Erkeklerin sünnet edilmesinin nedeni nedir?

Erkeklerin sünnet edilmesinin nedeni nedir? İslami nedenlerden başka?

Güncellemeler:
Peki; islam dışında neden sünnet edilmiyor erkekler? Sağlık ise herkese sağlık olması gerekmiyor mu

0|0
5|21

En İyi Erkek Görüşü

• Hristiyanların bazılarıda sünner eder. Yahudilerde de eden var. Sünnet tamamen sağlıktır. Özellikle bu bayanlar icinde öyledir yani erkeğin sünnet olması bayan sağlığı açısındanda önemlidir erkekte idrar ve meni yolu bir oldugu icin sünnetsiz erkeklerde o deri altında hala mikroplar kalır ve ilişki sırasında kadına hastalık olarak bulaşabilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• sünnet sadece islamda yoktur oncelıkle.. musevilide yani yahudilikdede vardır.. saglık ve hıjyen acısından gayrı muslimlere bıle tavsıye edılır, sunnet olmuş cok sayıda gayri müslim vardır

0|0
    0|0
  • İslam dışındada sünnet olan çok var arastır. İdrar yolu enfeksiyonları, penis kanseri, cinsel yolla bulaşan hastalıkların oluşum riskini azaltır. Ayrıca cinsel partnerdeki rahim boynu kanseri riskini de düşürür. Resulullah buyurmuştur ki; '''"Beş şey fıtrattandır; (Bütün peygamberlerin şerîatlerinde yer alan ve uygulanan işlerdendir.)
    Bunlar, sünnet olmak, kasıkları traş etmek, bıyıkları kısaltmak, tırnak kesmek ve koltuk altı kıllarını yolmaktır.''' (Müslim, Taharet, Hn:49. İbni Mace, Hn: 292)

0|0
    0|0
  • daha güzel durduğu için oluyoruz

0|1
    0|0
  • Çünkü sünnet..

1|0
    0|0
  • O fazlalık derinin altında mikrop birikebiliyor.. penis kanseri riski daha fazla sünnetsizlerde.. ve son yıllarda Amerikada artmaya başlamış sünnet olanların sayısı

0|0
    0|0
  • İslam disindada sunnet cok yapiliyor o deri kesilmedigi zamanlar hastalik iltihap ve her turlu bakteri yuvasina donuyor

0|0
    0|0
  • Enfeksiyondan korunmak için..

0|0
    0|0
  • Valla bende bılmıorum kanks

0|0
    0|1
  • Bazı şeylere sırf diğer dinlerin adetleri diye insanlar uzak duruyorlar.

0|0
    0|0
  • penis ucunda birikebilecek pisliklerin temizlenmesi için...

0|0
    1|0
    • yok ecnebilerde de oluyor... ama bazıları da islamın gereği diye düşünerek olmuyor...

• İslam dısında da sünnet ediliyor knk

1|0
    0|0
  • senin daha iyi yalayabilmen için

0|0
    0|0
  • bu soruyu milyon kere sordular bizde milyon kere cevap verdik bu nedir yaaaaaa

0|0
    0|0
    • ben sorarken site beni uyarmadı buna benzer sorular soruldu diye. bu platform merak edileni sorma üzerineyse sormam da bir sakınca yok herhalde

• Kanks biz turk erkekleri olarak cok t a s a k liyiz biliyon fazlaliklari aldiriyoruz ondan :D

0|0
    0|0
  • Yahudiler de sünnet oluyor, dini açıdan sünnet yapılıyor sağlık düşünüldüğü için değil ama, sağlığa faydası fazla, Aids bulaşma riski bile düşük yapılan bir araştırma, cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruyucu etkiside var ama kesilmesede olur, dini düşünmezsen cinsel istegi azaldığı na dair bilgilerde var :)

0|0
    0|0
  • başını iyi yalayın diye :))

0|1
    1|0
  • Hijyen açısından iyi, cinsel açıdan kötü bir şey. Sadece islamda yok, önceden beri var, muhammedde öncekilerden etkilenip sünnet olun demiştir

0|0
    0|0
  • sünnetin zararlı birşey olduğu dünyaca kanıtlanmış ama biz hala 1500 yıl önce dedikleri birşey uğrunda kimseyi dinlemeden gidiyoruz çok hoş gerçekten

0|0
    1|0
    • ssanki allah yaratırken yanlışlıkla dozunu mu kaçırdı. tühh bak bunu koymayacaktım dur kitaba ekliyim gençler bu fazla olmuş koparın onu. çok saçma geliyor

• kurduğunuz cümlelere dikat edin arkadaşlar sünnet sağlık açsındanada yararlı bişeydir mslüman olmnuyanlarda oluyr artık

• neden dikkat edeyim istediğimi soylerim ve Mantıklı bir cevap alamadım ben

• İlişki sırasında erkeğe daha çok haz verir diye düşünüyorum, ayrıca erken boşalma konusunda da faydaları var

1|0
    1|0
  • 1. dinimiz emrettiği için sünnet olunur.
    2. hijyen açışından sünnet olmak çok önemlidir zira fazlalık deri ve penis başı arasında mikroplar kolayca saklanıp çoğalabiliyorlar.
    3. estetik açısından çok daha iyi görünüm sağlıyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• islami neden endir ya sünnet yarralı ve her dinden olanlar var sırf sağlık için yani

0|0
    0|0
  • Müslüman olmayan pek cok kiside sünnet olur saglik ile ilgili cok faydaları oldugunu duymustum. Ayrica sünnetsiz bir penisin altina asla yatmam ve asla oral yapmam

1|0
    0|0
  • Sunnet %90 dini bir olaydir saglikla ilgili olan aciklamalarsa hep havada kalir cunku zit yonde de aciklamalar vardir mesela erken bosalma konusunda yararli oldugu soylenir ama tam tersine erken bosalmaya neden oldugunu soyleyen doktorlar da vardir. Bildigim kadariyla sunnetle alinan deri penis ucunu darbe surtunme ve o tarz seylerden korumak icin vardir ayrica cinsel konuda tatmine buyuk katkilari vardir baska bir aciklamaya gore cogu musluman olan ulkelerde misal turkiye abazalarin asiri cok olmasinin nedeni yeterince tatmin olamamalaridir ve bu da sunnetle ilgili. Ama ayni zamanda hijyen acisindan sunnetli bir erkek daha iyidir cunku sunnet derisinin arasinda mikrop ureme ihtimali cok daha yuksektir.

0|0
    0|0
  • Peki sunnetli penisle sunnetsiz penisin farki ne

0|0
    0|0
  • islami nedneler dışında bunun sağlık açısından yani bilimsel ve tıp alanında açıklaması var ama şu an net aklımda dğeil yalnız sünnet olamanın gerçekten yararları var..

0|0
    0|0
Yükleniyor...