Hep haklı olmaya çalışan erkekler..

Etrafımda bütün erkekler hep gençliğinde kızlarla gezip tozuyorlar, birlikte oluyorlar..herşey onlara normal geliyor ama evlenmek istediklerinde o çıktığı kızlardan birisiyle değilde, eli yüzü temiz, evine bağlı, erkeklerle konuşmayan birlikte olmayan bi kız aranıyor..bakire olması lazım yoksa bo$arlar demi? hep aynısınız..

Ben bu erkekleri anlamıyorum inanın kendileri ne yaparsa hiç bir sorun yok ama kadınlar yaparsa namusları olmuyor demi kadınların? neden çünkü onlarda belli oluyor bizde olmuyor yapsakda diyorlar haksizmiyim? belli olmuyor diye sizin yapma izninizmi var ? neden hep erkekler seçebiliyor kadınlarının namuslu olup olmadığını evlenirken? Kızlar neden sormuyor sen bakiremisin diye bi erkeğe? Zaten sorsada yalan bi cevap alicak eminim biliyordurda bunu..

Herşeylerin kadınlardan beklenilmesi bence cahillik ; eğer temiz bir kızla evlenmek istiyorsan özaman temiz olmayı bilmen lazım..

Okadar kızla birlikte ol sonra el değmemiş kıza talip ol, bu nasıl bi seviyesizlik ya? Allahtan korkun..Yazık..

Sonrada yanıyorsunuz vay neymiş hiç temiz kız kalmamış falan filan , evet kalmadı bak onu iyi bildiniz, çünkü kadınlar güveniyor size bırakmaz diyor birlikte oluyor sonra sizin i$iniz bittiğinde o ki$iyle bi kenara atıyorsunuz..ve bunu eminim çok insan yapıyor, böyle tabiki kalmaz temiz kız, haksizmiyim? aslında siz kirletiyorsunuz kadınları bence..

Ama ben $u söze inanıyorumki ; ne ekersiniz onu biçersiniz ;) !

Bence artık bi du$unun bunlarıda ;kadın Bakire olması gerek diye tutturacağınıza ; bıkerede siz bakire olunda biz görelim !

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• çok haklısın, namus iki bacak arasında değil kafada biter. kız en temiz duygularıyla sevmiş ve birlikte olmuş olabilir. bu onu değersiz yapmaz. yaa açıkçası bu tür şeyyler sadece bizim memlekette problem halen. umarım gelecekte aşılır bunlar. her şeyi kendi açısından görmeye alışmış egoist erkek tavırları bunlar. sonra da birçok hadisi, ayeti kendi sapkın düşüncelerine uydurup giydirip dursunlar. onlarla ne alakası var! sen kendini bilmedikten sonra. bi adam tanıdım bana diyoki: asla evimde metresimle birlikte olmam, orası benim kutsalım, ben orda Kur'an okuttum, mahremim orası, senin için bi sakıncası yoksa evinin anahtarını 2 saatliğine alabilir miyim, hatunu getirecem de. iki çocuk babası bu adam. bunun eşi de kendisini evlenene kadar bu hayvana saklamış bi kadın. inanın ki tek örnek bu değil ben neler neler gördüm duydum yaşadım. bi abi tanıdım çok eskiden, koçum evlilik yok mu dedi sen de nişan falan?yok abi daha gencim dedim, nası bişey evlilik abi dedim, iyidir koçum dedi, sikiyon sikiyon para vermiyon dedi. daha 2 yılık evliydi bu hayvan adam da mesela. bunlar istanbul da yaşanıyo arkadaşlar, kırsalda değil ayık olun. konunun özeti şu: herkesi kastetmiyorum ama, Türk insanı eğitimssizliği ve bişeyleri götünden anlaması sebebiyle, hayatını yalanlar üzerinde yaşıyo, bekaret mekaret namus mamus bahane bunlar, ataerkil bi toplumuz gelişimimizi tam tamamlayamadık ondan oluyo. dinle imanla bi alakası olsa yukarıdaki iki örnek hiç konuşulmamış olurdu.

0|0
    0|0
    • ben yazdigim hic bir kelimede dini katmadim ortaya..ben normal olarak hayatta öyle dedim..peki madem sevdi ya$asin diyorsunuz ozaman kiziniz oldugundada onun baska erkeklerle sevdigi icin birlikte olmasina saygi duyucaksiniz ama yok demi, ozaman namusunu korumasi lazim kizin..mini etek giymemesi acik giymemesi lazim..ve bunun gibi birsürü kurallar..

baskalarinin evlatlarina yapmasini biliyonuz, kendi evladiniz gelince namus oluyor..

Anlamiyorum ben bu insanlari..

• emin ol gelmeyi cok isterdim..param olsa gelicem ama bu sene imkansiz..seneye insallah düsünüyorum..

benim tek anlatmak istedigim elinizdekinin degerini bilin..kaybedince cok uzulursunuz

• anlıyorum, bilmeye çalışıyoruz

Erkekler Ne Diyor 14

• Dileeq tüm erkekleri yargılamak yanlış birşey bence. ben 22 yaşındayım. bu zamana kadar sadece 1 tane sevgilim oldu. 2 sene sürdü ilişkim. 2 ay önce bitirdim ilişkiyi. çeşitli olaylar yaşadım güvenim kalmadı ona ondan bitirdim. ben ciddi düşünmeyeceğim hiçkimseyi hayatıma sokmam. çevremde birçok kız var ama hiçbiriyle sevgili olmuyorum. hiçte ilişkiye girmedim bu zamana kadar. girmemde hiçbir kızla ilişkiye. bazı şeylerin zamanı var. herşey zamanı geldiğinde güzel. ben eşim olucak kadına temiz gitmeliyim ki onun da temiz olmasını bekleyebileyim.

0|0
    0|0
    • her erkek yapmis demiyorum, cogu erkekler hatta nerdeyse hepsi diyebilicegim kadar büyük bir orani yapiyor diyorum..

• bi erkek seviyorsa gercekten zaten o kızla öpüşmekten ileri gitmez. evlenmeyi düşündüğü kızla yapmaz. sende buna göre değerlendir karşındaki erkeği. kişilik sahibi olan bi adam zaten sevdiğiyle yaşıycağı şeyleri zamanı geldiğinde yaşar. 2 farklı cinssin tutkuyla ileri gidebilir ama erkek kendini frenler eğer gercekten seviyorsa. öylesine takıldığı biriysen herşeyi yapmak ister senle. bu böyle yani. 2 senemi verdim bi kıza yeri geliyo duygular coşabiiyor ama kendimi engelledim.

• dozunda bıraktım. yine bi ilişkim olsa yine aynı olur. isterse 5 senelik olsun isterse 10. değişen birşey olmaz. seveceğin adamı iyi secersen böyle düşüncelere kapılmazsın. bizim gibi erkeklerde yok değil. önemli olan görebilmek. karşındaki adama bakış açın önemli olan

• iki ucu bklu degnek bu konuyu ne kadar tartıssakta iki tarafta suclu çıkar benım evlenecegım kısının benden once ne yasdıgı onemlı deıl namusun bacak arasında olmadıgına ınanıyorum ancak bi suru kısıylede ne yasadıgı bellı olmayan bırını de dusunmem eş olarak cunku kızlarında bazı krıterlerı var mesala içki içmeyen çapkın olmya evıne baglı en azından bı baba vasfını tasıyacak bırını ısterlerler kı maddıyat konusunada gırmıyorum erkegınde kadınında gecmısı cok karanlıksa zaten evlılıkte yurumuyo cunku guven problemı ortaya cıkıyo bu nedenle kzlık problem deıl ilişki yasanırken kafa yapısı uyuyo mu bana veya ben onu tasıyabılıyomuyum buna bakarım ilerde sorun teşkil edecek konuları ilişki yasanırken halletmek gerkıyo bunları gozardı ettınmı9 sonuc husran olur fakat ne kadar yazarsan ne yazarsan yaz buraya iki kişi bırıbırını gercekten sevrse bunların hıç bırı sorun olmaz soruyu soran arkadasın bı lafı hosuma gıttı ne ekersenız onu bıçersınız demıs çokta guzel soylemıs bu devırde pekte sorun edılecek bı konu deıl tastırmaya kalksan omur yatmez bu konuya sevıyorsanız ve sevılıyorsanız kıymetınızı bılın bunları kafaya takmaya gerekyok hayat kısa sevın sevılın mutlu olun

0|0
    0|0
  • Erkeğin kaybedeceği namus veya kızlık zarı olmadığı

için rahattır..Erkek yapınca normalkarşılanır..Erkek

adam istediğini yatağa atar kanısı bizim toplumda

erkekler arasında övünç kaynağının olması bu nedenledir

Yani kaybedeceği zar yok!...Umarım anlamışsındır?..

0|0
    0|0
    • kaybedecegi bi zar yokken sence bunlari yapmak kar$idaki insana haksizlik olmuyormu? Hersey o iki bacak arasindaki degil..

• kusura bakma okadar seviyen yerlerdeki..okadarina inemicem ;)

sen ne düsünüyorsan düsün umrumda bile degil bunuda unutma, yorumlarinada ihtiyacim yok, ha evet inaniyorum söylenenlerede, eminim herkez yalanci degildir, senin düsündügün gibi, tabi yalanlarin icinde insanda yalan oluyor, senide anlamak lazim :) hersey gecicek korkma :)

nySe bundan sonra cevap yazmicam..istedigini yazabilirsin kendi kendine :)

• sen kendi seviyene bak..kendini görmüyorda sağa sola sataşıyor!...

Düzgün seviyeli yorum yazan başımın tacıdır.ha ikide bir dürtmeye

laf sokuşturmaya çalışanı pis bozarım haberin olsun.Özellikle kaşınan

cinsler var..Gereken cevabı özenle alırlar tarafımdan!Herkes seviyeli

saygılı olmasını öğrenecek kural bu..Öğrenmezse öğretirler bunu sok

kuş beynine!

• erkekte de namus vardır bkz Hz Osman haya'sından tanılır. Erkekğin bir diğer namusuda sevdiği kızı koruyp kollamaktır her erkek o kadar kızla birlikte olmuyor buna yanımdaki bir kaç arkadsımdan ve kendimden de sahit olabilirim yani kısacası sana gelen erkeği iyi tanı

0|1
    0|0
  • Güzel bir kaç cümleniz gözüme çarpmadı değil.Böyle bir tavır sergileyen erkeğin temiz kız arıyorum demesi elbette aptalca.

0|0
    0|0
  • haklısın kızım sende haklısın bak canım kardeşim , bir erkekle flört edebilirsin ama ona evlenene kadar sana yaklasmasına müsade etmeyeceksin.. ciddi düşündüğün erkeği ailenle tanıstırcaksın çoğu erkekiğin erkenden bir kız ile sevgili olmasının nedeni cinsellik ve haz almaktır bu imkanı vermeyeceksin olup bitecek... sen temiz kaldıgında emin ol allah seni iyilerle karşılaştırır herkez hak ettiğini alır kainatta

0|0
    0|0
    • diyelim iki ki$i seviyor birbirini..erkek kizdan birseyler istiyor budefa yapmayinca, erkekde istedigimi veremiyor bende verebilene gidicem deyip baskasiyla birlikte oluyor ? Cözüm bu degil bence..

Simdi bana kimse birsey istemedim demesin, istiyorsunuz, peki veremeyince ? baskasina gidilmiyormu..? madem temiz olmasini istiyorsunuz ozaman neden birseyler isteniyor hala ? Neden sadece sevmek yetmiyor..

• evet haklisiniz, ama artik gercek sevgiler kalmamis..herkez (erkekler) güzellige vucuda bakar olmus..insanlar bence kalpleriyle degilde ; artik vucutlariyla sevgili bulur olmu$..

• öyle değil kardeşim , haya sahibi erkeklerde vardır ki keza ismim osman osman anlamıdanda haya güç ve kudret vardır allah inşallah her erkek ve kıza nasip eder.

• yazdıklarının hepsine aynen katılıyorum.. Öyle ki evlendiklerinde bile pavyona gitmeye devam ederler. Namusum evde ben istediğimi yaparım hesabı.. Boş iş bunların yaptıkları sen karını da götüren götürüyoda sen hala namus de. Farkında olunca da döv yada vur namusumu temizledim de. Halbuki suç kimde? Beyni olupta kullanmasını bilen bilir...

0|0
    0|1
  • cevap tek cümle ataerkil yetiştirme tarzı

0|1
    0|0
  • DiLeeq bacı: herkes kendisine yakışanı yapar. lakin kitabımızda diyor ki(hatırladığım kadarıyla yazayım) = ZİNA EDENLER ZİNA EDENLERİ, ALLAH'A ŞİRK KOŞANLAR, ALLAH'A ŞİRK KOŞANLARI SEÇSİN.. ZİNA ETMEYENLER ZİNA ETMEYENLERİ SEÇSİN.

0|0
    0|0
  • sevdiğim kızın bakire olmasını isterim ama çok seviyosam da geçmişini yargılamam.

0|1
    0|0
    • 2 damla kan için sevdiğimden vazgeçmem diyorsun..başka yerde ben de yazdım bunu saçma sapan yorumlar aldım..taktir ettim +10

• ben sadece sunu diyorum..eger birini sevipde hala dayanamiyorum bahanesiyle baskalariyla birlikte oluyorsa bir erkek..

5 DakikaLik nefSi icin ; bir ÖmürLük NefeSinden (Sevdiginden) vazgeciyor demekDiR..

• birini severken aldatıyosan zaten ona karşı aşk heyecan duymadığın için başka tatlara yöneliyorsundur. biraz da karakter meselesi

• Kadın vücudu değerlidir. Altın gibidir, pırlanta gibidir, saklanması ve korunması gerekir...

0|0
    0|0
  • bu konuda kızlar haklı diyorum..

0|0
    0|0
  • kızlar kendisini korusa böyle bir sorun çıkmaz.

0|0
    0|0
    • yine ayni $ey..herkez herseyi kizdan bekliyor..bikerede siz asilmayin..siz hayir deyin ? ama yok demi..suclu hep kizlar

• 1) zina kadın için de erkek için de günahtır.

2) erkek tabi ki 10 kişinin kucağından geçmiş kadına nikah basmaz. böyle feryat edeceğinize namusunuza sahip çıkın da onun bunun oyuncağı olmayın.

0|2
    0|0
    • Sizde ozaman bikerede insan olmayi deneyinde bu konuda , kadinlari oyuncak olarak kullanmakdan vazgecin !

• beni kendi nişanlınla, erkek kardeşinle, babanla karıştırma. peşimde çok kadın var, hiçbirine bakmıyorum. kadın dediğin onurlu olur, onuru olmayan kadınla sokaktaki köpeğin farkı yoktur. ha sokaktaki köpekle yapmışsın, ha peşimden koşan sürtüklerle. kimse kadının kucağına düşmez, parasını verir işini görür. bazıları nakit ister, bazıları yer içer. farkınız bu.

• kadinlari bukadar basit olarak görüyorsan sende onlara para ödeyerek emin ol onlardan daha basit oluyorsun

Kızlar Ne Diyor 2

• şimdi sana bişey soracağım sen hayatını paylaşacağın insanın namuslu olmasını istersin değil mi? erkekler de dolaylı olarak öyle istiyor başkalarıyla beraber olsa da olmasa da...

ama bu konuya değilndiğin çok iyi olmuş çünkü bu zihniyetin değişmesi lazım erkekler namus arıyorsa kendilerinin öncelikli olarak namuslu olması lazım :)

0|0
    0|0
  • erkeklere bakiremisin diye sorulmaz zaten bakirmisin denir

0|1
    0|1
Yükleniyor...