Meme ucu çöküklüğü ve sarkma nasıl giderilir?

karımın memeleri dik ve ucu dışa çıkıktı
hamilelikte ve emzirme süresince süt dolunca daha dik ve çıkık oldu
emzirme bittikten sonra meme ucu içe çöktü meme baya küçüldü ve sarktı ne yapılabilir çözümü var mı
(abazanlar bundanda tahrik olurda ben sorunumu anlattım sapıkça cevaplar vermeyin lütfen)

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• İçeriye çökme olmaz , içeriye çekilme olur. Sebebi de süt için prolaktin hormonu tarafından şişirilen sütbezleri , emzirmeden sonra atrofiye olur ( kendilerini fonksiyon dışı bırakıp geri çekilir ) ve bu da bazen birkaç sütbezinin ucunun bağlı olduğu ucu içeriye çeker.

Yapılacak şey bir jinekolog operatör ile görüşmek ve mamografi yolu ile çeken sütbezlerini yakalayıp küçük bir bisturi darbesi ile memebaşından ayırmak. Kahverengi hale kenarından girilip estetik dikiş atılacağından daha sonra belli olmaz.

Sarkma konusunda ise , zaten göğüslerin asıl işlevi bebek beslemekti ve doğal olarak eski dikliğini kullanılan sütbezleri nedeni ile bir miktar kaybeder. Ya böyle devam edilecek ya da sırf göz zevki için zaten bir sürü beden darbesi yaşamış olan eşine bir de dikleştirme operasyonu yaptıracaksın

1|0
    0|0
    • benlik bir sıkıntı yok çünkü onlar çocuğumuz için oldu ama göbek çatlağı meme ucu çekilmesi ve sarkma eşimi rahatsız ediyor 2 günde 1 kesin şikayet eder ne yapacam der doktoru ve estetik operasyon istemiyor

• Amaçsız söylenmenin de anlamı yok, doktor ya da estetik ops dışında zaten belirli bir seçenek yok. Yine de bu kadar mantıksı davranmasının sebebine de dikkat etmelisin. Bazen kadınlar bildiği vücut bebek yüzünden değişim geçirince kaldıramaz ve saldırganlaşır ya da depresifleşir. Buna doğum ya da lohusa sendromu denir ki , bunun üstesinden bir psikolog gelecektir.

Kızlar Ne Diyor 1

• Pardon bende sana bişey sorucam eşin ne kadar süre emzirdi bebeğinizi, şimdi bende hamileyim ancak 4 ay kadar emzirebilicem 4 aylık emzrme sürecinde böyle bir deforme bende de olurmu aceba? :(

0|0
    0|0
    • eşimin ilk doğumunda hiçbir deforme olmadı ikinci hamileliğinde karnında çatlaklar oldu
      ne doğru bilemem ama 2. çocuğu emzirme döneminin sonlarına doğru diyet yaptı zayıfladı
      internette araştırdığım kadarı ile sebebi emzirme döneminde zayıflama yani yeterli gıda alamamaymış
      doğru ya da yanlış bilmiyorum ama bence dikkate alıp emzirme döneminde hamilelikten gelen kiloları vermeye çalışmayın
      2 çocuğuda 18 ay emzirdi
      Allah bir seste kurtarsın sağlıklı olur inşallah Allah analı babalı büyütsün

• Amin çok teşekkür ederim iki çocuk sahibi olup hala cinsel hayatınıza böyle önem vermenz çok güzel umarım hep mutlu olursunuz hayırlı ömürler yavrularınızla brlikte

• sizede ailenizle birlikte mutluluklar

Erkekler Ne Diyor 1

• arkadaşım sanırım bu durum seni rahatsız etmiş, eğer eşin de rahatsız ise onu bir uzmana görünmeye ikna et ve uzman kontorlünde tedaviye başlayın. benim tahminim bir süre sonra düzeleceği konusunda, sonuç olarak doğum ve emzirme gibi bir dönemden geçmiş kadın. haliyle biraz deformasyon normal gibi geldi.

1|0
    0|0
    • benim için şimdilik sıkıntı yok eşim için sıkıntı oluyor banada sürekli şikayet etmeside beni huzursuz ediyor

• elimden geldiği kadar sakinleştiriyorum hatta eşimi uyararak bak düzeldi diyorum ama 2 gün sonra gene geliyor bak ne halde diyor doktor istese götürecem hayat arkadaşımın canı sağolsun

• sen bunu sorun etmiyorsan eşin de bir süre sonra senin bunu sorun etmediğin için düzelecektir. sen yine onun bu sorununu alttan almaya devam et. bence doğru yoldasın. mutluluklar.

Yükleniyor...