Sizce ruhun bakire olması mı önemli, yoksa bedenin bakire olması mı?

İki kişi arasında kaldınız. İkisinden de hoşlanıyorsunuz. Birisi çok az kişiyle çıkmış ve belki çok güvendiği belki de çok sevdiği için onunla beraber olmuş. Diğeri çok kişiyle çıkmış, bir çoğuyla sevişmiş ama beraber olmamış. Hangisini tercih edersiniz?

0|0
12|5

En İyi Kız Görüşü

• bana kalırsa ruhun temiz olması, ama ufak bir ayrıntı var ruhum temizken bedenim şayet kirlendi ise, bedenimide camura sokmam.. gerci camura soktummu bedeni, ruhunda kirlenmişdir.. o yuzden ruhum kalbimin temizliği bende kalsın .. bedenimide olabildiğine sağlam ve temiz tutma taraftarıyım , ama bakireliği savunmuyorum .. önemi yok.. cok tezat oldu biliyourm ama bu olay bu sekilde oluyor.. gercekten severek bekaretini verip, karsısındakinin serefsizliğinin kurbanı olan var, birde cakallık yapıp her onune gelenle yatan bakire var :)) tercih bakireliğe onem verenlerde ... sorunun cvb ıda

0|1
    0|2
    • İşte beklediğim cevap. Konuyu o kadar daralttım ki herkes bakireliğe odaklandı. Aslında olay bekarette değil. Olay kızda da değil. Sorun sadece zihinlerde... Tebrikler. Her ne kadar giriş bölümü karışık olsa da, En iyi Cevap Sizinki...

• mavera elissss 'i sobeledi :)

• :)) sadece guluyorum ama sen halen konusuyorsun

Kızlar Ne Diyor 11

• en iyi arkadsım tarafından aldatıldıgım zaman ögrendiklerim:

Fahiselik sadece parayla yapılan bir şey değildir

Namussuzluk sadece yatakda olmaz.

1|1
    0|0
  • Bunun ne önemi varki iki kişi anlaşabiliyor sa sevgi ve saygıları varsa birlikteyken birbirlerine yetebiliyorlar sa bacak arasını açıp bakmanın ne mantığı var önemli olan benimle beraberken başkalarını görmemesi önceye taklacak olursan saklanan gerçekleri asla göremeyebilirsin

0|0
    0|0
    • Konu biraz saptı sanırım. İki kişi arasında kaldığınızı farzedin. ve durum yukarıdaki gibi. Tercihiniz kimden yana olurdu?

• neden çıktıklarını bilemeyiz. önyargılı oldu sanki biraz :)

• niye ön yargı olsun bende onu diyorum nedeni ni bilemeyiz sebepler bizim düşündüğümüz gibi olmayabilir... buna bakıp ta değerlendiremem seçeceğim insanı ben huyuna ahlakına bakmayı tercih ederim kaç kişiyle çıkar sa çıksın isterse kimseyle çıkmamış olsun ruh güzelli ği farklı bir şey dir

• mesle rıh da yada bedende değil bence... ruhu temiz olanın bedenide öyle olur bana göre... hangisini görebilirsen gör. her ikside birbirini temsil eder. sonuçta ruh bedene beden de ruha aittir...

0|1
    0|0
  • Bakir yada bakirelik meselesi psikolajik bir durum. bazı kızlar vardır evlilik öncesi ilişki yapmaz çünki kendini eşine saklar. ne güzel bişi. bazı erkekler vardır evlilik öncesi ilişki yapmaz kendini eşine saklar buda güzel bişi.

peki kız bakire olcak. erkek neden para karşılığı yada zevkine başkalarıyla yatar nede olsa bekaret zarı erkekte yok deyip yatması, peki kızlar neden bukadar özgür değil? çünki erkek eş olarak seçtiği kızın bakire olmasını ister ama kendini onun yerine koyması gereken bir durum da amaan ben erkeğim yaparım istediğimi der.

1|0
    0|0
    • Orası öyle ama bu konuda iş kızda yada erkekte bitmiyor. Kişilik meselesine dönüyor biraz. şahsen ben kız arkadaşımın beni öpüp okşamasından aldığım zevki, duygusal birşey hissetmediğim bir kızla yatarken almıyrum. bunu yapıyormuşum gibi anlaşılmasın. hepimiz vakti zamanında birşeyler yaşama hevesindeydik. Şimdi çok farklı herşey. Kız Arkadaşımla yaşayabildiğim yere kadar yaşarım herşeyi. Asla başka ten aramam.

• senn gibi düşünende çok nadir

• Hiçbiri mantıklı düşünmek en önemlisi seni takan biriyle zevk için ilişki yaşayabilirsin ancak seni sadece tek geceliğine istiyorsa ilişki yaşamazsın olur biter...

ruhmuş bedenmiş ne bu ya...

0|0
    0|1
  • adama sorarlar peki sen bakir misin diye? öyle bir yazmışsın ki kötü mü kötünün iyisi mi seçilmeli..Kısaca ikisi de kötü hacı seç biri al gözüm seyreyle..

0|0
    0|0
    • konu bakir yada bakirelik değil ki. kızı erkeği yok bunun. ana başlık olarak görün lütfen. bayanlar erkekler için, erkekler bayanlar için, amaann isteyen istediği için cevaplasın işte :)))

• valla benım ıçın ıkısıde onemlı.bedenın bakıre olması onemlı cunku esımın olmak ısterım ben(tabı herkese saygım var) ruhun bakıre olması onemlı cunku herhaltı yıyende sadece ılıskıye gırmedıgı kalan bırının zarı bı haltada yaramaz.kısacası ıkısıde olsun yada ıkısıde olmasın

0|0
    0|0
  • tabi ki ruhun bakire olması herzaman çoookk daha önemlidir, öbürü sninle sadece oynar

0|0
    0|0
  • ben ilkini tercih ederdim

ikişide hata yapabılır ama ilk olan yaşadıklarını bellkı severek yaşamış ve aklında kaşarlık olmadan yaşamış

0|0
    0|0
  • merhaba ben soruya örnek biriyim .birini sevdim.ilk aşkımdı. 5 yıl görüstü k.liseyi beraber bitirdik üniye beraber gittik.hep beraberdik. 1 yıl aynı evi paylaştık. en sonunda onun oldum. ozaman şöyle düşünüyrdum.onsuzluk benim için ölümdü.olmuş yada olmamış mühim değildi benim için.o yanımda olsun yeterdi.hayatımda hiç başka biri olmadı hiç pişman olmadım sevdim yaptım dedim.sonra aramızda aşk sevgi saygı bitti daha yeni 15 temmuzda ayrıldık. obeni bırakmak istemiyordu yaşadıklarımız yüzünden beni bırakmayı erkekliğine yediremiodu.bu yaşadıklarımdan sonra ben birini seversem karsımdaki de beni severse bu durumdan dolayı sorun cıkarmıki ? tercih edilmem mi yani ? bi arkadaşım vardı cıktığı kişilerin sayısı hesabı yoktu her seyi yapıodu i o işi yapmıo şimdi evlendi bi cocugu var kocası hiç bişeyi bilmio kendini ilk zannedio filan.hak mı bu reva mı ? ben ne yapayım şimdi

0|0
    0|0
    • Merhabalar. Öncelikle açık yürekliliğin için kutluyorum sizi. Sana sadece tek bir şey söyliim. Benim şu an bir kız arkadaşım ve çok şükür ben onun her konuda ilkiyim, bazı şeyler evlenince tabi. Gelinliğin büyüsüne inanan ve saygı duyan biriyim. ama eğer ki senin yaşadıklarını yaşamış olsaydı, yine kabullenir yine bu kadar severdim onu. tamam belki içime atardım, aklıma geldikçe canım sıkılırdı. ama asla onu suçlu tutmazdım. sevmek, aşık olmak, istememek kimin elinde ki...

• güzel şiirmiş ağlamamak için zor tuttum kendimi... sanki benim için yazılmış gibi.. sabah akşam okuyacağım..

• Vakt-i zamanında beni ayağa kaldıran, hayata döndüren şiirdir. Sizi çok iyi anlıyorum. aklınıza gelen her konuda, her canınız sıkıldığında çekinmeden dertlerinizi paylaşabiliriz... salmayın kendinizi, ve aşklara küsmeyin. Nasıl diyor şair " Gavura kızıpta oruç bozulmaz" :) ;)

• Çok az kişiyle çıkmış 1 kişiyle berabr olmş olanı terch edilir digeri kendini aşmış zaten onun bedenide ruhuda bakire olamaz bi zarla iş çözülcek gibi degil yani..

0|0
    0|0
    • sana katılıyorum. arkadaşlarla da konuşmuştuk bu muhabbeti. ama o zaman garip bir durum oluyr. şahsen bi an yakınşacak olsam o durumdaki kızla, aklıma gelir hep, ne sarılabilirim, ne de öpebilirim... ikisi de olmazdı bence. ama fabrika çıkışı bulmak da zor. hangimiz öyleyiz ki ?

• öyle de oluyor zaten. zaman geçiyor sonra bir bakıyor ki çırılçıplak... zaman herşeyini, duygularını bile alıp götürmüş...

• Evet elde var 0 :)

Erkekler Ne Diyor 5

• 2. El BMV 0 km Toros'dan daha güvenilirdir. Kapiş?

1|1
    0|0
  • ikisinide tercih etmem ben..çünkü ikisinide hem ruhu hem bedeni bakire değil.

1|1
    3|1
  • hocam ruhu bakire nasıl olacak ..

hiç 31 çekmemiş gibi mi ..

yoksa aklından karşıdan gelen kızı iç çekmemiş mi olacak

yada nette p*rno izlememiş mi olacak ..

olmadı kız arkadaşı ile aynı yatağa girip ellemeden çıkan mı ..

nasıl olacak biz ruhunun bakire olduğunu nasıl anlayacağız..

yoksa temiz kalpli, yardımsever mi olacak

temiz kalbi ve yardımsever olup başkaları ile zevk almak için birlikte olanın durumu ne olacak..

0|0
    0|0
    • Sen istedikten, kabullendikten sonra ne olduğunun bir önemi kalmaz diye düşünüyorum. Öylesini arayacaksın, kabulleneceğin birini..

• teni esmer, ruhu sarışın olsun da, gerisi problem yok:) bir de kafa kafaya iş görmüyecez amadünya görüşleri de azıcık benzeyip, kafa nereye biz oraya beraber gidebilelim.

0|0
    0|0
  • az kullanılmış lütfen... : ))

0|0
    0|0
Yükleniyor...