Mastürbasyon yapmak unutkanlığa yol, açıyor bunu biliyor muydunuz?

Evet hadi gelin soru basit herkes toplansın!!!

Güncellemeler:
Bilmeyenler okusun 1) Psikolojik Yönden: 1- Aşırı mastürbasyon düşkünlerinde üzüntü, dalgınlık ve aşağılık duygusu meydana gelir. Her mastürbasyondan sonra umumiyetle bir pişmanlık ve ruh sıkıntısı kendini gösterir. Yapılan bu işin de olgunluktan uzak bir durum arz ettiği hatıra geldikçe bu işi yapanlar, bir aşağılıkve suçlulukduygusunakapılarak, moralkırıklığınauğrarlar.

2- Mastürbasyonalışkanlığı, bir kısım sinir bozukluklarına yol açar. sinirlenmeler, el kol titremesi, ve unutkanlık yapar

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• Bu kesinlikle yanlış bir yaklaşım eğer dediğin doğru olsaydı Türkiye'de erkeklerin hepsi unutkan olurdu :)

0|2
    0|0
    • 1) Psikolojik Yönden: 1- Aşırı mastürbasyon düşkünlerinde üzüntü, dalgınlık ve aşağılık duygusu meydana gelir. Her mastürbasyondan sonra umumiyetle bir pişmanlık ve ruh sıkıntısı kendini gösterir. Yapılan bu işin de olgunluktan uzak bir durum arz ettiği hatıra geldikçe bu işi yapanlar, bir aşağılıkve suçlulukduygusunakapılarak, moralkırıklığınauğrarlar.

2- Mastürbasyonalışkanlığı, bir kısım sinir bozukluklarına yol açar. Fazla sinirlenmeler, el ve kol titremesi, baş dönmesi, uykusuzluk, kalça ve bacaklarda dermansızlık, yorgunluk hasıl olur.

3- Mastürbasyonalışkanlığı, insanı aşk ve sevgiden mahrum eder. Sevgi, insaniçin bir ihtiyaç olduğu gibi, eşler arasındaki cinsi münasebetlerin başarılıve neşeliolması da, her ikisinde müşterek sevgive anlaşmanın varlığına bağlıdır. Evliliktekisaadet temelleri, sevgibağlarıüzerindekurulur. Evlenençiftçilerin, sadecebedenlerinin birleşmesi saadetini meydana getiremez; bedenle birlikte her iki ruhun aşk ve sevgiyleşip kaynaşmaları lazımdır.

• 1- hüzünlü duygusu yaptıktan sonra meydana gelir keşke yapmasaydım diye.
      2- titreme, baş dönmesi, kalça ve bacaklar da dermansızlık ve yorgunluk gayet normaldir. Çünkü vücut enerji harcıyor ve dolayısla da ter kaybediyor. Ter kaybeden herkes de yorgunluk, yürüme de zorluk görülür. Ayrıca o saydığınız normal ilişki esnasında meydana gelir.

• Ayrıca saydığınız bu 3 madde de unutkanlık adına bir cümle geçmemektedir

Erkekler Ne Diyor 18

• Merhabalar

Toplumsal olacak mastürbasyon hoş karşılanmamasindan dolayi bu gibi sözlerle sık sık karşılaşabilirsiniz. Unutkanlık yapması ile ilgili bir bilimsel aciklama ve dayanak yer almıyor

4|1
    0|2
  • mastürbasyon neki dıyecegım yanlış anlaşılacagım:) bak kocaaaa uzman ne demiş:)

0|0
    0|0
  • Aşırı Mastürbasyonun çok zararı olduğunu biliyorum ama unutkanlığa ilk defa duydum. Bildiğim kadarıyla aşırı p*rno izleme unutkanlık yapıyor. 😎

0|0
    0|0
  • biliyordum da unuttum :)

0|0
    0|0
  • Doğru bulmyuyorum

0|0
    0|0
  • nerden anladın bunu her seferinde kilodunu giymeyi mi unutuyorsun?

1|1
    0|0
  • öyle zaten

0|0
    0|0
  • o zaman benin hiçbirşeyi unutmamam lazım buna göre. ama dün ne yediğimi bile hatırlamıyorum !!

0|0
    0|0
    • nerden biliyorsun. kolum yoruldugu zaman sen oral mı yapıyorsun bana hergele?

• tamam bekle kapatayım

0|0
    0|0
  • Bilmiyodum pekde yapmam ama unutkanimdir :/

0|0
    0|0
  • yok oyle bırsey olsaydı benım şu an hıc bırseyı hatırlamamam lazımdı :D

0|0
    0|0
    • 1) Psikolojik Yönden: 1- Aşırı mastürbasyon düşkünlerinde üzüntü, dalgınlık ve aşağılık duygusu meydana gelir. Her mastürbasyondan sonra umumiyetle bir pişmanlık ve ruh sıkıntısı kendini gösterir. Yapılan bu işin de olgunluktan uzak bir durum arz ettiği hatıra geldikçe bu işi yapanlar, bir aşağılıkve suçlulukduygusunakapılarak, moralkırıklığınauğrarlar.

2- Mastürbasyonalışkanlığı, bir kısım sinir bozukluklarına yol açar. Fazla sinirlenmeler, el ve kol titremesi, baş dönmesi, uykusuzluk, kalça ve bacaklarda dermansızlık, yorgunluk hasıl olur.

• 3- Mastürbasyonalışkanlığı, insanı aşk ve sevgiden mahrum eder. Sevgi, insaniçin bir ihtiyaç olduğu gibi, eşler arasındaki cinsi münasebetlerin başarılıve neşeliolması da, her ikisinde müşterek sevgive anlaşmanın varlığına bağlıdır. Evliliktekisaadet temelleri, sevgibağlarıüzerindekurulur. Evlenençiftçilerin, sadecebedenlerinin birleşmesi saadetini meydana getiremez; bedenle birlikte her iki ruhun aş

• bu saydıklarının hıc bırı bende mevcut degıl ben masturbasyon yapınca kendımı daha rahat ve oz guvenle kaplanmıs gıbı hıssedıyorum

• kaynak nedir?

0|0
    0|0
  • bliyorm ama bırakamıyorum.

0|0
    0|0
  • Evet hafıza zaafa uğrar. Bakış için de geçerli.

0|0
    0|0
  • valla bilmiyodum ama kız olmayınca yapcak bişey yok kızlar gibi rahat bulmuyoz ki

0|0
    0|0
  • yaw gizli bu bilgiyi hangi makaleden alıntı yaptın ayrıntı verirmisin bize -.-
    canımı sıktın gene çekecem şimdi -,-

0|0
    0|0
  • aynen yapıyor

0|0
    0|0
  • Geçen aklım gitti gitti geldi sebebi şimdi anladım :))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• masta başladıktan sonra unutkanlığım arttı evet. ne kadar bilimsel bilemem ama benim unutkanlığımı arttırdığı kesin

0|0
    0|0
  • Haram olduğunu dinlemistim bir sohbette
    Doğrudur
    Saygılar

0|0
    0|1
  • günaydınnn :) yeni mi ögrendin?

0|0
    1|1
  • bilmiyorduk çünkü sen uydurdun :D

1|1