Tecavüz kader mi? Allah korusun böyle bişi oluncada mı kader dicez?

Her olumsuzluga kader diyoruz ama bir kız icin ne zor bir durumdur Allah korusun bunadamı kader dicez?

Güncellemeler:
bir kızın hayatı bitti demektir yasamanın ne anlamı olabilirki
Evlense bile ömür boyu kurtulamaz o psikolojiden

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• kader ama kadere genelde iki şıklı yollar vardır. insan kendi seçer.
    mesela gece vakti ıssız ara sokaklarda giden bir kızın tecavüze uğraması ya da kalabalık yerde erken saatte gitmesi gibi iki ayrı şık vardır. eve sağsalim ulaşması da kaderdir tecavüze uğraması da. şıkları insan kendi seçer.
    şunu unutmayın sadece kötü sonuçlara kader denmez. kader her başa gelen iyi ya da kötü şeylerin tamamıdır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• işin fıtratında var diyecez ne diyeceğiz ki başka. alıştık zaten. insan canı önemli mi ki yani. eğer dekolte giyiyorsan tecavüze mahkumsun. kahkaha atarsan kevaşe olursun ve tecavüzün en tahrik edici unsurudur bu. tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksın.

2|1
    0|0
  • Bazen insan her hatayı yapar suçu kadere atar nitekim kuranı kerimde zina etmeyin demiyor zinaya yaklasmayin diyor yani bu ortamlardan uzak durmak gerwk diyor kendini bilen namuslu edepli kizada bunun gelmeai zor ama tabi bir musibete gelincede hemen kaderi suclamamak gerekir bu kışın dışarıya çıplak cikipta hastalanip Allah ım kaderimde kışın dışarıya çıplak cikmamda varmış demeye benzer Allah herkesin dunya da neler yapacağı bilir ve kaderini ona göre yazar dogum ve ölüm asla değişmez sen suanda bu sitedw. olmayı istiyorsun istersen gidersin Allah sana demiyor ki bir sitede bu saate kadar kal diye

0|0
    0|0
  • eşeği sağlam kazığa bağlamakta fayda var
    spreyi var vajina koruyucusu var
    neler var neler
    şeyleri kopsun şerefsizlerin
    aynısını ona yapacaksın bak sokakta gezemezler

1|0
    0|0
    • sprey ve vajina koruyucusumu ne oldgnu bilmiyorm ama tehlikeli rahat yani öyle mi

• bilmiyorm böyle seyleri duydukca hersyden uzaklasmak istiyorm

• ben ne kadınlar gördüm yolda bir yürür erkek sinek konamaz
      ama ne kadınlar gördüm kimle nerede ne zaman ne yaptığını bilmez
      hayattan soyutlanmak sana hiçbir değer katmaz
      yarın bir gün evleneceksin Allah nasip ederse
      çocuklarını toplumdan kopuk büyütemezsin
      ama doğru ve yanlışları öğretmen lazım

• ne akderi ya offf olabilir üzülmemek gerkte tabi böyle bir durumda olan kişi için üzülmek aayrı birşey çok kötü bir durum :((

1|0
    0|0
  • ya bunu müslüman olduğum için söylemiyorum ama kader dediğin göre şöyle bir söz vardı. tedbirini al takdir i allah a bırak diye. tecavüze kader deyip oh mis havalarında yaşmanın mantıklı olmadığını düşünüyorum. hür iradeye sahipsin sonuçta :D

0|0
    0|0
  • Hem Allah korusun diyosun hemde kadermi diycez diyosun :O

0|0
    1|0
    • ne alaka

• öylede yok yaa simdi bişi söyleyp büyük konsmak istemiyorm

• sana bir video söylüyüm onu izledikten sonra biraz daha aydınlanmış olursun

• dikkat edecek mahal vermeyecek ortam hazırlamayacak ona bellı saatten sonra yalnız dısarıya cıkmayacak mesela cok ılgı cekıcı gıyınmeyecek

0|0
    0|0
  • Dediğin gibi gerçekten çok kotu bir durum ama, işin gerçeği oda bir kader yani nasip. O tecavüze uğramak senin alnına yazılmış doğduğun zaman yani Rabbim bu durumunu biliyor.
    Anlatabildimmi zor ama oda kader

0|0
    0|0
  • Köylü kadının bir tanesi tecavüzcüsünün kafasını kesip köy meydanına atmıştı yazık şimdi içerde.

0|0
    0|0
  • Öyle yapanların allah bel... versin

1|0
    0|0
  • kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek demişler

0|0
    2|0
  • ben görürsem öyle birşey döverim merak etmeyin

1|0
    0|0
  • Kadınların yaşantısına tecavüz gibi bir olayı kader olarak yazabilen bir tanrı ha! Size kalsın.

0|0
    0|1
    • ya tövbe de kader demekdik zaten

• Niye tövbe diyeyim? Allah bunu önceden bilmiyor mu? Herşeyi yaratmadan önce kimin başına ne gelecek bunları bilmekten aciz miydi?

• Allah dusmanima. yakinlarina yasatmasin

1|0
    0|0
  • Kaderci bir insan olarak her şeyin Allah'tan olduğunu söylerim. Hayır da şer de Allah'tandır. Şunu unutmamak lazım, her hayırda bir şer, her şerde bir hayır vardır. Dolayısıyla tecavüz dahil bu tarz "şer"lere de kader diyebiliriz tabi.

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 6

• Allah insanları imtihan etmek üzere yaratmıştır. Bu imtihanın adalet anlayışına uygun olması için, imtihana tabi tuttuğu herkese iyi ile kötüyü fark edecek bir akıl, istediğini yapabilecek bir özgür irade vermiştir
    Belki bu olumsuzluk hayatının geri kalan kısmında daha dikkatli olmasını ve bazı günahlardan daha fazla uzak durmaya gayret etmesini sağlar İmtihan dünyasındayız

0|1
    0|1
  • Bak canim birisi bana kaderi şöyle anlatmisti. Yuksek bir dağ var üzerinde de tek şerit dar bir yol sen dağin tepesinde oturmuş yola bakiyosun yoldada birbirine doğru süratle gelen iki araç var sen ne düşünürsün bunlar kaza yapicak dersin çünkü dağ eteği yuvarlak olduğundan birbirlerini gormuyolar yani bu kader araclarin o yola girmeleri gizli gitmeleri de kendi seçimleri. insanlar seçimlerine gore kaderlerini yasiyorlar

0|1
    0|0
    • bu konuda haklısın ama bosver tövbe et büyük konusmayalım Allah korusun

• yoo ona yapılacak tek şey alnının ortasından vurmaktır,, o kaderse buda onun kaderi olur...

0|0
    0|0
  • Ölmek daha iyi

1|0
    0|0
    • haklısın Allah göstermesin tövbe de bosver büyük konusmaa tövbe de hemenn

• Tövbe tövbe. Allah kimseye yaşatmasın düşmanıma bile

• aminn

• Allah korusun bende korkarım

0|0
    0|0
    • Allah korusun kardesimmm

• güldürdün ya :D düşünüyorumda ben de yaşamak istemezdim herhalde demiş :D ne herhaldesi? :D

• büyük konuşmamak için öyle dedim komik olan ne?

• Evet canım malesef bir kere o senin kaderine yazilmis, silinsin boyle kaderler insallah!

0|0
    0|0
    • Aminnn Allah göstermez insaallah

• şahadet getirmeni öneriyorum :D tam emin değilimde kader hakkında böyle bir alf etmen seni çok kötü yerlere götürebilir hatta dindende çıkabilir laflara dikkat :))

• Banami dedin?
      Ne yani tecavuz diyoruzz burda, hicbir kiz bu eziyete dayanamaz nasil kotu bir sey dusunebiliyormusun?
      Ben onu iyi mahnada dedim
      "Allah kime yazdiysa bozsun" mahnasinda😏

Yükleniyor...