Normal doğum mu sezaryen mi? Hangisi daha mantıklı ?

gercekten zor ama seçiminiizi hangisinden yana kullanırdınız? Normal doğum mu sezaryen mi?

0|0
41|15

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 40

• Adı üstünde normal doğum daha sağlıklı , hem doğumu bebek hazır olduğunda kendisi başlatıyor , sezeryanda ise bulunduğu sıcak ve yumuşacık dünyasından koca bir el söküp alıyor bebeği .

1|0
    0|0
  • o tercih enneye ait olmalı.senmi doğuraksınki.hem neden saklanıyorsum

adam gibi adam olursun üstelik.

1|0
    1|0
  • demekki sorule-acak bir soruda kalmamış neredeyse aynı ifadeleri içeren soruler.senmi doğuracaksın yaa.iyi git doğur o zanan

utanmadan birde gizliyorsun kendini.ya ben gıcık oluyorum kendini gizleyene.açık bırak perdeni lütfen ya

0|0
    0|0
  • Cocuk sahibi olmayi dusunmuyorum(uzak dursun mumkunse) ama diyelim oldu, sezeryan yaptirma mecburiyetindeyim. Omurgamin bel kisminda bir kazadan olusan hassaslasma nedeniyle...

Ama bana sorarsan herkesin secme hakki olmali. Kimisi dogum sancisini cekmek istemez, olabilir yani...(Sonradan ameliyat sancisini cekmeyi tercih ediyorsa ne ala.)

0|0
    0|0
  • normal dogumun hem anne hem de bebek icin sezaryenle doguma göre üstünlükleri vardir Normal dogum sonrasinda anne hemen normal hayatina döner ,cok kisa sürede bebegini emzirmeye baslar, Normal dogum sonrasi vücudun (özellikle karnin)eski sekline dönmesi sezaryene oranla daha iyi ve cabuk ,Normal dogum sirasinda bebek kemik kanaldan gecip normal dogarken, gögüs kafesine olusan baski bebegin akcigerlerindeki sivinin cok büyük kisminin bosalmasina ve nefesini daha rahat almasina neden olur.

bu yüzden normal dogum daha iyidir , biraz sanci cekiyorsun ama anne olmayi normal dogumda daha cok anliyorsun !

sezeryenle dogum yapan arkadaslarim var 1 hafta ne yata biliyorlar ne kalka biliyorlar agridan

0|0
    0|0
  • Zor bir seçim olduğunu düşünmüyorum tabii ki normal doğum. Adı üstünde "normal." Eskiden sezaryen mi varmış? Kadınlar çatır çatır normal doğurup taş gibi kalıyorlar. Bir hastanede 2 senedir hemşire olarak staj yapan biri olarak sezaryen ameliyatı da çok gördüm, normal doğum da çok gördüm. Keisnlikle normal diyorum ben. Normal doğum yaparsan yarım saate ayaklanıp gidiyosun ve vücudun sarkmıyo daha dinçleşiyosun gözlemlenmiştir. Fakat sezaryende kaç ay o dikişlerin ağrısı acısı var. Karnın çatlak içinde kalır. Sonra dikiş izleri ve sarkmalar.. Tercih meselesi.

0|0
    0|0
  • Normal bence

0|0
    0|0
  • kalktı sezaryen artk herkes yaptramıo

0|0
    0|0
  • Normal doğum bide bu soru Sana mi kalmış:)

1|0
    0|1
  • Normal doğum

0|0
    0|0
  • suda doğum diyorum :)

1|0
    0|0
  • normal doğum anne ve bebek için de hem doğal hem sağlıklı olan bu.

0|0
    0|0
  • normal doqum tabikii.. annelik haklarından biri normal doğum yapmak daha birck + sını sayabilirim.. Allah herkese nasp edsn süper bişe bnce

0|0
    0|0
  • Erken dönemde bebek için de sıkıntıdır sezaryen. Kadın doğumcularin iş yükünü hafiflettigi, maddi çıkar amaçlı yaptığı sezaryen tuzagina gelmemeli.Zorunluluk durumları bir kenara, anne için de zorlu bir iyilesme süreci oluyor. Normal doğum esnasında salgılanan hormonlar süt gelişimini de tetikler, anne bebek arası bağ kurulmasının ilk aşamalarındandir.

Ciddi bir sağlık probleminiz yoksa, yaşınız da risk grubuna girmiyorsa normal doğumu tercih edin bayanlar.

0|0
    0|0
  • Normal . Çünkü sezeryandan sonra 2 çocuktan fazlası tehlikeli oluyo.. 2 çocuktan sonraki çocuklar eksik doğabiliyo veya düşebiliyo.. Bi sağlık problemi yokken neden riske atılsın ki?

0|0
    0|0
  • Normal doğum hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından çok daha sağlıklı.. Herhangi bir hayati durum söz konusu değilse, normal doğum daha tercih edilmeli..

0|0
    0|0
  • Normal doğum

0|0
    0|0
  • Normali düşünemiyorum bile sezaryen olmalı

0|0
    0|0
  • bebeğin doğar doğmaz anneyle teması için normal ikinci doğum içinse suda doğum en iyisi ilk doğum normalse tabi

0|0
    0|0
  • Normal doğum, en azından acısını bir kere çekiyorsun.

0|0
    0|0
  • çocugun babası senin kocan olsunda gerisi gelir şükür birde normal dogum tabiki

0|1
    2|0
  • Normal

0|0
    0|0
  • normal tabikide

0|0
    0|0
  • Sezaryen

0|0
    0|0
  • sezeryan

0|0
    0|1
  • herhangi bir sağlık problemim yoksa normal doğum tabikide

0|0
    0|0
  • epidural normal doğum istiyorum..

0|1
    0|0
  • en iyisi hiç doğurmamak

1|0
    0|0
  • kürtaj hahaa:P

2|0
    1|3
  • zaten artık bunu seçme hakkı bile kalmıycak kaldrcklar yakında sezaryenide.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    10

Erkekler Ne Diyor 15

• Şimdiki özel hastanelerdeki doktorlar sezaryen öneriyor sürekli risk var diyerek.

Oysa amaç hep para. Sezaryen olan bir kadın bir daha normal doğum yapamıyor zaten.

Ve normal doğumdan daha sağlıksız.

Ama sağlık sonuçta doktora güveniyor herkes, doktorlar/hastaneler de insanların bu zaafını kullanarak paraları indiriyor ceplere.

Nromal doğumdan yanayım etrafıma da hep normal doğum öneriyorum.

0|0
    0|0
  • kesinlikle sağlık açısından normal, sezeryanın sarkık göbeğini, bıçak yarasını her kış aylarında ağrısını , yük kaldırmada göbek sancısını her an hisseder ve keşke yaptırmasaydım der tüm kadınlar... ama mecburiyetse başka, mesela kadında kuyruk sokumu çıkığı olur felç tehlikesi olur normal doğumda ozaman başka...

0|0
    0|0
  • ben kadın olsam sezercik derdim...küçücük delikten çocuk mocuk çıkartamam arkadaş...

0|0
    0|0
  • sezeryan diyen dingilleri varmıdır diye görmek için açayım dedim ama iyi Allah'tan halkımız biliçli çoğu normal demiş

0|0
    0|1
  • Normal doğum yaptığınızda hormonlarınız da dengeleniyor ve ayrıca sezaryan sonuçta ameliyat ve dikişleri bir ömür taşıyorsunuz. Zorunda kalmadıkça normal doğumyani, tabi banane ben mi doğuracam orası ayrı bir konu :D

0|0
    0|0
  • Bu kadın sorusu bence bizim ne işimiz var gidelim beyler.Bayansal bir durum bize düşmez yorumlamak onların bedeni onların kararları.Erkek dediğin ağır olur her lafa girmez (Sonuncusu şakaydı)

0|0
    0|0
  • Sağlik problemi yoksa kesinlikle normal doğum Allah boyle istemiş çocuk doğum şeklini onu bozmamak lazım :)

0|0
    0|0
  • leylek getirse eyiydi ama neyse :D sezeryan bence de

1|0
    0|0
  • normal mantıklı sevgilimi öyle acı çekerken görmek zor olcak belki ama karnını yarmalarından iyidir

1|0
    0|0
  • normal doğum tercihim

0|0
    0|0
  • sağlıklı olsunda :)

0|0
    0|0
  • Yeni çıkan ışın tedavisi var süper.

0|0
    0|0
  • doktor ne tavsiye ediyorsa o

0|0
    0|0
  • normal

0|0
    0|0
  • seçim şansın yok canım mecburen normal yapacaksın. başbakanın emri...

0|0
    1|1
Yükleniyor...