Eşcinsellik hastalık mıdır? Neden tedavi edilmelidir?

eşcinsellik hastalık mıdır? hastalıksa neden hastalıktır? neden tedavi edilmelidir? Homoseksüalite nedir ne değildir?

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• şimdi bir sürü cahil konuşur. hemen belirtelim Dünya Sağlık Örgütüne göre eşcinsellik hastalık değildir ve böyle kabul edilmiştir. Öyle travma sonucu falan olmaz, doğuştan gelir. He ama çok rahatsız bir insan tedavi olmaya çalışabilir, özgür irade sonuçta.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bence psikolojik bir hastalıktır tedavi edilmelidir.

0|0
    1|0
  • Ne hastalığı ya tercih meselesi gibi bir şey bu.Onayladığım söylenemez ama o kişilerden cüzzamlı gibi de kaçmam.

0|0
    0|0
  • yaygın bilim adamları artık eşcinselliği hastalık olarak görmüyor doğal karışılıyor çünkü insanın beyin kimyasını bozan bişey değil rahatsız eden de bişey değil

bazıları ise bunun bi tür sapıklık olduğunu görüyor

ben mi? ben de normal karşılamıyorum

0|0
    0|0
  • erkeklerde çocukluğa dayalı ruhsal bozukluklar travmalar gibi psikolojik nedenlerin yanında hormonal bozukluklara da bağlı olabiliyo kadınlarda tamamen psikolojik nedenlere dayanıyo.. son yapılan değişikliklere göre sapkınlık, hastalık değil ama normal dışı bir durum..

0|0
    1|0
    • amma uydurmuşsun yaa..

• niye uydurmuşum neyi mesela? erkeklerde psikolojik ve hormonlara bağlı kadınlarda psikolojik bunun uydurma bi yanı yok.. :S :S

• Düşünceyle alakalıdır. İnsan ben eşcinsel miyim? gibi düşünüp kafasını ona yoğunlaştırırsa eşcinsel olur. Çözüm: düşünmeyeceksin. Hep normalim diyecesin.

0|0
    1|0
  • dünya sağlık örgütü hastalık olarak nitelendirmiyor artık. bence tartışmak gereksiz.

0|0
    0|0
    • aslında verilen cevaplara bakılırsa tartışmanın ne derece gerekli olduguda ortada..:)

• cevaplar korkunç ya. biri düşünürsen olur falan demiş. yuh!

Erkekler Ne Diyor 2

• hastalık değildir, doğuştandır. Doğuştan olduğu kadar etkileyen faktörlerde var. Bunlar ailenin yetiştirme tarzı, babanın ilgisizliği, ve hayatında başına gelen birtakım olaylarda bunu tetikleyebiliyor. Ama doğuştan gelen birşeydir, ve eşcinsellik sapıklıkta değildir. Toplumumuz sapıklık olarak algılıyor ama sadece içlerinde birgrup abaza yüzünden böyle görünürler oysaki toplumda abaza çok fazladır bu nokta gözden kaçırılır. Benim eşcinsel arkadaşımda var ve inanın hayatımda en güvendiğim insanlardan birisidir.

0|1
    0|0
  • Hastalık değildir.Doğuştan gelen bir durumdur.Yanlış hatırlamıyorsam, eski aileden sorumlu devlet bakanı buna ilişkin bir durumda hastalıktır dediği için bu seçimde milletvekili adayı bile yapılmadı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...