Sevgilim benle ilişkiye girmek istiyor ama çok ikilemdeyim, ne yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum şüki sevgilimle uzun süredir beraberiz hatta evlenmeyi düşünüyoruz. Benimle ilişkiye girmek istiyor bende çok istiyorum şahsen benim için bekaret önemli değil ama babam bana bu konuda çok güveniyor ve onun güvenini kırmak istemiyorum. Belki haberi olmiycak , tamam ama ben böyle bişey yapsam çok vijdan azabı çekerim babamı düşünürek , yani tek o yüzden. Şu an çok kötü bir ikilimdeyim ne yapacağımı bilmiyorummm lütfen yardımcı olun

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• namus kavramını eski nesiller gibi bacak arasıyla sınırlandırıyorsanız ve böyle bir ilişki yaşadıktan sonra cinsel ve ahlaki tabularınız yüzünden vicdan azabı çekecekseniz katolik mektebi kızları gibi evlenmeyi bekleyebilirsiniz cinselliğinizi yaşamak için ,tabii bunun şöyle bir riskide var aranızda cinsel uyum olup olamayacağını evlenmeden anlamamış olursunuz ama cinsel uyumsuzlukta sizin için önemli değil ise ne yapalım bizimde kaderimiz bu imiş tarzı bir kadercilik içerisinde yaşayabilirseniz cinsellik için kesinlikle evlenmeyi bekleyin derim.

Fakat kendime güveniyorum, evlensemde evlenmesemde kendi ayaklarım üzerinde durabilirim,cinsel özgürlüğüm sadece beni ilgilendirir ve bu sorumluluğu alabilirim cinsellik konusunda en az bir erkek kadar hürüm diyorsanız sevdiğiniz ve arzuladığınız kişiyle cinsel birliktelik yaşayabilmeniz için her herhangi bir sorun yok demektir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• ya 25-30 yaş aralığındasın.zaten Allahın izniyle güzel bir yuva kurmana birşey kalmamış. bende bekarete önem verenlerdenim. bakın bu işi yapanlar ve tadı yaşayanların hep klasik lafları nedir namus iki bacak arasında değildir. derler hep klişe şeyler. onlar için sıradanlaşmıştır. sen sıradan olma. ben de 24 yaşlındayım bende o işi yapmış değilim. çok zor bişey dayanması gerçekten zor.tek yapman gereken dayanmanız. yanlışa düşme .

3|1
    0|0
  • Öncelikle, konuyu sevgilinle ciddi olarak konuş durumu anlat, kendinin de istedğini belirt. Yapamama nedenini açıkla ve ekle vicdan azabı çeken biriyle nasıl ilişki yaşayacağını sor, zevk almadan sadece suçlulukla senin olmamı mı istersin diyebilirsin. Madem içinizde bu kadar istek yüklü evlenin biran önce, bu arada bekaret konusunda sevgiline evlenmeden önce yaptık ben sana güveniyorum peki ya evlenene kadar başına bir şey kalırsa ve ben bu halde kalırsam? diye sor kesinlikle o da sorumlu hissedecektir kendisini...

0|0
    0|0
  • evleniceksen bekle :D evlenmeden bir sey yapma belki bir sey olucak ayrılacaksınız sonra evlendiğin adamın yüzüne nasıl bakıcaksın :D bence aile her seyden daha önemli baban sana güveniosa boşa çıkarma ... bide inancını bilemicem ama benim inancıma göre günah .. bence hiç bi şekilde yapma

0|1
    0|0
  • Babanın istediği gibi davranmak sana bu kadar mı zor geliyor.Bence babanı üzmek istemezsin. Belki şimdi öğrenmeyecek, belki şimdi baktığında baban hiç öğrenmiyecek. Ki bu yüzden babanla alakalı olmadığını düşünebilirsin. Fakat yarın öbür gün olurda babanı kaybedersen. Vicdanınla baş başa kalırsın.

0|1
    0|0
  • Bekarette ne ya hiç önemli mi?.Git verde gör.Seni bıraktığında ben ne yaptım demeye başlarsın.Kapında köpek olan işi bitince yabancı.

1|1
    0|0
    • Yanlıştan doğru çıkmaz bilesin.

• Arkadaşımız cevabı ne kadar radikalde olsa doğru bir noktaya değinmiş. Yarın ne getirir bilinmez. Soruyu soran arkadaşımız bu cevabı hakir görmesin ve dikkate alsın.

• kendini düşünmüyorsan babanı düşün kızım saçmalama pişman olursun

2|0
    0|0
  • madem ilişki ciddi önce evlenn bence

1|0
    0|0
  • seviyorsan güveniyorsan yap babanla alakalı hiç birşey değil bu

0|0
    0|0
  • canım sakın ha yapma bence

0|0
    0|0
  • Arkadan ver sende?

0|0
    0|0
    • yaparsam normal bir sekilde yaparim arkadan cok igrenc bakire kalicam ugruna kendimi bu kadar assagiliyamam

• ne den aşşalamak olsunli?

• evlenmeden verme sonra pişman olursun ;)

0|0
    0|0
  • O kadar dayandın biraz daha dayan ne olur :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• sakın yapma yarınının garantisi var mı hemen evleneceğim dedi diye yelkenleri indiriyorsun? sen babanın kızısın babanınnn namusuna sahip çık

1|1
    0|0
    • bencede haklisin boyle bisey yaparsam ona cok kotu bir kazik atmis gibi hissederim

• Başkası istediği için kendini zor durumda bırakmamalısın kendine olan saygını yitirirsin, vicdan azabı da cabası. Yapma bence o kadar beklemiş az daha beklesin sevgilin. Seni düşünüyorsa istemediğin birşeyi yapmaya zorlamasın.

0|0
    0|0
  • Sakın yapma. Evleneceginiz nerden belli ? erkek zor kızla evlenir. Bnle ilşkiye girdin demekki böle bi kızsın senle evlenemem derse kalırsın öle. Babanı dinle bi aptallık yapma. seviyorsa bekler zaten. ne aceleniz var ?

0|0
    0|0
  • yapma evladım çocuk sana evleniyom der istediğini alınca bırakır o zaman bitersin yapma bee evladım akıllı olun biraz

0|0
    0|0
    • şu cinselliği ne kadar büyük bir trajedi haline getiriyorsunuz altı üstü cinsel beraberlik, nefes almak,su içmek kadar doğal birşey velev ki beraber oldu sonra da terkedildi ne olacak? Kadın tahsilli, eğitimli ve özgüven sahibi olduktan sonra hiç bir şey olmaz aksi takdirde tabii ki bu toplumda dışlanır ama dışlanmasının nedeni aslında cinselliğini yaşamış olması değil, maddi açıdan başkalarına bağımlı olmasıdır.

• yaa dediğin doğru amaa eğer karşısındaki onu sevmiyosa seviyo gibi gösterip kullanıyosa ve de atıyosa bu ona değer vermediğini gösterir olan kıza olurr yinee gerçekten onu sevenle olmalıı bişiler yaşıycaksa ona gerçekten değer verip pişmanlık duymıycak insanla yaşamalıı ama hiçbişeyin garantisi yok herkesin yaşadığı yer kültürü farklı aile yapısıı farklıdır o yüzden dedim ailesi bu yükü duyunca kaldıramassaa olan bu kıza olur yoksa cinsellik tabiki de ayıp değildir yaşanılır ama doğru insanla

• evlenmeden önce aslaaa yapma bekleyinn

0|0
    0|0
  • yok verme evlen kendini güvene al ondan sonra istediğini yap

0|0
    0|0
Yükleniyor...