Meme, göğüsten farklı olduğu halde neden bayanların memelerinden göğüs diye sözedilir.

Göğüs erkek-dişi, memeli memesiz tüm canlılarda vardır. Kalbimiz ve ciğerlerimiz göğsümüzün içindedir. Bayanlardaki memeler ise göğsün üzerinden sarkan farklı organlardır. Niçin meme yerine göğüs kelimesi kullanılır. siz kullanır mısınız?

0|0
44

En İyi Kız Görüşü

• Göğüs sözcüğünün halk arasında meme yerine kullanılmasının nedeni üzerinde şimdiye kadar düşünmedim ama benim görüşüm, meme sözcüğünü ayıp saydıkları ve sandıklarından olsa gerek..

Halbuki göğüsün anlamı senin de dediğin gibi farklı anlam içerdiği gibi, vücudun ayrı bir yerini tarif etmektedir.. Bir de meme sözcüğü cinsellik ifade eden bir organmış gibi düşünülmekte.. Halbuki memenin cinsellikle hiç bir alakası yoktur.. Ancak, bu organın kadınlarda gelişmiş olmasının ve erkeklerinkinden farklı olmasının sebebini ve amacını da dünyada yaşayan tüm insanların bildiği için üzerinde durmaya gerek görmüyorum..

Meme sözcüğünü ayıp sayarak kullanmayan nice kişilerin daha ayıp sayılan cinsel organların adını daha rahatça kullandıklarına şahit olmuşuzdur.. Halbuki meme sözcüğü her türlü literatürde olduğu gibi kullanılmaktadır..

Memeyi ayıp sayan zihniyettekiler, düşünüp diğer ayıpları dikkate alsalar daha iyi bir iş yapmış olurlar.. Çocuklarına da aynı düşünceleri aşılayarak onlarında kafalarını yanlış bilgi ve değerlerle yönlendirmektedirler..

2|2
    0|0
    • çok doğru, memenin tabiattaki amacı zaten medyanın yönlendirdiği gibi cinselliğe ve cinsel fantazilere hizmet etmek değildir.onun gayesi mini mini bebeciklerin tertemiz anne sütü ile beslenmeleri içindir. bu açıdan bakarsak meme kelimesi ayıp sayılamaz. hatta çoğu bayan bebesini hemen her yerde emzirir (en azından benim zamanımda öyleydi), şimdi herşeye cinsellik bulaştı. meme kelimesine de memeye de... +1

• İnsan bedeninin ve özellikle de kadın bedeninin her hangi bir yerine cinsellik atfetmek istenirse, her noktasına cinsellik atfedilir.. Kadının tırnağından saçının teline kadar..! :)

• kesinlikle bu da doğru. kadın bedeninin her parçasını nasıl erkeği ile paylaşıyorsa memelerini de pek tabi paylaşır. nasıl yüzünün, gözlerinin, yanaklarının, dudaklarının güzel görünmesini istiyorsa ayın öyle memelerinin de güzel görünmesini ister ve istemelidir. doğruya doğru eğriye eğri.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Bizde farkındayız ama ağız alışkanlığı

0|0
    0|0
  • herhalde söylerken, meme kaba, göğüs daha kulağa hoş geliyor, ondan olabilir

ama mesela halk arasında, baldır da yanlış bilinir.

0|0
    0|0
    • Hayatım, daha kibar veya kulağa hoş gelmesinden filan değil bu, tamamen ayıpsandığı için kullanılmıyor.. Halbuki memenin de, diğer uzuvlarımızdan farkı yok.. El, kol, ağız, burun için başka kelimeler üretme ihtiyacı duymadığımız halde, meme için öyle değil.. Halbuki meme sözcüğü bence daha kibar ve kulağa daha hoş geliyor.. :)))

• evet realguidingciğim, dediğin olabilir, bana da daha tatlı gelir meme kelimesi :)

• göğüs biraz daha seksi,erotik , belki

meme diye bahsedince daha insancıl ,normal , el ,kol ,kulak gibi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Hmm evet ya bak haklısın :)

Bunu bende yapıyorum fix göğüs diyorum..

niye diyorum bilmiyorum

bundan sonra göğüse göğüs, memeye meme diyeceğim.

Meme desek acaba tüm erkekler sapık sözüyle mi karşılarlar beni bilemedim :p

0|1
    0|0
  • Tuvalete yerine lavaboya gidiyorum gibi birşey bu da, sebebi daha nazik görülmesi sanırım.

0|0
    0|0
  • dostum meme kaba kaçtığından olabilir mi?

0|0
    0|0
  • meme kaba, göğüs daha kulağa hoş geliyor, ondan olabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...