İlişkiyi cinsellik mi bitiriyor? Artık cesaretim kırıldı..

Nette başlayan bi ilişkim çoğunuzun bildiği üzere mutsuz bitti, artık benim cesaretim yok. Cinsellik mi mutsuz etti bizi. Cinsellik yaşamadan daha mı mutlu olurdum sizce? Bir dahaki sefere öpüşmekten öteye gitmemeli miyim, yoksa yine mi kaybederim?

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

• Burcu senin ilişkinde canım erkeğin zaten sadece cinsel yönde bir amacı vardı. Seven erkek sizin durumda olduğu gibi sadece sevişip de kalan zamanda seni mutsuz etmezdi.

Sevişmek doğal bir olgu, ama bir erkek için sevişmekle sevmek arasında doğrudan bağ olmuyor genelde. Eski sevgilin seni sadece sevişecek birisi gibi gördüğü için böyle düşünüyorsun.

Seni, sen olduğun için aşık olduğu için seven; seninle huzurlu bir ilişki yaşayan, sana değer veren birisi ile cinsellik sizi soğutmaz, tam aksine ilişkinize yeni bir boyut getirir. Ama nasıl her buluşmada sinemaya gitmek sizi boğarsa her buluşmada sevişmek de sizi boğar. Teninden önce yüreğini seven birisini bulursan kendini o eski kötü sevgilinden dolayı kısıtlama. Konu tamamiyle ex.inin bakış açısından kaynaklıydı. Bu ilerdekileri etkilememeli.

Tinsel ve tensel aşk dengeli olmalı. İlk başlarda cinsellikten uzak durun; onun sevgisi gerçekmi yoksa sevişmek için yalan bir sevgi mi onu gördükten sonra, her yönüyle doyurucu bir birliktelik sizindir.

4|0
    0|0
    • ya varya ben her yorumunu çok mantıklı buluyorum... ne kadar çok seviyosun kız arkadaşını her halinden belli.. umarım nazar değmez.(maşallah...) keşke herkes senin gibi olsa...

• alkışşşş yakamoz kardeşe brava

• Bende tebrik ediyorum seni yine süper bi yorumda bulunmussun..

Erkekler Ne Diyor 17

• Ying-Yang diyor elin gavurları... Denge. Herşey bir "ölçü" ve "denge" içindedir. Sen duygusallık ve cinsellik dengesinde cinselliği "zevk için" sonuna kadar yaşıyorsun. Sonrada olmasaydı daha mı mutlu olurdum diyorsun...

Bazı insanlar "zevk alıyorsam bu yapılması gereken bişeydir" mantığında düşünür "amaaan bir daha mı geleceğiz dünyaya" der. Bulduğu her zevkin peşinde koşar. Ama mutlu olamazlar. Geçici mutluluklar elde ederler tabii de mutlu "kalamazlar". Çünkü bu felsefe temelden yanlıştır.

Zevklerin de bir sınırı vardır, olmalıdır. Örneğin eşcinsellik. .bneler de yaptıklarından zevk alıyor ki öyle oluyorlar di mi? Yani fizyolojik olarak bundan zevk alabiliyor insan. İyi, madem çok zevkliymiş herkes ..ne olsun, olur mu? Eeee ne oldu? Hani "zevkli","dünyaya 1 kere daha mı geleceğiz" diye önüne gelen kızla yatıp skor yapmak marifetti erkekler için? O marifet ise, bu da marifet. Zevk ise zevk, eylenceyse eylence...

Daha bir duygu paylaşmadan, yada "yahu nasılsa ilerde duygu da paylaşırız" diye cinsellik "ödülünü" karşı tarafa dibine kadar verdiğinde, o ödülü hak etmek için karşıdaki insanın seni "mutlu" etme çabasına girmesi için bir sebep kalmıyor. Senin duygusal bir anlamın kalmıyor. Nasılsa her istediğini alıyor. Tabi bir yerden sonra "duygu" arayan kişi bu ilişkiden mutsuz oluyor ve bırakıyor...

Evet örnek biraz zalimce ama olayı çok güzel anlatıyor bence. Bu sadece cinsellikle alakalı da değil. Her alanda, zevk peşinde koşanlar insanlar sadece biraz zevklenir. Asla kalıcı mutluluklar elde edemez. Çünkü "mutluluk" sadece "zevk" değildir. Onun mana boyutuda vardır. Hatta "mutluluk" da soyut bir durumdur ve "mana" boyutu "fiziksel" boyuttan çok daha baskındır. Mana boyutunu görmezden gelip de sadece "fiziksel" şeylerle uğraşan insan bu yüzden mutlu olunmaz...

Derler ya parayla mutluluk olmaz diye. Niye olmasın? Mutlu olunur ama parayı bulan kişinin mana boyutu eksik değilse... Mana boyutu yerindeyse söyleyeceği atasözü "para var huzur var" olur zaten. :)

1|1
    1|0
  • Cinsellikle alakası yok. Sen cnsellikle başlamışsın ilişkiye. Duyguyu geri plana itmişsin. Zamanla sadece cinsellik olmuş ve sizinkisi sevgililik degil. Sadece cinsellik sevgisi. ARada seviyorum cümleleri felan olacaktır. Ama bu duygudan degil cinselligi benimseyen 2 kişinin sadece cinselligi sevmesi olayı. Acıyorum böylelerine ya.İlerisi olmayan bir ilişki sadece. gereksiz bak simdi ne oldu mutsuzluk. simdi de sorgulamaya başlamışsın acaba sürekli cinsellige bulaştık diye mi oldu. bundanmı bitti. Sizin ilişkinize ilişki denemez ki.Cinselligi ön plana almamalıydın. Hatan bu olmuş. Artık caren yok önüne kim cıkarsa cıksın yine aynı şeyler olacak.

istesen de istemesen de. Karşına cıkacak erkek sana cok fazla saygı duyacagını zannetmiyorum. Cünkü daha önce yaşadıgını anlatmayacaksın ama illa ki soracak sana ne yaşadın diye. Ve yine mutsuzluk. Taaa ki cinsellige ve eski yaşadıklarına deger vermeyen birini bulana kadar.Zaten bulursun birini ama cok da uzun sürmez yine. Simdiden gecmiş olsun.1 milyonda 2-3 kişi cıkar belki karşına. Ama ne zaman kimbilir.

0|0
    0|0
    • ..başka yokmuydu moral bozacak sözler..

• morali sözler bozmaz. Yaşadıkların bozar. Bunlar gercek ise ki gercek gibi gözüküyor sen kendini bunlarla sorgulamadın mı bazen. Sorgulamadıysan aklının bir köşesinde kalmıştır. Su yüzüne cıkması mı seni üzen yoksa zaten üzgündün üstüste gelen bir gerilim başlangıcı mı?

• Doğa diyor ki cinsellik yaşamalısın, sen diyorsun ki mutsuzluk getiriyor. Çözüm bulamadığınız sorular için doğaya bakın, o yanıt verir.

İlişkinizi bitiren cinsellik değil cinselliği yanlış anlamak olmuş.Biribirine et gibi bakan insanlar mutlu olamaz zaten.

2|0
    0|0
  • hayir, cinsellik birlestirir daha da ama sevgi varsa, yoksa tatmin olup bir sure sonra postalar seni karsindaki

1|1
    1|0
  • bunu en iyi sen bilirsin. nasıl bir sevgili istiyorsun? kriterlerin neler? gelecek planların? evlenecek adam mı arıyorsuun? ortalama bir türk erkeği seni evlenilecek kız kategorisine sokmaz. ha gayet güzel kandırailirsin istersen karşındakini ama bence gerek yok. bu tür şeylere takmayan seni hem sevip hem de sevebilecek birini bulursun umarım. zira biz erkekler ya severiz ya sevişiriz ikisi birden zor!

1|1
    0|0
    • evlenmeyi düşünmüyorum

• o zaman sorun yok. bakire veya öyle takılan bir kızdansa senin gibisini tercih eder bence herkes. yalnız dediğim gibi çok da kötü kız imajın olmasın dengelemek lazım sadece:D

• cisenllik yoğun yaşanan bi ilişkide tuzu biberi olmazsa yada bitiriyor diye bişi bence söz konusu bile olamaz cünkü insanlar sevgilerini bağlılıklarını bu birleşmeyle onurlandırıyorlar kendilerine ait hissediyorlar ama işte bizim kültürde biraz çarpıtıldığı için böle genellemeler hurafeler türetiliyor yoksa doğanın en olağan bir kanunu olsa gerek ama kişiler karşılıklı beklentilerini ve yorumlamalarını çarpıtırsa böle ufak tefek sorunlar olabiliryor .. mesele bazı şeyleri sorgulamadan yaşamakk.. akışında yani ...

0|0
    0|0
  • Cinsellikle ilgili değil ama karşındaki kişi ile ilgili!

Senin onunla yaşadığın cinselliği sen duygusal boyutuyla ele almışsın. O dooğal fizyolojik ihtiyaçları için yaşamış. Fakat iş evlenme boyutuna gelince nanay çekmiş. Sende neden hata olacak ki?

Boş ver takma kafana bunları!

0|0
    0|0
    • sağol..evet aynen öyle oldu..

• senin karşındakine beslediğin duygulara bağlı

1|0
    0|0
  • bence ilişkileri kayıp olarak düşünmemek gerek önemli olan nitelikdir ...nitelikli arkadaşlıklar dostluklar insandan hiç bişey götürmez hatta çok şey katar önemli olan sevmek güven duymak ve güzel ve zevkli dakikalar yaşamakdır

0|0
    0|0
  • karşıdaki adamcık seni nasıl görüyorsa cinsellikte o alam kazanır velhasıl ulan netten bı hatun ındırdım bıraz takıldık iş var bunda götürürüm bunu gıbı bakıyorsa ne yapsan boştur zaten sevişsende sevişmesende bitecek.

0|0
    0|0
    • niye öyle görüyor erkekler..

• burcum, seni kaybeden ya da seni istemeyen birisi insanlıktan nasibi almamış olarak görüyorum. insan sevdiğine bunları yapmaz, seni burakmaz, tamam her zaman tartışma olur fakat yürekler ister, sen cinsellikle bazı şeyleri yaşadığın için şanslısın, ama senin bu haline üzüldüm,

0|0
    0|0
  • Kadın ve erkek arasında bir ilişki varsa cinsellik süreç içinde kaçınılmazdır. Ama ilişkiyi sadece sekse indirgemek o ilişkiyi çıkmaza götürür. Belki de her şeyi akışına bırakmalısın.

0|0
    0|0
  • Eleman ihtiyaclarini giderip cekip gitmis. Bunda biraz da senin sucun var nekadar suredir birliktesinz bilmiyorum fakat cinselligi cabuk yasamicaktiniz.

0|0
    0|0
  • ilişkinin temeli ilişkiden geçer az biraz çeneni tut maymun iştahlı olma olduğunuda çaktırma bunları üç vakte kadar uygula olmaz gel paran iade:)

0|0
    0|0
  • evlenmeyi düşünmüyosun ve lişkiyi cinsellikmi bitiriyo diosun tuhaf şöle sölim seninle görüşüyor olsam ve sonunda aramızda bir cinsellik olmuş olsa seni düşünmeden bırakırım çünkü istedigimi almış olurum ve başımı daada agrıtmam ;)

0|0
    0|0
  • cinselliği yoğun yaşamak ilişkilerde heyecanı azaltıyor olabilir. Çok fazla cinsellik olmasa ilişkilerde belki daha uzun ve kalıcı ilişkiler kurulabilir.

0|0
    0|0
    • hak veriyorum sana..

• tabi bunlarlar tecrübe ile saitlenmiştir.Bundan sonra sende temkinli olursun

• burcumm bu senmisin yoksa adresini baska birilerimi kullaniyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• umarım beni yanlış anlamazsın bu yorumumla.

öncelikle gerçekten adına üzüldüm:( her ne şekilde olursa olsun insanın sevdiğinden ayrılması çok üzücü bir durum. ama;

yazdıklarına söyle bir baktım da,pek doğru gelmedi bana. bak açık olabilmek, düşündüğünü hissettiğini açıkça söyleyebilmek çok güzel bişey ama bazı şeylerin özel olması gerektiğini düşünüyorum. bu gördüğüm birinci hatan..özelin olsun biraz

ikinci olarak, yorumların soruların ve cevapların o kadar apaçık ki eğer gerçek hayatta da böyleysen bi müddet sonra bir ulaşılmazlığın kalmaz. yani nasıl diyeyim mesela iki bayan düşün gerçekten fıstık gibiler.biri kısacıık bir etek giymiş ve çok cezbedici görünüyor,diğeriyse uzun bir etek giymis ve diğer bayanın etek boyuna kadar yırtmacı var, rüzgarla o yırtmaç savruluyor. erkekler öncelikle o kısa etekliye bakar vay yavrum diye ama sonra gözler ötekine kayar.cünkü yok dahası o kısa eteklide. ne var ne yok gördüler. ama o yırtmacın altını görebilmek için kudururlar. o ruzgar essin de o etek savrulsun diye bakarlaaar bakarlaarr daha uzun bakarlar. halbuki gördükleri mesafe aynıdır. (şu da var o yırtmacın açılması için rüzgarı beklemelisin,yoksa kısa etekliden de farkın kalmaz)

demek istediğimi anlatabildim mi? şuan o kısa etekli konumunda olmuşsun o erkek arkadaşın için.yazık..

0|0
    0|0
    • ha cinsellik yüzünden mi diye de cevaplarsam eğer; sevmeden sevişmek bana tiksinç geliyor. tüm ilişkinizi eğer bu cinsellik üzerine kurduysanız eğer çok büyük bir hata yapmışsınız. evlenmeyi düşünmüyorum yazmışsın, o zaman da birileriyle yatıp kalkıp ayrılmaktan öte bi ilişkin olacağını zannetmiyorum ne yazıkki :/ ben böyle mutluym diyorsan tabi ki senin tercihin. ama unutma bu güzelliğinle seninle beraber olcak birini mutlaka bulursun, ama asıl birine ihtiyaç duyduğun yaşlılık zamanlarında(...)

• (...) karşıdan karşıya geçerken elini tutcak birine ihtiyaç duyacaksın bunu da unutmamalısın ;)

umarım gönlünce olur her şey :)

• Bir ilişkide cinselliği yaşamayan kimseye şahit olmadım ben.Sadece siz sanırım ilişkiyi cinsellik adında yaşayıp tüketmişsiniz.Yani cinsellik dışında herhangi bir aktivite yapmamışsınız ya da çok az yapmışsınız.İki insan yan yana geldiği zaman akla sadece cinsellik geliyorsa işte o ilişkide sorunlar var demektir.Herşey dozunda güzel bence.

0|1
    0|0
  • burcuuum bu sen olamazsın özüne dön nolur..ikoncanımıza birşey olursa sitece üzülürüz farkında mısın?

0|1
    1|0
    • :)) bazen bende sapıtıyorum canım ya..yine arızaya bağladım..yakında özüme dönerim...özüm neydi bu arada:)))

• Eryaman'da hava sıcak mı?

1|0
    0|0
  • Evet ,Öpüşmekten öteye gitmemeliydin...Sorun sadece cinsellik olamaz bence .. sence ?

0|0
    1|0
  • tabikidee erkek alacağını aldıktan sonra kaçar gider elinde tutmayı bilmiorsann...

0|0
    1|0
Yükleniyor...