Cinsellik yaşarken zina etmek

Ben anlamiyorum, simdiki genclik cok rahat cinsel iliski yasayabiliyor. Cinsellik yasamak icin sadece asik olmalari yetiyor, üstelik yaptiklari cok normal birseymis gibi gelip sagda solda anlatiyorlar. Benim asil merak ettigim hic mi öbür tarafi düsünmüyorlar (eger müslümansalar tabii)? Zina isleyenler catir catir yanacaklar. Veya ailelerinden de mi cekinmiyorlar. Sonucta hic bir akli basinda ana baba `aman kizim alt tarafi bir bekaret, bosver sen keyfine bak`demez. Ben kimse yargilamiyorum, sadece merak ediyorum, cinsel hayati olanlar; cinsellik konusu eskiden sizin icin tabu muydu? Ilk cinsel iliskiye girerken hic iciniz sizlamadimi? Peki cok günah oldugunu bile bile nasil rahat rahat sevisiyorsunuz?

0|0
4|12

En İyi Kız Görüşü

• evet soran arkadaşım sana kesinlikle katılıyorum.cevaplara baktım birçok kişi yok zar yok bakirelik vs diye girmiş olaya senin ne demek istediğini anlamamış hiçbiri..ama şöyle inanıyorum bşyleri doğru kişiyle zmnında yaşamak en gzlidir yani evlenmeden cinselliğe bende karşıyım burda insanlar kendilerini fazla modern zannderek konuşuyolar bakıyorum daha 18 yaşında kız sevgilimle şunu yaşadık bunu yaşadık diye soruyor kızmaya kalsan senden çok üste çıkıyo ama onları sen 4-5 yıl sonra gör..ben söylüyorum altını çiziyorum asla mutlu bi aile kuramayacaklar!

2|1
    0|2

Erkekler Ne Diyor 12

• Kur'ân-ı Kerîm'de şöyle buyurulur:

"Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, çok çirkin bir iş ve kötü bir yoldur" (el-İsrâ, 17/32). "Onlar Allah ile birlikte başka ilaha dua etmezler. Haksız yere, Allah'ın haram kıldığı kimseyi öldürmezler ve zina da etmezler. Kim bunları yaparsa cezaya çarpar. Ona kıyamet gününde kat kat azap verilir ve o azabın içinde alçaltılmış şekilde ebedî bırakılırlar" (el Furkân, 25/68).

Bekâr erkek veya bekâr kadının zina etmesinin cezası yüz değnek, evli ve iffetli erkek veya kadının zina cezası ise taşla öldürme (recm)dir. Allah Teâlâ şöyle buyurur: "Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz değnek vurun. Eğer Allah'a ve âhiret gününe inanıyorsanız bunları Allah'ın dinini uygulama hususunda acıyacağınız tutmasın. Mü'minlerden bir topluluk da, onların cezasına şahid olsun" (en-Nûr, 34/2). Celde, ete geçmemek üzere, yalnız deriyi etkileyecek şekilde vurmak demektir. Vuruşta yalnız kürk ve palto gibi kalın elbiseler çıkartılır, diğerleri çıkarılmaz.

Evli, iffetli erkek veya kadına recm cezası ise, sünnetle sabittir. Çünkü Rasûlüllah (s.a.s) Mâiz'e ve Benî Gâmid'ten bir kadına recm cezasını uygulamıştır. Recm'in meşrûluğu konusunda sahabenin icmaı vardır.

Zina haddi Allah'a ait haklardandır. Bu, aileye, nesle ve toplum düzenine karşı işlenen bir suç olduğu için toplum haklarından sayılır.

Mezhep imamları çocuk ve akıl hastasına zina haddinin gerekmediği konusunda görüş birliği içindedir. Hadiste şöyle buyurulmuştur: "Üç kişiden kalem kaldırılmıştır. Çocuktan büyüyünceye kadar, uyuyandan uyanıncaya kadar, akıl hastasından iyileşinceye kadar" (Ebû Dâvud Hudûd, 17).

1|0
    0|0
  • Buna sadece '' Günah ve dinimizce aykırı '' olarak bakarsak, dünyada'ki her güzel şey günah olarak nitelendirir ve biz insanlar günah olduğunu bile bile yaparız, nefsimize karşı gelemeyiz. Bu sadece iki karşı cinsin bir birlerine olan temas dışında, namaz kılmamak, oruç tutmamak, birinin canını almak, alkol almak bunları yapınca da cayır cayır yancağız fakat haberlere bakarsan günlük suç oranından insanların yanacaklarını bile bile kötülük diye tabir ettiğimiz günah sayılan tüm zevk veren işleri yaptıklarını görebiliriz. Aşk acısından örnek vereyim; Kişi önceki ilişkisinden büyük bir kazık yemiştir ve aşkın ne kadar acı bir duygu olduğunu öğrenmiş olmasına rağmen, aşk acısından yanacağını bile bile tekrardan bir başkasına aşık olabiliyor.

1|1
    0|0
    • hajı zina tartışılıyo burda başka tarafa çekme zina en büyük günahlardan biri ne haliniz varsa görün diyemiyoruz çünkü bir müslüman müslümanın kötülügünü istemez yaw müslüman oldugumuza şükredip kulluk edecegimize tam tersine şeytanın çoçugu halıne geliyoruz hiçmi cumaya gitmediniz hiçmi ilmihal kitablarını okumadınız hiçmi tarihe bakmadınız bu belalar bu musibetler nerden neden oluyo sanıyorsunuz anlayaan çıkar inşallah

• Ciddi misin? Aydinlattigin icin sagol -_-

• Kaldıki zina nikahlı bir kişinin başka biri ile ilişkiye girmesidir yazmışsın

lan öyle şey mi olur saçmaladın yine

• Yargılamıyorum deyince olmuyor ama malesef.Şeytan üslupta gizlidir.

Hiç mi ailelerini,ahireti düşünmüyorlar çatır çatır yanacaklar. vs.

Bu lafı ettiğin an yargıladın.Aklından geötiği an yargıladın.Kalbinden geçtiği an yargıladın.

Bekaret senin inandığının aksine zarda olmuyor.Kalıbımı basarım ki sen tutucu bir kızı dahi olsan da arkadaş çevrende dininde imanında gözüküp zarını kaybetmeden erkeklerde farklı cinsellikler yaşayanlar vardır ve kimsenin haberi yoktur.Her haltı yiyip kocasına bakireyim diyecektir.Heee öyle bakirelik olmuyor malesef.

Uzun paragraf ek bilgiydi.Asıl söylemek istediğim ilk 3 cümlemdi

0|3
    0|2
    • Kardesim, benim bahsettigim sey ZINA, zar degil. Ha zarin bozulmus, ha sadece oral yapmissin, zina zinadir!

Ayrica yargilamak sana göre öyleyse, evet yargiliyorum, ne var yani? Ben sadece yaptiklarinin dogru olmadigini söylüyorum, sen bunu inkar mi ediyorsun? Sana göre dogru mu yani? Eger öyleyse sende Allah`a karsi geliyorsun demektir, ve bu yargilamaktan bin kat daha beter.

• Sen Hz. ünvanlı değilsin,müftü değilsin, Şeyhülislam değilsin.Dolayısıyla en az İlahiyat fakültesi mezunu olmadan din konusunda yargılama yapmak seni sadece küçültür sevap kazandırmaz.

Son cümlelerini okumadım sayıyorum.Günah bireyseldir seni ilgilendirmez.İnancım da seni hiç mi hiç ilgilendirmez.Demokrasiyle yaşıyoruz herkes benim gibi olsun diyorsan İran'da şansını deneyebilirsin.Ama sen ALLAh değilsin ve kimseyi yargılayamazsın din yoluyla.

• Hahahaha ay inanmiyorum tüh öbür taraftada sen sikayet yiyeceksin!

• keşke szn gibi düşünen kız sayısı hatırı sayıda kalmasa şimdiki devr uçtu gitti..

1|0
    0|2
  • şimdiki tavşanların aklı havuçta yapacak bişey yoq

0|0
    0|0
  • pişman olacaklar hem burada hem ahirette hee burada olmayabilirler ama ahirette kesin allaha çok dua etsinler ki cezaları hafiflesin

1|0
    0|0
  • Neye göre günah ? Kime göre günah ? Neden günah ? Buraya "Sadece oral yapıyoruz bakireyim ben" yazanlar cennetlik mi ? Erkek olduğum halde şu yazdıklarına sinirlendim. Böyle geri kafalılar var mı hala.

0|0
    1|0
  • Ak koyun ak bacağından kara koyun kara bacağından asılır. Bunu yargılamak kimseye düşmez. Sende yargılamam demişsin ama yargılıyorsun. Neden? Partner mi yok sana

0|0
    0|0
  • valla senin simdiki genclik oldugunu farz ediyorum yasına bakarsak

0|0
    0|0
  • sen mi karar veriyorsun kardeşim kimin yanıp yanmayacağına?

çatır çatırmış , ben öyle biri değilim ama senin gibi eyyamcılardan da hiç haz duymam.

0|0
    0|0
  • gittim geldim hala kezbansınız ya.

0|0
    0|0
  • Biz sevişenler bu kadar düşünmüyoruz da siz neden bu kadar dert ediyorsunuz, bunu anlamıyorum.

2|2
    2|1
    • Iste zaten sorun bu, siz dusunmuyoruz, bizler dusundugumuz icin sizi uyarmak istiyoruz, yardimci olmak istiyoruz. Simdi tabii cok kolay senin icin konusmak, hayat sonsuz gibi gözükebilir, ama 5 dakika sonra ne olacagini kimse bilemez, sirf bu önemsemedigin zina icin belkide yanacaksin her ne kadar iyi bir insan olsanda,.

• Rica ederiz kardesim, görevimiz!

• sana lafım yok o zaman teoride özürdilerim

Kızlar Ne Diyor 3

• bende simdiki gencliktenim ama obur tarafida ailemide dusunuyorum mesela ailem aman kizim bekaretini koru demelerine gerek yok kendi aklim yetiyo buna

2|3
    0|1
  • Öbür tarafı düşünmek zina yapmamakla bitmiyor , başkaları içinde öbür tarafı düşünmene gerek yok + kendi vajinana iyi bak yeter başkasının vajinasını düşünme hele ailelerinin durumunu hiç düşünme.

1|3
    2|0
    • Vah garibim vah

• Olur oyle yaparim. Ama onunla bununla yatip kalkanlar, evlenmeden bekaretini kaybedenler gelip 'namusluyum' demesinler ha birde kesinlikle 'namus iki bacak arasinda' hic demesinler. Hic yakismiyor cunku namus kelimesi onlara :)

• Namus ıcındekı kızlık zarından ibaret yasayanlardan olma ama senin için önemli olan o .

• Valla onu yaşamak öyle bişeyki sevdiğin insanla yaşıyosan günah münah hatırlamıyosun zaten mutluluktan.Ama arkadaşların dediği doğru herkes kendinden meshuldür.Burda kimseyi yargılamaya hakkımız yok.

1|0
    0|1
Yükleniyor...