2 yıldır birlikte yaşıyoruz, ama evlenmek istemiyor

Biraz uzun olduğu için fazla detaylara girmedim..

Ben 2010dan beri (o zaman 18 yaşındaydım) sevgilim ile birlikte yaşıyorum. Sevgilim benden 9 yaş büyük. Onunla birlikte olabilmek için ailemi bile karşıma aldım. Ailem beni onunla imam nikahlı olduğumu zannediyor, ama ne imam, ne de resmi nikahlıyız. Aile konusu biraz karışık zaten, oraya hiç girmeyeceğim. Ama biz öyle birlikte yaşıyoruz nikahsız. İlk zamanlarda, yani 2 sene önce bana 1 veya 2 seneye kalmaz evleniriz sen merak etme demişti. Önümüzdeki ay tam 2 yıl olacak, ama ben ne zaman evlilik meselesini açsam hemen konuyu değiştiriyor, veya `senin yaşına daha evlilik için erken, hele bi 22-23 ol o zaman düşünürüz` diyor.

Bu çok saçma değil mi? Benimle 2 yıldır nikahsız birlikte yaşıyor, her gününü birlikte geçiriyor, hatta birlikte yatıyor, bunları yaztiği zaman beni küçük bulmuyor, ama söz konusu evlilik olunca sen küçüksün daha diyor. Bu şimdi ne alaka? Bari en azından imam nikahı yapalım diyorum ama onada tepki gösteriyor. Niyetim ondan ayrılmak değil, sadece neden birlikte yaşadığımız halde evliliğe karşı onu anlayamıyorum. Bana `eğer hamile kalmak gibi beklenmedik birşey çıkarsada evleniriz illa 23 olmana gerek yok` dedi. Kafam fena halde karıştı, sebebini sorunca açıklama yapmıyor. İlk başlarda evlenmeşsek çeker giderim diye tehdit ettim bana gitmemem için yalvardı. 2 yıldır bir dediğimi iki etmiyor, yani benden alacağını aldı kaçtı gitti diye birşey söz konusu değil. Sizinde başınıza böyle bir şey geldi mi, veya en azından bir tanıdığınızın falan?

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• maddi olaylari nasil hallediyorsunuz? o mu kazaniyor ortak mi ?

1|0
    1|0
    • Sadece o.

• ne denir? metres? cekinme..

• acikcasi bu denir. ortak yasam alani degil cunku durumunuz. o da buna guveniyordur.

Erkekler Ne Diyor 15

• Biraz daha beraber yaşıycaksınız, yani çok kalıcı değil bu ilişkiniz.

0|0
    0|0
  • Adam güzel kandırmış seni.

0|0
    0|0
  • Bu nasıl bir Dünya acaba ... eleştirmek için demedim ama sende hiç akıl yokmuş kardeşim..

0|0
    0|0
  • herif evli olabilir. ayrı yaşıyor olabilir

0|0
    0|0
  • be yavrum, evlenmeden her haltı yersen adam sana niye nikah bassın?

sen fazla evlilik evlilik dersen seni terk edecek. ve "namuslu" bir kızla zaten evlenecek o adam.

0|0
    0|0
    • yanlis anlasilmasin ama ben son 2 aydir onunla cinsellik yasiyorum, bundan önce hic birlikte olmadik.

• sana lafım yok "namuslu" yu tırnak içinde aldım.

doğuş hilal cebeci ile herşeyi yaşayıp onu terk etmişti. ve ben "namuslu" bir kızla evleneceğim demişti. hilal cebeci'ye sordular, buna cevabı evlensinler öyle vereceğim demişti. doğuş evlendi, hilal cebeci de o "namuslu" kızın bütün pisliklerini fotoğraflarla ortaya koyup, hadi şimdi size mutluluklar demişti.

senin yerinde olsam, hemen şu an ayrılıp ailemin yanına dönerim.

• hee tanıdık vardı oda senin gibiydi sonra akıbeti ne oldu bilmiyorum evlendimi evlenmedimi :)

0|0
    0|0
  • yorumsuz

0|0
    0|0
  • Adamın sorunları var. İnancı bile kalmamış. İmam nikahı dediğin nedir? Buna bile razı gelmiyorsa...

0|0
    0|0
  • evet hergün geliyor. ama ben başımın baglanmasından hoşlanmıyorum.

0|0
    0|0
  • zaten resmi olarak evlidir belki. nüfus cüzdanını gördün mü hiç

0|0
    0|0
    • Yok hayir evli degil, onun nüfus cüzdani sürekli benim cantamdadir.

• nüfus cüzdanı değişmemişse bekar yazar bu normal.arkadaşımın biri böyle yapmıştı ondan biliyorum.

• senin arkadaş bu arkadaş olmasın mı :)

• Kapatmamısın

0|0
    0|0
  • Yazık .

0|0
    0|0
  • olur arada

0|0
    0|0
  • olan olmuş bu saatten sonra fark yapmaz.çok şükür senden başka yok.

0|0
    0|0
  • kusura bakmada kabahatin hepsi sende. ailene ne neden yalan söylüyorsun? elin adamı 2 yıl. sevmek aşk laf bunlar. evlenince de öyle güzel yaşarsın ki. aklını başına devşir derim ben. ne yap et nikahı kıy. hayırsız

0|0
    0|0
    • zaten ben evlenmek istiyorum hemde cok, ama o istemiyor, en azindan ilerde evleniriz diyor. ailemede yalani ben degil, o söyledi, babam beni onunla oldugumu ögrenince evlatliktan red etmek üzereydi, ve sevgilimde biz imam nikahliyiz dedi, ondan birlikte yasamamiza birsey diyemiyorlar cünkü isin aslini kimse bilmiyor.

• nikahını kıy. imamıyla resmisiyle. bu iş iş değil. gayet farkındasın aslında. ancak eteklerin tutuşunca, vicdan yapınca aklına geliyor. seven adam takar yüzüğü parmağına.

Kızlar Ne Diyor 5

• iyiki detaya girmemissin.

4|2
    0|0
  • ondan bir açıklama iste neden böyle düşündüğünü evlenmek istemediğini sor,oturup ciddi bir şekilde konuşun bu durumu.

0|0
    0|0
    • buna hic bir sekilde firsat vermiyor, tek dedigi yasimin kucuk oldugunu ve 2-3 sene sonra evlenebilecegimizi, ama hamile kalirsam daha erken evleniriz diyor. yani sacma biraz.

• ama zaten evlilik ile birlikte yasaman hemen hemen ayni degil mi? e benimle 2 yildir birlikte yasiyor, bu durumda neye hazir degil? bunu cogu erkek diyor cunku.

• bunu onunla konuşmalısın,nedenini o bilebilir ancak.ve evlilikle birlikte yaşamak aynı şey değil,aynı görünüyor gibi ama değil.un ve toz şeker gibidir aynı görünür ama tadı yapısı çok farklıdır.

• Üzüldüm durumuna ... Seni kandırıyor..yerınde olsam aılemın kabule tmıyecegı ıcın ev tutar pılımı pırtımı toplar gozunu onunde gıderım ya nıkah olur yada ben gıdıorum derım ıs bulur calısmaya baslarım ... Böyle hayatmı olur ya hıc hayellerın olmadı mı senin gelinlik gibi ev kurma gibi düğün gibi babanın evınden cıkarıldıgın an gıbı :SSSSSS

0|0
    0|0
  • Aceele etme.. Bazı seyler demek ki evlilik için yeterli değil..

0|0
    0|0
  • Keyfini bozmak istemiyor anlasilan.

Belki de evli :/

0|0
    0|0
    • Hayir evli degil, buna adim gibi eminim.

Yükleniyor...