Kürtaj olabilir miyim acaba?

96liyim. Bu sene oy kullandim. Ehliyette aldim. Aile izni olmadan kurtaj yaptırabilir miyim? Hakaret edicekler yazmasin kendi istegimle olmadi.

0|0
17|33

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle geçmiş olsun güzel kardeşim. 96 'lı olmandan ziyade şuna dikkat etmelisin. Gittiğin kurum ve kuruluş kaliteli olmalıdır. Yaşın 18 i doldurmuşsa eğer , kendi isteğin ile kürtaj olabilirsin fakat unutmaman gereken bir kaç husus vardır. 10 Haftadan fazla ise gebelik sonlandıralamaz , tabi ki parasını verirsen onu da yaparlar ama tehlikelidir. Gittiğin kurum özel olacağı için, bunu ailene bildirerseler suç olur. Çünkü özel hastane gibi, özel merkezler de bu konuda ailene bilgi veremezler, mahkeme kararları hariç. Eğer gebelik erken ise, vakum yöntemi ile alınır ve ağrı sızın olmaz, 1 gün içerisinde kendini toplarsın hatta bildiğim kadarı ile, kürtajdan 1 kaç saat sonra. Önemli olan noktalar şunlardır. Gebelik 10 haftadan az olmalı, gittiğin kurum güvenilir olmalı ( Doktorum diye para ile kasap olanlar var ) ve 1 günlük bir bahanen olmalı. Gizlilik konusuna takılma o konuda bilgi vermeleri, mahkeme kararı yoksa suç olur. Tekrardan geçmiş olsun güzel kardeşim.

0|0
    0|0
    • Oncelikle bu yaziniz için çok teşekkür ederim. Bu sene oy kullandim. Sanirim doldurmus oluyorum tam bilemiyorum. Olay daha yeni oldu 3 4 gun kadar. Ilk önce regl olmayı bekleyeceğim. Gecikirse kan testi yaptiracagim. Eger varsa kendi yeri olan bir kadin doğum uzmani var ona gidecegim. Vakum yontemi uygulamasini soyleyecegim. Oy kullandigima göre resit miyim? Bahanem olmali derken?

• Mesaj attim size

• Cevabınızı ve numarayı gönderdim.

Erkekler Ne Diyor 32

• Kesin hamile misin?

0|0
    0|0
  • isteğinle olmadan bu iş nasıl oldu?

0|0
    0|0
  • Olabilirsin. Gizli olsun istiyorsan özelde olmalısın. Kimlik beyan etmezsin. Devlette bedava ama resmiyete geçersin.

0|0
    0|0
    • Kimliği nasıl beyan etmeyeceğim. Ne diyeceğim?

• Sadece çocuklariniza cok dikkat edin

• devlet hastanesinde kürtaj olursun fakat evli olmadıgın için ailene haber veriyorlar özelde nasıl bilmiyorum

0|1
    0|0
    • Devlete gitmeyecegim zaten

• evlilik dışı hamilelige yasak aşk dedir çocugada piç denir ben böyle biliyorum ne kadar dogruysa

• Doğru biliyor arkadaş 😄

• Şimdi şöyle söyleyeyim özel kadın doğum uzmanına dahi gitsen kimse bunu göze alamaz. Hiç kimse bunu göze alamaz reşit ol olma benim bildiğim kadarıyla 25yaşına kadar aile onayı isteniyor artık sende daha 18yaşındasın. Keşke oyle birsey yapmasaydın ne kadar seversen sev ne kadar aşık olursan ol yapmasaydın keşke o yaşta helede. sonra böyle pişmanlıklar oluyor. Tıp okuyan arkadaşlar var oradan biliyorum özel şahsı yere gitsen dahi kimse göze alamaz gizli iş yapmayı

0|0
    0|1
    • Ben yapmadim zaten. Ki daha emin degilim. En olmadi aileyd söylerim

• Bak bu ahlaksızlığı kimsenin yanına bırakma sen şikayetçi ol ki başka suçsuz günahsız kızların başına da aynısı gelmesin

• Utanıyorsun galiba özele gel paylaş konuş dertleş rahatla

• olabilirsin ama çok dikkat etmelisin bu işi sırf para uğruna merdiven altlarında yapanlar var sağlıksız koşullarda kendi canınıda riske atma iyi araştır ve mutlaka destek al bu konuda

0|0
    1|0
    • Yok o konuda onlemimi aldim, teşekkür ediyorum

• çıktığın yere seni geri sokup kürtaj yapmak lazım

0|0
    1|0
  • Allah yardımcın olsun kardeşim. Ne diyeceğimi bilmiyorum resmen nutkum tutuldu boğazım düğümlendi. Oy kullanmışsan reşitsindir. Bir uzmandan yardım almalısın. Bir jinekologa git bence.

0|0
    0|0
    • Evet oy kullandim. Teşekkür ederim

• Yanimda oldugunuz icin tesekkur ederim

• Rica ederim ne demek bacım. Keşke elimden birşey gelse de yapabilsem.

• Keşke bu soruyu bu olay olduktan hemen sonra sorsaydın. Ertesi gün hapı almanı önerirlerdi en azından bu strese girmezdin. Geçmiş olsun :/

0|0
    0|0
  • olduktan sonra eve gıtme. o gün evdekilere arkadaslarda falan kalacam de. git bir arkadasında kal. evdekiler o halini gorurse bir anormallık oldugunu anlar.

0|0
    0|0
    • Ne oluyor ki

• Hayir oyle bir sey yapmam zaten.

• sana şimdiden kolay gelsin ozaman işin zor.

• olabılırsın sanırım

0|0
    0|0
  • bende bunu anlamam kendi isteğimle olmadı o zaman şikayet et öttürsünler o adamı ama oda olmaz

0|0
    0|0
    • Babam hapse mi girsin? Annem olene kadar bunun uzuntusuyle mi yasasin?

• felaket senaryosuda yazıldı hemen

• Notmalde olabilirdin ama artık yasak ve budurumda gizli yetrlerde yapılıyor ama cok dikkatli ol tehlikeli

0|0
    0|0
    • 10 haftaya kadar sıkıntı yok

• Yasal değil artık Ama net bilgi git dr sor istersen. Ama yasal olarak değişti şartlar haberin ola

• evet olabilirsin keşke ertesi gün hapı kulansaydın.

0|0
    2|1
  • 18 yaşından büyüksen olabilirsin.

0|0
    0|0
  • ailene söyle ne olacaksa olsun, sonra kendi isteğiyle yapmış durumlarına düşersin.

0|0
    0|0
  • yuh...

0|0
    0|0
  • Beter Ol Vahiseee

2|0
    8|2
  • Geçmiş olsun öncelikle zor bir durum ve islama göre senin su an bakire bir kızdan farkın yok onuda söyleyim aynı hatayı naif kez daha tekrarlamazsan diğer tarafta amerteben çok yüksek olacak buna emin ol. Ve ailrne haber ver davaya ver oglanida

0|0
    0|0
  • Benim bir düşmanım var, benim için onu öldürür müsün?

0|0
    4|1
  • Tabi ki olabilirsiniz sonucta resitsiniz artik

0|0
    0|0
  • Oluyorsun heralde

0|0
    0|0
  • resıtsın olur tabıı

0|0
    2|0
  • yas tutuyosa mumkun, yasalar degismediyse

0|0
    1|0
  • :D seks yaptımı da yazsaydın ya :D

0|0
    1|0
  • olursun ama baska cozumude var

0|0
    0|0
  • Gel Almanyada dogur cocuk isyeyen birine veririr

0|0
    0|0
  • olursun özele git.2 ile 3 bin arası parası

0|0
    0|0
  • Olan olmus zaten hamile olduna emin misin panikten dolayi. Gecikir hastaligim kac aylik hamilesin dusuk yapmanin yolunu diyim sana ona gore

0|0
    0|0
    • Dusuk yapmak tehlikeli degil mi

• Sen hamilemisin. Emin misin ya kurtaj. diyorsum bence degilsin yapma oyle. seyler bir. daha kurtajda olup hamile kalamama riskin var uzun isler kafana yorma bence

• korunmazlar sonra bir cana kıyarlar gelişen ülkelerin sorunu bu hamileyim aldırıcam bazı evlilerde ay orası açılır sezaryanla alıcam günümüzde köyde yetişenle şehirde yetişen bayan arasında fark oluşuyo ni ye diceksiniz köydeki çalıştığı için kasıkları açık kolay doğum yapıyo birde toplu çoçuğu oluyo ya şehirdeki evde büyüdüğü için harektetsiz büyüdüğü için bir çoçuk doğumunda zorlanıyo vede doğan çoçuk zayıf halsiz oluyo çevrenizde bakın takip edin bir köyde yetişen bayanın çoçuğuna bakın birde şehirde yetişenin kine bakın farkı görün şehirdeki sezaryan birde çelim siz

0|0
    3|1
    • dostum sen ne anlatıyorsun ya ? kız ne sormuş sen ne yazıyorsun. onu geçtim ne demek istiyorsun. şehir hayatı bu işte ne yapsın şehir kızı köye mi gitsin..

• Kıza tecavüz etmişler. Ne yapsın? Adamın ismini bilmiyor ama onun çocuğunu mu doğursun? Bu gencecik yaşında?

• Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 17

• Olabilirsin, benim arkadasim 2kere kurtaj oldu ikiside salakligindan dolayi ve kimsee haber vermediler ya da birsey demedile guvenilir bir yerdi parasi biraz yuklu ve cinayet islemiyosun 10haftalik olmadigi surece tam emin degilsen eger kendi canini dahada sikma derim ayrica bebek dusurmek icin ilaclar var doktor kontrolunde yapilan bence onlarida dusun

0|0
    0|0
    • Arkadasin nereye gitti soylebilir misin?

• Ismini hatirlamiyorum maalesef:(2sene once olan bir durumdu ve bir arkadasim hamile oldugunda bebek daha buyumedigi icin doktora gitti doktorda ona kurtaj yerine ilac tedavisi onerdi ilac sadce doktoe kontroluse kullaniliyo bebek dusuyo bunuda arastir istersen

• Bir sorsanız arkadasiniza onemli gerçekten

• Devlet izin veriyor kurtajada ama vucudun dayanamayacak bembeyaz olacaksin dizlerin tutmayacak o masadan kalkarken. Karnin ac olacak deli gibi ama bisey yemeyi halin olmayacak buz gibi bir masaya koyacaklar seni bacaklarini asacaklar tepeye kirt kirt duyacaksin o sesleri ayik olursan eger. Aldigin vebalde cabasi bu isler kolay degil hic degil. Ben ilk bebegimi kaybettim 2 aylikken o yuzden oldum ve evliyim yanlis anlasilmasin bunu buraya yazmakta yanlis da neyse. Gecmis olsun gecirenin allah belasini versin !

1|0
    1|0
    • @birgulm bunları buraya yazmanız hıcte yalnıs degıl. sayenızde bizde bilincleniyoruz. ve bişey olursa kurtaj olurum diyen kızların bu yazıyı okumaları iyi olur.. bu arada okuyunca yasadıklarınıza cok uzuldum. inşallah bir daha yasamassınız.

• Tesekkurler allah korusun. Sonradan dunya tatlisi bir oglusum oldu. Allah kimseye yasatmasin.

• Olabilirsin reşitsin neticede.

0|0
    2|0
    • Teşekkür ederim yardiminiz icin

• Evet olursun

0|0
    2|0
  • servgilinden mi?

0|0
    0|0
  • ya ben anlamıyorum. ben senin durumunda olucam derdimden bu siteye girecek halim olmazdı. ve küçüksün yani... ne diyeyim pek inandırıcı gelmiyor durumun?

0|0
    1|0
  • Olabilirsin

0|0
    0|0
    • Onerdiginiz bir yer var mi?

• Daha varmış ama sen yinede stres yapma

• Tamam teşekkürler

• (öngörü) yazık oldu...

0|0
    0|0
  • Yapmıyorlar eşininde izni olması gerekıyor ama yapacak yer illAki bulursun hastane degılde ozel muayenehaneleri dolaş

0|0
    2|0
    • Evli değilim

• Valla canım ben öyle bılıyorum maDem bılgılısın bukadar neden konu actınki?

• Aslinsa bilmiyorum internete yazıyor emin olamadim

• tecavüze mi ugradın?

0|0
    0|0
    • Yeter ayni soruyu sormayın artik..

• sitede keyfi yere düşünmeden birlikte olan hamile kalıp aldırayım diyen öyle cok insan varki o yüzden sordum. adına üzüldüm. seni anlayamıyorum o yüzden ne desem bilemiyorum. ben aldırmandan yana değilim. bu cinayet. ailene bence anlatmalısın bu durumu.

• Kusura bakmayın bende dalga geciyorsunuz zannettim... aldirmak zorundayim

• Devlet Hastaneleri yapmayabilir özeller yapar
    Ama parası yüksek olabilir.

0|0
    1|0
    • Özel muayenesi olan bir yere gideceğim. Benim korkum aileye haber verilir mi?

• İnşallah doğru karardır Rabbim yardımcın olsun

• Amin

• kesin hamile olduğunuzdan emin misiniz? kürtaj çok büyük günah ama tecavüze uğradıysanız konu değişir. kendi isteğinizle mi oldu? ailene desen ne yapar?

0|0
    0|0
    • Değilim. Uğradım. Ailem mahvolur

• bak kardeşim eğer tezavüze uğradıysanız zorla ama. bak ailene anlat durumu haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan gibidir diyor peygamber efendimiz. bence direkt ailene demelisin durumunuz iyise çocuğu aldır yad sen istersen bebeğini büyüt..

• içine spermler girdisyse hamile olabilirsin kan testi yaptır. ailem mahfolur deme bnce haksızlık oluyor

• Kesinlikle ailene söyle ve polise ver eğer bunu yapmazsan çok pişman olursun sana kimse inanmaz ilerde

0|0
    0|0
  • Tecavuz mu?

0|0
    0|0
  • Ohaa ya rahatlıga bak? Otu boku yemişsin 18 doldugunu mu bilmiyosun? Anana babana yazık.. Cok acıdım

0|0
    5|1
    • Tecavuze ugradim diyorum.

• Soylersem cok kötü seyler olur

• Söylemezsende kötü şeyler olur

• olabilirsin bir dahakine dikkat et

0|0
    2|0
    • Tecavüe ugradim.

• Ozel muayenesi olan bir yere gideceğim canim

• iyi o zaman onun bundan haberi var mı

• Devlet hastanesinde olma özelde ol

0|0
    2|0
    • Ozel muayenesi olan bir yere gideceğim

• Öldürmesin süeündürsün bnce tanıdık mı niye savunuyorsun onu ya polise ver cezasını çeksin ya da birkaç erkek tut arkasından siksinler

• abartılı tavsiye yapma kıza :))

Yükleniyor...