Polikistik over sorunu bakar mısınız?

3 aydır adet olmadım bugun kadın doğuma gittim ultrasona aldı doktor sende yumurta tembellığı var yani polıkıstık over sendromuymuş dedi ilerde evlendiğinde çocuğunun olması zor olur dedi ama genelde cocuk sahibi kalınıyor dedi çok moralım bozuldu bayanlar çevrenizde veya yasayan var mı bu durumu? cok sıkıldım moralım altüst oldu

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Yaa tamam doktordur bilir falan ama benim annemde gençken merdivenden düşmüş organları parçalanmış filan. Baya tedavi görmüş hormonlarda o sıra mafolmuş. Doktorlar kesin gözüyle bakıyolarmıs cocugun olmaz diyolarmış.2 kardesiz suan..

Yani Allah tan baska kimse kesin hüküm veremez. Sen tedavine bak, duanı eksik etme, gerisini Rabbine bırak..

0|0
    0|0
    • geçmiş olsun cok teşekkür ederım

• oo sen neden bunu takıyosun ki :) fazlasıyla güçlüsün sen herseyi yenersinn bosuna konusuyorum ben burada :))

• Amin ins

Erkekler Ne Diyor 3

• geçmiş olsun çok yakınım var aynı ancak bebeği oldu biraz tedavi gördü uzun değildi tedavisi korkma çok

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim

• rica ederim erke tedavi olur san daha iyi olur benim yakınım oldu bir kaç aya sonra bebeği oldu

• meslektaşım haklı.

0|0
    0|0
    • ilerde hamıle olabilirmiyim

• Agresif tavır sergilemek değil bu, sizin şu anda yaptığınız aslında bu. Soru sahibi bir şey sormuş, bir yardım istemiş nihayetinde ve tıp okumanıza rağmen "meslektaşım haklı " deyip geçiştirmenize şaşırdım, çünkü haklı diyebileceğiniz bir cümlesi yok. Doktoru sadece : sen de yumurta tembelliği var " demiş. Bu cümleye göre meslektaşım haklı demeniz bir garipti, neye göre bu tanıyı koyduğunu bile bilmezken. Her şeyden önemlisi kız belki de doktorundan tatmin olmadı veya sorup bir şeyler duymak istedi, madem tıp okuyorsunuz o zaman daha tatmin edici cevap vermeniz doğru olurdu. İyi geceler.

• Yapmayin boyle arkadaslar lutfen

• bizde de bazı nedenlerden dolayı çocuk olmadı. üstelik 3 defa tüp bebek denemesi yaptık.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• canım bende de var. canını sıkma çocuğun olacak. sebebi belli olmasa da tedavisi olan bir hastalık çok şükür. kadın doğum doktorun seni endokrinolojiye yönlendirmiştir herhalde, doktorun verdiği ilaçları kullanmalısın. bende insülin direnci de var sende de var mı bilmiyorum ama endokrinci de diyetisyene yönlendirdi. ben pek diyete takılmıyorum ama hayırlısı. geçmiş olsun canım

0|0
    0|0
    • sadece ultrasona baktı o kadar insulın direncine falan bakmadı ama endokrın doktoruna görünüyorum herzaman normal hersey ya kafama takıldı ultrasyona baktı gördüm dedi yumurta tembellıgı var dedi tahlildede bellı olmazmı ayrıca kıllanma yok bende

• anladım canım geçmiş olsun :)

• teşekkür ederım sanada geçmiş olsun sendedemı tembellik vardı

• Aşırı tüylenme ve sivilcelenme gibi belirtileri vardır. Bu arada reglin üçüncü günü hormon tahlili yaptırmış mıydın? Yani yumurtalıklara ultrasonla bakmak kesin sonuç vermez ki. Ayrıca kafana çok da takma, evet hamilelik sıkıntı oluyor ama doktor kontrolünde ve uygulayacağı tedavi sürecince hamile kalırsın. Birçok kadında görülebilen bir hastalık bu, yaygın.

0|0
    0|0
    • asiri tüylenmem yok sıvılcelenmem yok adet olamiyorum kı ben 3 aydır adet olmadığım zaman tsh fsh t3 t4 bakıldı normaldı

• Canım hormon tahlili adetin üçüncü günü yaptırılır ama zaten adet olamıyorsan muhtemelen doktorunuzun dediği gibidir; ama içinin rahatlaması için ayrıca bir de endokrinoloji uzmanına da görünmende fayda var canım. Ayrıca çok da kafana takma bu hastalığı, günümüzün birçok kadında olan bir hastalık ve doktor kontrolünde hamile de kalıyorlar canım.

• Bugun gittim endokrin doktoruna sik sik giderm soyledim tinlamadi pek baska doktora goruncem

• Benim yengeme ayni seyi demisler tup bebek yaptilar şu an 1 yasinda ve yengem şu an tekrar hamile normal bir sekilde hamile kaldi yani

0|0
    0|0
  • Aşırı kıllanma da oluyor değil mi bunda?
    Şüpheliyim bende.. O kadar lazerden sonra yeniden çıktı. Kadın doğuma gitcem bir gün.

0|0
    0|0
Yükleniyor...