Nedir bu bakire olmadığını duyurma kaygısı?

Evet böyle bir durum var! Çeşitli sözlüklerde yazılanlarda, bu sitedeki soru ve cevaplarda, bazen gerçek hayattaki konuşmalarda farkına vardığım bir şey bu.

Sanal ortamda ya da reel hayatta kızlar nedense bakire olmadıklarını bir şekilde duyurma ihtiyacı hissediyorlar. Böyle bir konu açılsa da çaktırmadan söyleyiversem bunu gibi bir tutum içindeler. Tabi bu sanal ortamda daha çok görünen bir şey rahatlıktan dolayı.

Ama bana göre kimse kimsenin cinsel durumunu bilmek zorunda değildir, kişinin kendisinde kalması gereken özel şeylerdir bunlar.

Böyle bir durum olduğunu düşünüyor musunuz siz de? Bunun sebebi nedir?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• güleriz ağlanacak halimize... olay burda çözülüyor bence. toplumsal anlamda daha ne kadar yozlaştırılabiliriz, asimile olabiliriz bilmiyorum. hatta ne acıdır ki bu large kültürü bize empoze etmelerine de gerek kalmıyor neredeyse...

genel itibari ile baskı altında yetişen saf anadolu kızlarımız meydanı boş bulduklarında bir de bakıyoruz ki birer kabak çekirdeği oluveriyorlar. açılmak bir kenara saydamlaşıyorlar. o kadar saydam ki bekaretini dışardan tahlil edersiniz.

hatalar yapılmaz değil. ancak yapılan hataları toplum önünde meşrulaştırıpta üstüne bir de cilalı prezentasyonlar yapmaya gerek yok ki. bırakın insanlar o ilk gecelerinin özelliğini kocaları ile doya doya yaşama hakkına sahip olsun. ya da bırakın isteyenler de böyle kutsal birşeyi gönlünce harcasın. elbet tükenecektir. bunları kimse bilmek zorunda değil.

olayı "Yapma! Ayşe teyzesi" :( "Yapın yapın, aceyle kirliler güvende" konumuna getirmenin bir anlamı yoktur. böyle bir yanlışa özendirerek insanların namusuyla yaşama özgürlüklerine tecavüz edemezsiniz.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• bakire olanlara belki de bunları okumak dokunuyordur. Yani bakire olmayan için bekaretin zaten bir önemi yoktur, ve kendi cinsel hayatıyla ilgili soruya yanıt vermeleri normaldir. Ama bakire olmayan kadın, bekaret durumunu gizlenesi birşey olduğunu düşünüyordur ve diğer yazarların bunu kasten ilan etmek için yazdığını sanıyordur.

insan kendi nasıl düşünürse diğerini de öyle sanıyor bence. Kimsenin birşeyi afişe ettiği yok. Kimse baş baş ben bakire değilim diye bağırmıyor. Sadece sorulara yanıt verirken doğal olarak bakire olmadığı anlamını çıkartıyorsun sen ve bunu bakire olmadıklarını ilan etmek sanıyorsun. Hata gözün gördüğünde değil, bakan gözün görmek istediği şeyde. Yani sende. Kusura bakma ama ben bunu gözlemledim sende.

1|0
    0|0
    • kusura bakacak bir şey yok. o senin düşüncen bu da benim.

• Elbette bu kişinin kendisine özeldir. Tam da bu nedenle kişi isterse bunu saklar isterse dünyaya yayar kimseyi ilgilendirmez. Bakire olmamak zaten kötü bir şey bir de utanmadan söylüyorlar bak sen şu terbiyesizlere...

Bakire kalmayı tercih eden bir kadına çok ters gelebilir bu belki ama hiçbir tersliği olmadığı gibi bence çoğunluğun böyle bir duyurma çabası da yok. Onun için önemsiz ve rahatlıkla dile getiryor. Bu kadar bence...

'Bakire olmayıp bunu söyleyen kadın aranıyordur kesin', 'Bakire kadın namusludur diğeri namussuz' tarzı cümleleri kurmak ve insanları bu şekilde suçlamak bakire olmamaktan çok daha namussuzca bir davranıştır gözümde.

Erkeklerin bunda saplanıp kalmaları bir derece anlaşılabilir (en azından alışılmış) birşey belki ama kadınların kendi hemcinslerinin özgürlüklerine bu kadar tahammülsüz olmalarını anlayamıyorum ben. (Bu cümle soruyu soran arkadaşa yönelik değildir, Yine genel, yine ortaya:)

0|0
    0|0
  • aynen katılıyorum sebebi korkularından kurtulma kaygısıdır

0|0
    0|0
  • bi kıza tutup da bakiremisin diye sormam. ille de açıklamak istiyorsa ona kalmış. biz erkekler arasında çoğunlukla milli olmak diye geçer ve bir övünme tarzıdır çoğu zaman. hadi biz milli olduk diye övünüyoruz da e be köylü kızı :) sen bekaretinin neyiyle övünüyosun. bi ömür saklasan ne olur ki herhangi bi yerde yapacağın ters bi oturuş şekliyle bile bozulabilecek bişeyin neyini dillendirirsin ki...

0|0
    0|0
  • fark yapmaz

0|0
    0|0
  • Erkeklerde de az önce seviştiğini duyurma merakı var mesela.

Bu arada, evet. Az önce seviştim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• hayatlarında birinin öldüğünü ispatlamaya çalışan kızlarda var. bundan kime ne, kimin nasıl olduğu kimi ilgilendirirki...

0|0
    0|0
  • Böyle bir şeye birebir şahit olmadım. Tabii ki insanın belden aşağısı kendinden başkasını ilgilendirmez. Uluorta konuşulması hiç hoş değil. Ayrıca bir bayan böyle bir şeyi açık açık söylüyorsa herşeyi yaşayacağı birilerini arıyor derim ben. Bazı bayanlar daha ne kadar aşağılayacak kendilerini bilemiyorum.

0|0
    0|0
  • valla sorun değil. ister diyelim, ister demiyelim bakire olsam da utanmam olmasam da kimene

0|0
    0|0
  • böyle bi şey var haklısın. bakireler ben bakireyim yaaa diye övünürlerken onlar da ben bakire değilim ama bak şu ana kadar iyi bir insandım bi önemi yok bunun deme çabası içindeler.

0|0
    0|0
    • bence bakireler ben bakireyim diye övünmüyor bunu utanılcak bir şeymiş gibi görüyorlar. sanki bakireyim dediğinde dalga geçilcekmiş gibi sanıyorlar özellikle de belli bi yaşa gelmişse.

• ben öyle düşünmüyorum. ikisi de utanılacak bi şey değil.

Yükleniyor...