Kızlık zarırın vücuttaki işlevi nedir ?

Kızlık zarının yararı varmi ? işlevi nedir ? neden kadınnlarda böyle bir zar bulunur ? gerekli mi ?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Kız çocukları henüz daha küçük bir bebek veya çocukken dış dünyanın mikroplarından sadece 5-6 cm uzak olan karın içindeki steril ortam kızlık zarı tarafından korunmaktadır. Kızlık zarı olmasaydı küçük yaşta kakasını ve çişini altlarına yapmaları veya bilmeden vajinalarına parmaklarıyla dokunmaları bu çocuklar için büyük tehlike teşkil edecekti. Karın zarına ulaşabilecek mikroplar ciddi sorunlara yol açacağından birçok kız çocuğu ergenliğe bile ulaşamadan ölecekti. Bu bakımdan kızlık zarı kadının genital bölgesini dış etkenlere karşı koruyan bir engeldir ve bu amaçla yaratılmıştır. Fakat bizim toplumumuzda dahil olmak üzere bir çok toplumda kızlık zarı bekaretin, el değmemişliğin simgesi olmuştur. Hatta kızlık zarı namus anlamına gelmekte ve kızlık zarını yitirmiş kadınlara kötü gözle bakılmaktadır. Gelişmiş ülkelerde bu tarz düşünceler değerini yitirdiği için kızlık zarı sorun olmamaktadır. Bizim ülkemizde ise yeni yeni değişmekle birlikte gerdek gecesi kızın kanaması gerekli olduğu gibi bir düşünce bile bazı kesimlerde vardır. Bu sebeple olsun, çevresel faktörler olsun, psikolojik baskılar olsun kadını hem olumsuz yönde etkilemektedir. Kızlık zarı kadından kadına yapısal farklılık gösteren bir mekanizmadır. Bazı kadınlarda çok esnek olduğundan ilişkiye girilince yırtılmayabilir ve kanama da olmaz. Böyle bir farklılığın olduğu yapıda kanamayı mutlak suretle beklemek çok yanlıştır. Özellikle geçmiş yüzyıllarda kadınlar sırf bu yüzden gerdek gecesi sonrası evine gönderilmiş, dışlanmış, suçlanmıştır. Kızlık zarı namusun simgesi olamaz çünkü bir çok kadında görülemeyecek kadar küçük veya doğuştan yırtık bile olabilir. Bir kadının namusu ince bir zar tabakasında değil beyninde aranmalıdır. Kadınların geçmişte olan ilişkilerini namussuzluk olarak görüyorsak, %90'a yakını gerdek gecesinden önce hayatlarında en az bir kez ilişkiye girmiş olan erkeklerin hemen hepsi namussuzdur gibi bir çelişki ortaya çıkar. Bir erkek nasıl cinsel hayatın doğal seyrinde cinselliğe merak sarıp cinselliği tatmak istiyorsa bir kadın içinde durum farklı değildir. Aslında bir kadın belli bir yaşa gelmiş ve geçmişte ilişkisi olmamışsa bu durum erkeği şaşırtmalıdır. Kızlık zarı sanıldığı gibi amacı bekaretin mührü değil enfeksiyonlara karşı kadın vajinasını korumaktır.

13|4
    1|3
    • Teknik bilgi için teşekkürler+1 ama sosyolojik bilgilerine katılmıyorum.

• Birçok yerde bilimadamlarının kızlık zarının ne işe yaradığını bilmediği yazar... Bunu yazan kim? Hani bilimsel araştırma sonucu bulunmuş?

• Kızlık zarının mikroplardan koruması için illa tamamen kapalı olması gerekmiyor. Bunu bademcik dediğimiz organ gibi düşünebiliriz. Bir nevii filtre, içinden geçen mikro organizmaları herhangi bir salgı ile yok edebilir. İnsan büyüdüğünde de vücut bağışıklık sistemi kendini korumaya aldığı içinde gerek kalmıyor olabilir. bunlar sadece düşüncelerim.

Erkekler Ne Diyor 13

• Belli bir yaşa kadar vaijnayı mikroplardan korumak için gerekli tabi ki ama belli bir yaştan olmasına gerek yok.

1|0
    0|0
  • Bence, doğuştan doğal olarak seçme şansı olmayıp da erkek olarak doğan ama ileride seçme ve yapma şansı olup da "adam" olamayan bazı erkekelerin ne denli dar kafalı olduklarını anlamak için işe yarayan, kadın anatomisinin bir parçası. Ha bir de mikroplardam koruyucu özelliği var sanırım.

0|0
    1|1
  • Birçok yerde bilimadamlarının kızlık zarının ne işe yaradığını çözemedikleri yazar. Yani ne işe yaradığı bilinmiyor. Pek tabi Türklüğün şerefini, namusunu ve birbirine olan bağlarını koparmaya çalışan İslam ve Türk düşmanı ülkeler bizi bu değerlerimizin saçma olduğuna inandırmak için ellerinden gelen yalanı en güzel şekilde, teknik olarak, profesyonelce önümüze sererler. Bizim halkımızdan zevk düşkünü olmuş kişiler, yani yaptıklarına kılıf uydurmaya çalışan değersizler de bunlara düşüncesizce atlar ve kabul ederler. Kendilerine destek bulmuşlardır ve içleri rahattır. Artık gönül rahatlığıyla daha fazla ilişkiye girebilirler... Şimdi vidyoyu bulamadım ama bir Hıristiyan bir kadın ölüp tekrar dirildiğini anlatıyor ve bunu öyle güzel ve akıcı anlatıyor ki inancı zayıf olanlar anında inanıyor. Kadın aralarda Hz. İsa'dan bahsediyor ve onun Tanrı olduğunu ima ediyor. Kısacası vidyo dünyaya Hıristiyanlığın tek kurtuluş olduğunu ve diğer tarafta da İslam değil Hıristiyanlığın asıl din olduğunu üstü kapalı servis ediyor. Uzun zaman içinde beyin yıkama tekniği! Kızlık zarına gelince, eğer kızlık zarı kız çocuklarını bebekliklerinde korumaya yönelikse neden büyüdüklerinde kendiliğinden dökülmüyor? Koca bebekler hala mı dış dünyadan korunuyor? Eğer öyleyse neden evlendikten sonra neden hiçbirine birşey olmuyor? Kızlık zarı bildiğimiz gibi tamamen kapalı değildir, yoksa adet olamazdı kızlar, değil mi? Madem kızlık zarı kapalı değil tamamen, madem içeri geçiş ve içerden çıkış yolu var o halde mikropları nasıl durduracak? Ayrıca bebek olup da yaralanan o kadar kız çocuğu var, onu geçtim pislik içinde, çöp içinde yaşayan o kadar kız çocuğu var. Neden hiçbirine birşey olmuyor? Bunu sebebinin kızlık zarı olduğunu mu sanıyorsunuz? Bir o kadar anüs de açık sayılır, oradan içeri mikropların girmesi hiç de zor değildir, ama orada herhangi bir zar yok? Erkek çocuklarına bakalım, sonucta penis ucu açıktır ama erkekte de herhangi bir zar yoktur. Sorun mikropsa mikrobun giremeyeceği yer yoktur. Ben sadece bekaret için var demiyorum. Belki sağlıkla ilgili birşeye yarıyordur ki şu anda bilim adamları çözmüş değiller, belki de sadece bekaret için vardır, kimbilir...

0|0
    0|0
  • erkeklerin kızları kaşar-namuslu diye gruplandırıp aşağılayabilmeleri için bulunan bir zardır

aynı erkekler hiç bir şey yaşamadıkları biri ile evlenip, ertesi gün kızın jenna jameson olmasını beklerler

bu tip erkekler güçsüzdür, 2 laf çıkartıp hayatını mahvedebilirsiniz böyle tiplerin

0|0
    0|0
  • ek olarak, bazı kızlarda doğuştan itibaren bulunmayabilir. bazılarında kendiliğinden büyük bir yırtığı varken, bazı kızlarda süzgeç gibi pürtüklü, bazı kızlarda uzunlamasına yarık şeklinde yırtıklı olabilir. tamamen kapalı olması ise sağlıkla bağdaşmayan bir durumdur, adet dönemindeki atıkların dışarı verilmesini veya paraüretral bezlerden salgılanan cinsel salgıların vulvaya açılmasını engeller. (bkz: hymen imperforatus)

0|0
    0|0
  • Erkeğin ilk olduğu garantisini verdiği için sevgi normalden çok çok daha üstün ve ilerde olur ayrıca o erkeğe sorumluluk bağlar

0|0
    0|0
  • Kızlık Zarı ile ilgili önemli bir makale link

0|0
    0|0
  • allah mühim olmayan hiç bişeyi yaratmaz .

1|0
    0|0
  • Beyin zarından bile mühimdir

0|1
    1|0
  • infeksiyonlara karşı koruyucu rolü de tartışmalıdır. net olarak bilinmiyor. buna emin olabilirsin.

0|0
    0|0
  • incecik zar dersin belki barbut, belki tavla oynarsın..ama hakikati bilen için kalkandır :)

0|0
    0|0
  • zar mı :)))

0|0
    0|0
  • bu soru daha önce soruldu galiba bir arşive bakmanı öneririm

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• cinsel organı dısardaki moktoplara karsı korudugunu duymuştum...

1|0
    0|1
  • İnsanların, senin üzerinde hak(!) sahibi olmasını sağlar...En belirgin özelliği budur...

Haydi mrs. zarlar okumaya...

1|0
    0|0
  • Sende yok mu?Bazılarının doğuştan olmadığını biliyorum.

0|0
    0|0
  • bi nevi kutlama şampanyası.

0|5
    0|0
    • tebessüm ettim yıllandıkça güzelleşirmi bari:)+1

• cevap vermemiştim farkındaysan:)

• Farkındayım çok küçüldüm aç cebini:) baska soruya kaçtım.

Yükleniyor...