
  • Bende bir aralar deterjanla çekmiştim olmustu yanma geçer merak etme :D

0|0
    0|0
  • Öpeyim geçer

0|0
    0|0
  • geçer merak etme :))

0|0
    0|0
  • sabunla yapma.

0|0
    0|0
    • Banyoyu mu:D banyo yaparken oldu

• bendede oluyor çok yanıyor 1 saat sonra geçer işerken acıyor çok :D

Kızlar Ne Diyor 3

• Vajinanına sabun sürmeyiniz. Yalnızca genital bölge temizliği için üretilmiş şampuan ve temizleyicileri sürün. Onun dışında su yeterli bir temizleyicidir.

0|0
    0|0
  • Genital bolgelere sabun surulmez , hele vajinaya asla.. sicak su ile yikanir koku falan yapar mikrop kapar yoksa. Sabunun icinde toxic ilaclar vardir o yuzden yaniyodur gecer sonra

0|0
    0|0
  • Bişey olmaz geçer

0|0
    0|0
Yükleniyor...