Nasıl kurtulurum bu durumdan?

öncelikle derman aradığım yerin burası olmaması gerektiğini bildiğimi iletirim,ama bi arkadaşımla ya da başka biriyle paylaşamazdım.nette de düzgün bir şeyler bulamadım.

ben 23 yaşında,kültürlü ve elit bir genç bayanım.2 senedir hayatımda biri var.ilişkimizde de cinsel hayatımızda da bir sorunumuz yok.

benim kimseye açamadığım özel bir problemim var ; çok istekliyim.bu ciddi derecede benim için problem olmaya başladı.sevgilimle düzenli ve oldukça sık ilişkiye giriyoruz ama benim için yetmiyor.erken boşalma problemi falan da yok,ilgisizliği de yok,oldukça da duyarlı.

ama benim karşı koyamadığım bir durumum var,maalesef onu aldatıyorum hem de her defasında farklı insanlarla.ve bu beni çok ama çok rahatsız etmeye başladı.dışarda,işte ya da herhangi bir sosyal alanda ilgimi çekecek bi erkek gördüğümde o kişiyle birlikte olana kadar aklımdan çıkmıyor.bu durumdan kurtulmak istiyorum.inanın ahlakı bozuk bir insan değilim normalde,sevgilimi de çok seviyorum.onu aldatmak istemiyorum ama başka erkeklerle de birlikte olmaktan kendimi alamıyorum.buna artık bir son vermek istiyorum.

bu bir rahatsızlık mı? bildiğiniz bir tedavi yöntemi ya da tavsiye edebileceğiniz bir uzman var mı?

Güncellemeler:
şöyle bir durum da var,cisel isteğim fazla ama ilişki esnasında tatmin olmuyorum hiç bir zaman.ancak mastürbasyonla olabiliyorum.

saygın bir mesleğim ve saygın bir çevrem var.bulunduğum şehirde bi uzmana gitmekten çekiniyorum..herhangi bir psikolog yardım edebilir mi onu da bilmiyorum.

0|0
12|20

En İyi Erkek Görüşü

• onu aldatıyorum hem de her defasında farklı insanlarla inanın ahlakı bozuk bir insan değilim kendinle çelişiyorsun sex bağımlılığı gibi saçma bir hastalık ortaya atılmıştı bir zamanlar ama bu sadece kendini kontrol edemeyen insanların durumlarını maskelemek için kullandığı bir sözde psikolojik rahatsızlık ama benim seni yargılamaya hakkım yok çünkü bende aldattım birçok insanı güdülerine nasıl hakim olacağını sorarsan bu tıpkı sigarayı bırakmak gibidir bünyemizin nikotine ihtiyacı yoktur ama biz sürekli nikotin alarak bünyemizi nikotine ihtiyacı olduğuna inandırırız ama belirli bir süre sigaraya ulaşamazsan bu güdü zamanla azalır ve kaybolur benim sana tavsiyem yurtdışına tatile git 1 ay dan kısa olmamak şartıyla kimseyle beraber olma hatta konuşma bünyen sex olmadanda yaşayacağını kabul etsin tek ve etkili çözüm bu

0|0
    0|1
    • ahlakım bozuk olsaydı bu durumdan rahatsızlık duymazdım.

ama söylediklerini önemsedim mantıklı geldi.maalesef yoğun çalışıyorum,keşke öyle bir imkanım olsaydı denerdim.

• vicdan ve ahlak farklı şeylerdir ozaman zor da olsa kendini işine fazlasıyla ver ve topluma olabildiğince kapat kendini zor ama imkansız değil

• noldu arkadaşım yaran varda gocunuyomusun ?

Erkekler Ne Diyor 19

• Konu senin aşırı cinsel isteğinden kaynaklanıyor bence.Tabi ki uzman var tavsiye edebileceğim bu konuda.

0|0
    0|0
    • Cinsel terapi alırsan bir süre sorunun çözülür.Hem de kafan rahatlar.

• Birde bu tür terapiler partnerle beraber olursa daha başarılı oluyor.Bu sana uyar mı?

• Sanırım rahatsız edeceğimi düşündüğün için ulaşmadın.Dediğim gibi iyi bayan uzman tavsiye edecektim ama mesaj atmadın.En iyisi cetad.org.tr deki cinsel terapistlerden birine ulaş sana uyan.Memnun kalacaktın dediğim kişiden ama sen istemedin mesaj atmak.Hoşçakal...

• Bu durumun ciddi bir rahatsızlık olarak görünmemekle birlikte tedavisi olan bir durum değildir. Her 20 kadından birinde bu durum vardır ve itiraf edemezler...

Sana önerim bunu sanki bir fanteziymiş gibi partnerine anlatmandır. Eğer olumlu karşılarsa hem onu kaybetmemiş, hem de hakim olamadığın cinsel dürtülerini bastırmak için ihtiyacın olan izne kavuşmuş olursun...

Ayrıca sadece mastürbasyon yoluyla tatmin olman da seviştiğin kişilerin seni yeteri kadar keşfetmemiş olmasından kaynaklanıyor olabilir...

Türkiye'de bu durumu paylaşabileceğin güvenilir uzmanlar yoktur. Genelde onlar da bu tür hastalarından faydalanmak isteyip, şantaj yapmaktadırlar...

Anlattıklarım dışında sormak istediğin birşey olursa beklerim

0|1
    0|0
    • cevabın gerçek bir istatistiğe dayanıyorsa bu durumun bu kadar sık görüldüğünü bilmiyordum ve biraz içim rahatladı.

senin aklına gelen benim de aklıma gelmiş,biraz şakayla karışık bir fanteziymiş gibi daha sadeleştirilmiş bi halini anlattım ama bana çok gücendi ve o durumda bile çok alındı.

zaten ben sadece onunla olmak istiyorum bu durumdan kurtulmak istiyorum.

uzun süre klitorisim uyarıldığında orgazm oluyorum ama çok nadir o kadar sabrediyor.

• Şimdi bekliyorum... Aklıma bir fikir geldi...

• Orda mısın... Seninle konuşmam gereken birşey var...

• Aşırı cinsel isteği olan kadın ve erkeklerin bu davranışları kimi zaman yaşamlarında ,toplumsal çevrelerinde yada özel yaşantılarında sorunlara neden olabilir.Bu tip davranışlar toplumda hiperseksüelite, veya azgınlık olarak tanımlanabiliyor.Bu tip aşırı cinsel isteğe erkekler de "satiriasis" , kadınlarda da "nemfomani" adı verilir.Her ne kadar bu tip sıkıntılar tıp literatüründe cinsel işlev bozukluğu olarak kabul edilmese de yaşamı zorlaştırdığı artık bir hastalık olarak kabul edildikleri bir gerçektir.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum hala üye misin siteye ama eğer burdaysan sorunu cevaplayabilirim...

0|0
    0|0
  • bir rahatsızlık olduğu kesin bence. bir psikologa git bunun ayıp bir yanı yok. sonuçta sorun sorundur. cinsellikle ilgili bir sıkıntın varsa da uzman yardımına ihtiyaç olabilmekte. bir psikologla tedavi sürecine başla olmadı seni psikiyatriye sevk edicektir. zamanla yoluna girer umarım.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim.güvenilir bir psikolog bulmalıyım önce.

• erkekler hamamına git...

0|0
    4|1
    • saka mı bu şimdi, yani şurda öneride bulunmanız için soruyor veridiğiniz cevaba bakınız.

• benimde bi arkadaşımın sevgilisi seninle aynı durumdaydı... arkadaşım hreşeyi ögrendi deliye döndü kendini yedi öldürcem onu felan diyodu harbidende yapcaktı. fakat Allahın işi o gun kızın trafik kazası yaptıgı haberi geldi şimdi bitkisel hayatta Allahın sopası yok haberin olsn

0|0
    0|2
  • rahatsızlık canım bence biran önce bir psikologla iletişime geç ve mümkünse bayan olsun.

1|0
    0|0
  • uzmana danış bence.önce şunu anlamak gerek bütün insanlara sahip olamayız.senin gözün aç benimde öyle.elimizdekiyle yetinmeyi bilirsek sorun çözülür.

0|0
    0|0
  • aynı durum bende de var..

başkalarıyla olana kdr istekliyim ama sonrasında pişmanlık oluyor.

sonra yine aynı hata...

bi çözüm bulursan bana da söylermisin

0|0
    0|0
  • çok istekli olman çogu erkegin sevgilisinde aradıgı bi özellik ama bunu başkalarıyla paylaşman tatmin olmaman buyuk sıkıntı

0|0
    0|0
  • erkek arkadaşından ayrıl bu durumdan kurtulursun inan... özür dilerim ama onun hakettiği bu değil sanırım... senin amacın kendini aşmış o insan gerçekten iyi birisini hakediyor...

0|0
    1|1
    • zaten vicdanım oldukça rahatsız.ayrıldım bir kere.ama ona sebep söyleyemediğim için bırakmadı beni.

• belki de sen haklısın,en doğrusu ona anlatmak.ne kadar üzülürse üzülsün bu durumdan haberdar olması daha doğru.ama önce bi kendim deneyeyim kurtulmayı.başaramazsam artık mecburen ona anlatıcam :(

• kendi kendine bocalar durursun baksana neler yasamız ve yazmıssın... Afedersin ama sen bi hayat kadını değilsin kişilik sorunların var ve ben tek basına bunun ustesınden gelebılecegını sanmıyorum...

• Evet bir çeşit psikolojik hastalık. Tiger Woods'un Türkiye şubesi gibi düşün kendini.

0|0
    0|1
  • senin doyumsuz bi açlıgın var bence. bununda düzelecegini zannetmiyorum

0|0
    0|1
  • Sevgilinle dindir seks ateşini :D

0|0
    0|0
  • sitenin arayıpta bulamadığı o özel soru buydu tebrik ediyorum

0|0
    0|0
    • ama sanırım bunun bir çözümü yok henüz arkadaşımın biri bir uygulama yapmıştı.. bir erkekle çıplak yaşamıştı sonunda azalttı kurtulur gibi oldu.. ama iradeli bir erkekle..

• evet sosyal statümün sarsılmasından da çok korkuyorum.

• valla bacım bilmiyorum ama senin için zor bir durum bu ve kendine çok iş düşüyor yada istek azaltıcı ilaç kullanmalısın...sitede bi arkadaş vardı bayan oda başbaşa kaldığım herkesi yatağa atıyorum demişti bir ay kadar dil döktüm konuştum sohbetleri hep farklı yönlere çektim ama bir anda kayboldu gitti kadın

• seviyorsun ama aldatıyorsun çünkü sen tatmin etmiyor olağan bişey bence

0|0
    0|0
  • İsterik diye bi film vardı o geldi aklıma. Libidona saglık ne diyeyim.

0|0
    0|1
  • en yakın zamanda doktora görün

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Tatlım bu durumda olan tek kadın sen değilsin. Sana bazı linkler veriyorum. Benzer şeyler yaşayan kişilerin paylaşımları var oralarda. Elbette her insan farklıdır, her ilişki özeldir. Ama onların yaşadıklarından kendine bazı paylar çıkarabilirsin.

.

link

link

link

link

Senin durumumda olan kadınlara genel olarak Şehveş deniyor. Kaygılarını anlıyorum ama inan bana tam tersi olduğunu düşün. Sence hayatın daha mı güzel olurdu?

O zaman llk önce kendinle barış. Ve yaşantını bu realiteye göre yapılandır. Ayrıca kasidie.com'a da üye olabilirsin. Orada senin durumunda olan başka kızlarla tanışacaksın. Onların bu konuyu nasıl çözdüklerini öğrenebilirsin.

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim kumru.önce kendimi iyice tanıyıp ne yapmak istediğime karar vermem gerekiyor.çok düşündüm kendime öyle bir çizgi edinmeyi.ama bunun için çok fazla bedel ödemem gerekiyor,manevi.

• bu linkler gerçekten benim için özenle seçilmiş.

çok teşekkür ederim tekrar.

• tatlım drfantezi'nin cevabında yazdığına ben de katılıyorum. Sevgilinle bu duygularını paylaşmayı dene. Biliyorum kolay değil. Ve belki de çok ters bir tepki gösterecek. Belki de çok üzücü şeyler olacak. Ama en azından denemiş olursun. Her gün üzülmektense belki bir kez üzülürsün ama hayatın sürüncemede kalmaz. Hem ben biliyorum ki senin gibi bir sevgilisi, eşi olmasının hayaliyle yaşayan o kadar çok erkek var ki. En azından benim eşim mesela. 6 yıllık evliyiz. Ve çok mutluyuz.

• az önce bir doktorun yazısını okudum senin hastalığın adı nemfomani mutemelen istek öncesi sinirli sitresli oluyorsundur mutlaka doktora gitmen gerek çünki doktor önce ilaç tedavisi yapıyor daha sonra terapi sanırım bunları tek başına yapman imkansız... yada tedavi olma bütün erkekleri at yatağa sonra terk et hayatını yaşa

0|0
    0|0
  • hem karnım doysun hem pastam dursun yok öyle.. bi filmde izlemiştim senin bu durumu ama adını hatırlamıyorum

0|1
    0|0
  • Yorumları genel olarak okudum da sanırım Amerikan televizyon dizilerinin fazla etkisinde kalmışız çift tedavisi vb. , partnerinide götür doktora gibi.Bence sakın onu doktora götürme yanlış anlar kendini yetersiz hisseder ama ona şunu sorabilirsin? seni tatmin ediyor muyum? başakalarını düşünüyor musun? yatak hayatımızı renklendirelim mi? falan gibi belki o zaman senin için daha çok uğraşır.

0|0
    0|0
  • sen farkında olmasanda erkek arkadaşında seni tatmin etmeyen birşey var demektir bu sadece cinsellik değil maddi durumu.. dış görünüşü.. belki gülüşü bile eksiklik olarak görülebilir... şu an mantığınla davranıp onunla beraber olabilirsin ama onda bulunan eksikliği başkasıyla tamamlıyor olmalısın bu eksikliği bulup düzelttiğiniz taktirde sıkıntı kalmayacaktır diye umuyorum

0|0
    0|0
    • o pek kendini geliştirmeyi sevmez,biraz daha basit yaşar.araştırmaktan hoşlanmaz.bunun dışında zıt düşen bir yanımız yok.ama şimdi farkettim de birlikte olduğum yani ilgimi çeken insanların nerdeyse hepsi entellektiel doyuma ulaşmış insanlar.bilemiyorum..olabilir belki..

• demekki daha cool erkeklerden hoşlanıyorsun... ama bazen o tarz erkekler dışardan cazip gelsede erkek arkaşın öyle olsa hoşuna gitmez ve yadırgarsın sadece dışardan cazip geliyor... çok daha fazla vakit geçirip diğer erkeklerden uzak durmayı denemek gerekiyor sürekli yanında olursa başkalarına ayıracak vaktin kalmayacaktır...

• zaten başka erkekle birlikte olduktan sonra pek görmek istemiyorum bir daha,o benim için orda bitiyor,kurtulmak istiyorum,anında pişman oluyorum ve sevdiğime koşmak istiyorum :( tavsiyen için teşekkürler.

• sanırım kişilik bozukluğu bu.yeni heyecanlar tatminsizlik herşeyi elde edince insan yetinemiyor hep daha fazlasını istiyor.git doktora yol yakınken düzelirsin belki.herşeyin çözümü var bu hayatta

0|0
    0|0
  • nemfomaniksin sen. yani yüksek ihtimalle. bzizm yapacağımız birşey yok doktora gitmelisin bu arada aynı hastalığa sahip bir kadının hayatını anlatan cok güzel bir film vardı. izle tavsiye ederim :) '' 1 kadının sex günlüğü '' gerçekten izlemelisin.

0|0
    0|0
  • Cidden bu cok ciddi bir rahatsizlik ve acilen buna bir cozum bulmaya calismalisin psikolog degil psikiyatrist yardim edebilir sana sadece ve eger cinsel iliskiyle tatmin olmuyorsan aldatmak yerine masturbasyonu fazlalastirsan

0|0
    0|0
    • denedim,olmuyor..kendime engel olmaya da çok çalıştım.ama engel olamıyorum :(

• Ya peki kendine hobiler bulmaya calis boylece firsat bulamazsin hobi bul kendini mesgul edecek seyler aslinda aynisi bendede var gibi ama...

• kesinlikle doktora git bir kadının seks günlüğü filmi geldi aklıma aynı onun senaryosu kurtulabilirsin korkma

0|0
    0|0
  • Bu ciddi bir rahatsızlık çekinmeden uzmana görünmelisin bence

0|0
    0|0
  • Ayy bu ne ya öss türkçe soruları gibi

0|0
    0|1
  • Çok uzun yazmışsın okumadım.Bu kadar uzun yazma bence kısa özet geç

0|0
    0|0
Yükleniyor...