Spiral (RİA) in mantıgı nedir?

Bir kaç yere baktım ama tatmin edici birşeyler göremedim. Nedir bu spiralin mantığı? Rahime koyulan T şeklinde bir alet nasıl olurda gebeliği önler?

Var mıdır açıklayıcı olarak anlatabilecekler?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• T'nin uçlarında çok ince bakır tel sarılıdır, korunmanın önemli kısmı onlara aittir zaten, çünkü o bakır tel spermleri öldürür yani yumurtaya ulaşmasına izin vermez. Bir de spiralin salgıladığı hormon, embriyonun rahim duvarlarına tutunmasını etkisiz hale getirir.

Koruma %100 değildir ve dış gebelik gibi yan etkiler görülebilir.

0|0
    0|0
    • korunma ne zaman yüzdeyüz olmuştur ki? :)

teşekkürler.

• Tabii ki hiçbir korunma yöntemi %100 değildir. Zaten tıpta %100 diye bir şey yoktur, her ihtimal mevcuttur.

Rica ederim.

• Ben teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 3

• normalde olgun kadinlar kullanir bunu. yani cocuklari olan ve artik hamile kalmak istemeyenler. spermleri engelliyor ama pek tanilmis ve tavsiye edilen bir koruma yöntemi degil

0|1
    0|0
    • spermlerin yumurtanın yanına ulaşıp döllenme olmasını, döllenme olsa bile rahim iç duvar yapısını bozarak döllenmiş yumurtanın yerleşmesini engeller yani

• %1 gayet güzel bir oran bence. Korunma metodu olarak başarısız bulmuyorum sadece mantıgını kavramaya çalısıyorum.

• şöyle bir şeydir, doğu yapan kadınlar kullanır. pek fazla güvenilir değildir. arkadaşım dünyaya bu şekilde gelmiş:)

bakırdan yapılır. her hangi bir mantığı yok. bence kadın değil erkek korunmalı.

0|0
    0|0
    • arkadaşın en kötü 16 yaşında olsa , teknoloji çok gelişti değil mi? ;)

• arkadaşım 94 doğumlu... yakın zamanlar da da olanı duymuştum.

• Sperm girişini engeller ve bakır olduğu için ölüdürüyor canlılığını döllenmiyor bu kadar bilgim var bendede var

0|1
    0|0
    • Sperm girişini engellemesi pek mümkün değil , bakır spermleri öldüren etkisi mi var?

Peki ilişki esnasında erkek varlıgını hissediyor mu?

• O zaman batma olur hem bana hem ona belli belirsiz değiyor diyordu

• şu an ürkütücü geldi gözüme :s

Erkekler Ne Diyor 2

• önce neden spiral denmiş onu açıklayım. ilk çıkan spiraller gerçekten spiral şeklindeymiş. yani yılan gibi kıvrım kıvrım. sonradan oval tepesi olan t şeklinde spiral üretilmiş. en son da normal t gibi spiraller. ilk mantık spiral rahim içine yerleştirilerek fallop tüplerini tıkamak için yapılmıştır. biliyorsanız eğer sperm fallop tüplerine yerleşerek döllenir. daha sonra bakır spiraller imal edildi. burada bakırın elektron yapısı nedeni ile spermi öldürme özelliğinden faydalanıldı. en son hem bakır hem hormonal spiraller icat edildi. hormonal olanlarda hormon yayarak döllenmeyi engelliyor. yerleştirildiğinde bakarsanız t şeklindeki spiralin tepesi sağ ve sol fallop tüpüne bakar. sap kısmı ise rahim topuzuna.
    koruma konusunda ise hiç bir yöntem %100 değildir. ayrıca spiral biraz sorunludur. kayma riski ve kanama riski çok. kullanan ağır yük kaldırmamalı. yani el bebek gül bebek bakılmalı. hiç de kahrı çekilecek dert değil.

en güzel en ideal ve en sağlıklısı haptır. yeni nesil haplar kilo yapmaz. vajina içindeki kütleleri tedavi eder ve oluşumunu engeller

0|0
    0|0
  • içinde bulunan bakır spermlerin hareketini bozar ve zamanla yayılan bakır nedeni ile oluşan enzim sayesinde yumurta döllense bile rahim ducarına tutunamaz.

0|1
    0|0
    • Biraz daha mantıklı ve kabül görür bir yorum , teşekürler

Yükleniyor...