Kürtaj konusuna nasıl bakıyorsunuz?

bir yerde okudum simdi kurtaj yasaklansin falan denmis. Siz Kurtaja nasil bakiyorsunuz hak olarak mi gunah olarak mi? Bana kalirsa sonuna kadar haktir. Cana kiymak degildir o cenin bir sure sonra can bulup bebek oluyor sonucta. Sizce?

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• 6 aya kadar haktır kesinlikle zaten dogdugunda bir bilinçle dogmuyo bu arada bu konuda erkeklerin bu kadar yorum yapması saçma hayır siz mi dogurup bakacaksınız bu ne bencillik

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 9

• kürtaj hak olamaz. her haltı yeyip tedbir alamayıp sonra kürtaja hak denilemez. tedbir denen bir şey var. başta tedbir alıp gebe kalınmamalı. rahatça sevişip sonra da kürtaj haktır denilemez

2|0
    0|0
  • Kürtajın nedenine bağlı bence. Sırf sorumluluk almamak, özgürlüğünü ya da yaşam tarzını kısıtlamamak için aldırıyorsan çok aşağılık bir şey. Ancak sağlık problemleri ya da doğacak olan bebeğe düzgün bir hayat veremeyecek olduğunu düşünme sebebiyle yaptırıyorsan bu kabul edilebilir benim gözümde..

2|0
    0|0
  • Genelde meşru olmayan yollarla ilişkiye girenlerin ya da girme yanlısı olanların hak olarak gördüğü bir canilik ve utanmadan sokaklarda bunu savunmak için eylem düzenleyenler hangi akla hizmet ediyorlar? Sırf işlerine gelmediği için apaçık bir cinayeti savunuyorlar. Merhamet duygusundan yoksun insanlar...(sağlık sorunları nedeniyle yaptırmak zorunda olanlar tabiki buna dahil değil)

1|0
    0|0
  • bence günahtır ^^

1|0
    0|0
  • yaptırtmam.

1|0
    0|0
  • Günahtır
    Hak deyipte şirke düşmeyin lütfen

0|0
    0|0
  • evlilik dısıysa normal bişi

0|0
    0|0
  • Evleneceğin kocana yazık değil mi bir daha çocuğunuz olmayacak , ne kadar bencil insanlarsınız. Madem bir işe kalkıştın sonucuna da katlanacaksın.

2|0
    0|0
  • kuş beyinli.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Haktir

1|0
    2|1
  • Bu kadar korunma yolu varken keyif için yapıp sonra ona kıymak bence hem günah hem canilik. Cen değil cenin diyorsun kalbi atıyor ayrıca onun bizi duyduğu etkilendiği kanıtlanmış birşey bir sağlık problemi olmadığı sürece canilik..

2|1
    0|0
    • 4 haftaya kadar ne kalp atar ne can gelir biraz arastirma oneriyorum. Ha 4 hafta sonra yaptirilirsa bende cinayet gozuyle bakarim o ayri. Yasal sinirlardan bahsediyorum

• Anladım peki o noktaya gelmeden güvenli korunma yöntemlerini denesek. Hiç imkan yoksa aile hekiminden sürekli yardım fikir aksak çok zor olmasa gerek. Sağlık söz konusuysa elbet öyle olması gerekir ama önlem alma imkanı varken işleri böyle karmaşık hale sokmak hem anneye hemde "bebeğe" karşı caniliktir

• anne sağlığı söz konusu değilse cinayettir , o karında oluşana kadar onlarca korunma atılma yolu var neden en b. ktanı tercih?

1|0
    0|0
  • Caniliktir utanmadan bunu savunan insanlar var bir de sağlık sorunları nedeniyle yaptırırsın ama onun dışında yemişsin bir bok hemen aldırmaya yasaklansın.

1|0
    0|0
Yükleniyor...