Vajinam sürekli iltihap kapıyor?

hijyen temizliğimedee çok önem gösteriyorum ama eşimle hafta 3 bazen 4 kez ilişkiye girdiğimiz oluyo sık ilişkide yara olmasına sebep olurmu dostlar

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• öncelıkle ıltıhap derken nasıl bır ıltıhaptan bahsedıyoruz evlendıkten sonra gelısen bır durum ıse esının hıjyen olması bısı ıfade etmez eger mantar vardıysa onda sanada gecer. bence sız bu ıltıhabın tam sebebını ve nedenını tespıt etmek ıcın ışının ehlı bır uzmana basvrurun sonucta ıyı tadevı oncelıkle ıyı bır teshısle yapılır cok hıjyen olsun dıye vajınayı sabun ya da jellerle yıkamakta sorun acar ph ını bozar.. fıtıl ve antıbıyotık verdıyse bunun tam adını ögren doktorsdan ve ıyılesınceye kadar da esını uzak tut. eger mantar turebı bır seyse esınde tedavı olmalı aynı anda yoksa yıne senden ona ondan sana devam eder

0|0
    0|0
    • idrar yollarım iltihap yapmış dedi doktor sonra 2 gün sonra başka bir doktora alttan muane oldum oda yara var oyüzden acır dedi fitille antibiyotik verdi ama ilcalar bitmesine rağmen iğleşmedi artık kronik oldu bu sürekli kendini yeniliyo :(

• yaw kusura bakmada yaş kaç böyle uckurcan bır adama da guvenılırmı yahu kendını tutamayan kesın cınsellık ıcın evlenen tıplerden bellı kronık abaza:)

• eşim ben istemeden hiç bizaman zorla ilişkiye girmez ama canı istedimmi napar eder benle birliktee olmaya çalışır 30 yaşında şmdi

Erkekler Ne Diyor 16

• Sürtünme kuvveti sağ olsun pişik bile yapar :)

0|0
    0|0
  • Doktor diyorum ben.

0|0
    0|0
  • Arkadas bana mantar geldi ya

0|0
    0|0
  • eşinden kaynaklı biraz penisini yıkasın. veya sen fazla yıkıyon mantar yapıyor. sık ilişkilerde olması normal.

0|0
    0|0
    • sık ilişkilerde yara olurmu

• hiç biri değil

• ne kaldı. penisimi büyük

• Evet sebep eşiniz. Sorun büyümeden eşinize söyleyin ve Dr ye gidin.

0|0
    0|0
    • her ay doktordayım ilaç veriyolar biraz iğleşiyo sonra yine hastayım. s,

• Evet testler iyi gereken sonucu verebilir. Hayirlisi ile şifa bulursunuz

• amin inşallah

• Adamın bacak aralarında mikroplar yuva yapmıştır onlar vajinana değdikçe mikroplar balıklama suya atlar gibi atlıyorlar :)

0|0
    1|0
  • Anal ilişki yaşıyor musunuz?

0|0
    0|0
  • sadece senin hijyene dikkat etmen yeterli olmaz ki eşininde dikkat etmesi lazım

0|0
    0|0
  • Dar Olduğundan Muhakkak Yara Olur...

0|0
    0|0
    • darmı değilmi nasıl anlarım peki

• başta açılmıyor sulandırarak genişletiyoruz sonra rahat yani dar olsa her seferinde acırdı dimi

• Zaten 3-4 Kere Yapıyorsanız Genişleme Olmuştur...

• Esinde hijyenine ozen gostersin bazi kadinlar cok hasas oluyor

0|0
    0|0
  • biraz azaltın canın yanmıyor mu

0|0
    0|0
  • Doktora git

0|0
    0|0
  • taharet olayina dikakt et birde islak durmasin kuru olmasi iyi gelecektir temizliğe dikkat et tamam temiSindir ama demekki daha cok dikkat etmen gerekiyor

0|0
    0|0
  • Arkadan öne doğru teharet alırsan herzaman iltihap kaparsın önden arkaya doğru teharet almayı küçüklükten öğrenmediysen şimdi öğrendin uygula iltihap kapmasın günlük çamaşır değiştir pamuklu çamaşır kullan hastalık kapma :))

0|0
    0|0
    • haklısın ben tahareti yanlış alıyorum artık klozetide kullanmıyorum :S

• Jinokoloklar muanede direk bu konuyu sorup öğrenmek istiyorlar en başlangıç iltihap nedeni budur diyorlar sexle onla bunla alakası yok iltihabın ayrıca eşin veya sevgilinde bir hastalık varsa cinsel yolla bulaşan bir hastalık türü ancak o zaman hastalık kaparsın yani sexle alakası yok

• eşin oral seks yapyormu

0|0
    0|0
  • olmaz ama eşinde belki bir rahatsızlık olabilir ya da ellerini çok kullanıyorsa ondan da olur

0|0
    0|0
    • ellerini derken :s

• sorunun eşimden kaynaklandığını sanmıyorum benim mikroplara karşı hassalığım var galiba

• ola bilir genital bölge temizleyici jellerden kullanın

Kızlar Ne Diyor 9

• şimdi, vajinayı temiz olsun diye çok yıkamak, sabun, jel, gibi materyalleri sıkça kullanmak iyi değildir. bu şeyler vajinanın doğal florasına zarar verir. yararlı bakterileri azaltır ve zararlı organizmaların orada çoğalıp rahatsızlığa sebep olmasına yol açar.

eşin sen ıslanmadan içine giriyorsa bu da tahriş ve ağrı yapar.
    bunların dışında, umumi tuvaletlerden mikrop kapmış olabilirsin veya zührevi bir hastalığa sahip olabilirsin.
    kesin sebebini öğrenmek istiyorsan jinekoloğa gitmen gerekiyor.

1|0
    0|0
    • doktora gidiyorum ilaç veriyolar fitille antibiyotik ama iğleşmiyo bir ara vajina temizleyici jel kullanıyodum ilşkiden sonra onuda bıraktım o zarar veriyodur diye ama yine hastalanıyorum :(

• esin sanirim doyumsuz biri esini izle beraber oldugu baska kadin varsa ondaki bakteriyi sana bulastiyor olabilir cogu erkek hayat kadinlarina düskün olur

0|0
    0|0
    • yok canım eşim başkasına bakmaz benle beraber olmadığında mast. yapıyo başka bir kadn olsa uğraşmazdıı.. ama ben çok sık hastalanıyorum

• krem dediğin travagol filanmı markası ne doktora gitcem yarın söylerim doktora.. eşim parmak sokmaz öyle şeylere izin vermem zaten

• Vazilini gibi tahris olmasin diye

• hiç sanmıyorumda esin temizliye özen gösterse daha iyi olur

0|0
    0|0
    • eşim çok titizdir iç çamaşırını sık değiştirir.. eşimden kaynaklandığını sanmıyorum

• canım iç çamaşırıyla bitmiyo ki iş ama eger sen bukadar eminsen eşinin titizliği konusunda bir doktora git bir hastalığın filan vardır belki mazallah

• Vajina içi kremler var onlara başvur canım , eşini de biraz uyar. Az dayansın düzenlene kadar.

0|0
    1|0
    • doktor antibiyotikle fitil verdi canım ama okdar çok kullanıyorumki bu ilaçları bünyem alıştı galiba dün ilaçlarım bitti ama içi hala yara :S

• O zaman tedavi yaramamış canım:/

• eger sen titizsen eşinden kaynaklanıyordur o ilac kullanıyormu

0|0
    0|0
    • hyr onundamı kullanması lazım bilgilendirirmisin

• Canim ben bekarim, bilmiyorum ama su ise yarayan bir yontemdir. Her lavabodan ciktiginda kagit havluyu 4e katla ve yerlestir kendine. bir daha lavaboya girdiginde degistir. Her seferinde bunu yap en azindan gunduzleri. Muhakkak faydasini gorursun. Yani yazmaya utaniyorum ama vajinayla klitoris dudaklari arasinda kalsin pecete. Afedersin baska anlatma imkani yok bunu. Ama muhakkak ise yarar. Sadece unutma orda, esin gormesin yeter:) bende ne zaman bir sorun olsa bunu yaparim toparlar. Gecmis olsun canimcim:)

0|0
    0|0
    • GUNLUK PED KULLANİYODUM AMA ODA MİKROP KAPTİRİR DİYE KULLANMİYORUM tamam CANİM BU DEDİGİNİDE DENİYCEM COK TSK EDERİM

• Gunluk ped saatlerce kullanildigi icin pek etkilidegil. Bu dedigimi denersen faydasi olur:)

• Neden nicin burada paylastin ozel durumunu goldn yaza ogrene bilirsin ya da DR gidebilirsin sizin gibilere anlam veremiyorum artik astiniz kendinizi

0|0
    0|0
    • gizliden paylaştım kim sorumu çünkü çözüm bulamıyorum kendimi aştıysam ne mutlu sende rahatsız olduysan mesaj neden atıyosun yiyosa gizliden yazmaa

• Gerzkk sey

• Ustrbunu bozma derim burdaki yazanlarla egolarini tatmin ediyorsun baska bisey degil prostude :D

• Aldatiliyor olabilirsin. Bir tanidigima oyle olmustu. Kadin surekli mikrop veya mantar kapiyordu. Birinde tedavi gor, digerini kap falan surekli. Aylar sonra esi onu bir o*ruspu aldattigini ogrendi. Megersem o kadin birlikte oldugu erkeklerden mikrop kapip esine bulastiriyormus, esi de bu kadina. Oyle yani. Sen neyden hasta oldun ki?

0|0
    0|0
    • yok eşim beni aldatmaz eminim

• yarın kontrole gitcem bunu doktora söylerim canım çok saol

• Baska doktora git veya

• Sık ilişki yara yapmaz , varolan yara iyileşmeden tekrar tekrar ilişkiye girerseniz yaralar iyileşmez. Çok temiz tutmalısın genital bölgeni eşinde öyle.. Mantar herhalde anlatmak istediğin, bünyeden kaynaklı da olabilir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...