Erkekler ciddi anlamda sadece bir kıza aşık oluyor. Haksız mıyım?

Bence erkekler ciddi anlamda sadece bir kıza aşık oluyor. Çok uzun bir sürede unutamayıp etkisinden çıkamıyor o kişinin. En azından benim çevremde böyle. O asık oldukları kızla ilişkileri bitince artık daha cinsellik uğruna daha basit flörtlerle yetiniyorlar. Diğer kızın da yeri hep ayrı oluyor gibi. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
617

En İyi Erkek Görüşü

• Erkerler çabuk unutur. Gerçekte bir ara gözlerine takılıp da ulaşamadıkları, açılamadıkları kızları unutmazlar. Aslında o kızı da unuturlar da, unutamayıp üzüldükleri boşa giden emekleri ve duygularıdır. Yani Aşkları, kız değil. Leyla ile Mecnun hikayelerini okuyanlar hatırlar, aşkı uğruna uzun yıllar çok acılar çeken Mecnun bir gün Leylasına kavuşur kavuşmasına ama ona bakar bakar, "sen de benim Leylam değilmişsin." "Çek git" der, bana "Leylamı" unutturacaksın!

Çevremde duymuşumdur "ne kadar çocukça işlerle uğraşmışız gibi laflar" Bu tip erkekler kendi yaşadıkları duygulara aşıktır, kıza değil. Hani bir şarkıda diyiyorya, "ben senin beni sevebilme ihtimalini seviyorum."

Yoksa aynı erkek o kıza ulaşırda onu elde ederse aşk biter. Hani derler ya "Aşk bir elma şekeridir, yersin sapı kalır."

Erkekler çabuk unuturlar.

Gerçek sevgi birilkte yaşamakla, birbirine sevgi ve saygı beslemekle, beraber bir şeyler yapmakla, uzun yılları beraber aynı yastığa baş koyarak geçirmekle kazanılır, beraber bir bebeciği büyütmekle olanıdır. Sevgiyi karşılıklı almak ve vermekle olanıdır. Aşk ise bir hayalden ibarettir. Unutulmaya mahküm...

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• "Cinsellik uğruna daha basit flörtlerle yetinmek" bölümü haricinde sizler de aynı değil misiniz? Yani bu erkeklere özgü bir durum değil aslında. İnsanın doğası böyledir, uzun süre unutamaz. En basitinden şu sitedeki sorulara bakacak olursak bayanlarda bu durumun çok daha şiddetli olduğunu ve aslında unutamayanların onlar olduğunu görebiliriz.

Uzun süre unutulmaz belki ama unutulur ve normal yaşama devam edilir. Sorun yaşayanlar ise fazla hassas olup unutamadım diye kendisini dağlara taşlara vuranlardır. Yeni bir fırsat ele geçtiğinde değerlendirmek gereklidir. Korkaklar ise bu fırsatları değerlendiremez ve bu sebeple yeni bir büyük aşk yerine geçici heveslere, geçici ilişkilere girişirler.

0|0
    0|0
  • evet doğru.nadiren 2 uzun aralıklı tabi ki.benim gibi:)ama kesinlikle onların yeri asla dolmuyor.galiba diğer ilişkilerimizde de hep onları arıyoruz.onlarla kıyaslıyoruz.tabi bundan hiçbir kız arkadaşına, eşine, nişanlına bahsedemezsin.ama içten içe hep öyle.biz hep o aşkta kalıyoruz.sonrasında iş tamamen cinselliğe bürünüyor diye düşünmüyorum.belki bu tür aşklar insanı daha da olgunlaştıryor daha az hata yapmayı sağlıyor.belki ilk aşklar kadar alevli yaşanmıyor ama belki de tekrar kaybetmeme içgüdüsüyle temkinli oluyoruzdur.işte temkinli olma hali yüzünden zaten daha güçlü yada eşdeğer aşklar yaşanamıyor ya...

0|0
    0|0
  • - Aşk nedir biliyormusun? Bir kız için dünyadaki bütün kızlardan vazgeçmek ve bundan zerre kadar pişmanlık duymamak.

(Kim demiş bilmiyorum ama %100 doğru. Bir erkek bir kıza gerçekten aşıksa ve seviyorsa dünya üzerindeki diğer tüm kızlar anlamını yitirir.)

1|0
    0|0
    • Katiliyorum cok dogru yazmissin!

Benim sevgilimde beni tanidiktan sonra bütün kizlarla alakasini kesti,

yani normal kiz arkadaslari vardi msnde, telefon rehberinde felan..

Hepsinide sildi, onlar umrumda degil benim , Sen Varsin artik?? dedi:))

2,5 sene gecti ve agzindan bi kiz ismi bile duymadim.. Allah mutlulumuzu bozmasin :))

• Erkekler çabuk unutur. Sadece unutmadıkları boşa giden duyguları ve emekleridir. Yoksa kız değil. Bu tip duygular ilk geçlik döneminde genelde tesadüfen göze görülüp ulaşılamayan ilk kız içindir. Sonradan herkesin aynı olduğunu görünce aptallığına yanar, ama bunu etrafa farkıl lanse eder :)))) Gerçek sevgi aşktan daha önemlidir. Aşkın bir anlık ateşine karşı gerçek sevginin uzuuuuuun ve tatlı bir sıcaklığı vardır. Bu da insanın bir geçmişi beraber yaşadığı eşiyle olanıdır.

1|1
    0|0
  • doğru aşkın anlamıda o değilmi zaten 1 den fazla olunca aşk statüsüne grmez herhalde öyle aşkmı olur ya :D

0|0
    0|0
  • ben bu düşünceye katılmıyorum. ben de aşık oldum. bi kaç kez. ama eski kızları unutamamk diye bir şey olmadı. olması da komik olurdu. şimdi aklımın ucundan bile geçmezler. bu zamanla alakalı bir durum. bir de yeni bir kızla tanıuşmakla. aşık olucan biri çıakrsa. eskiler umurunda bile olmazlar.

0|0
    0|0
  • külliyen yalan, aynı anda 2 aşk yaşadığımızda oluyo 3 te... erkekelrin aşk mantığı güzellikle parelel gider, erkekte aşk denilen şey; cinsel yönden kendine en ideal gelen kişiye aşk damgasını vururlar !

1|0
    0|0
  • Dogru sölüyosun. Bir kız o kadar çok sevilir ki diğer tüm kızlara duyulan sevgi onun yanında aciz kalır. Diger kızlar da sevilmez degil sevilir de ilk aşk gibi olmaz hiç bir zaman.

0|0
    0|0
  • yorumlar bana garip geldi ...sadece bir kızı sever erkek ama o bittimi başka aşklar başlar ve bu aradaki süre 3 ayı geçmez ama aşık olunan kıza aşık kalma süresi kızdan kıza durumlardan durumlara değişir

0|0
    0|0
  • Hak veriyorum sana. Benim içinde öyle şahsen. Bir kızı sevdim ciddi anlamda. Ondan sonrakiler heves ya da gönül eğlendirmek oldu. Bence soğuyor insan böyle olunca.

0|0
    0|0
  • Beni anlattın galibe :) Bir kişiye aşığım ama kendisinin o kadar değerli olduğunu bilemiyor hala.. Söylesem mi acaba :)

0|0
    0|0
  • coook dogru ilk sevdigim kizin yerini kimse alamaz ondan sonra gelenler hep takilmak icindi

0|0
    0|0
  • gerçek anlamda derın duygular besledıgı bırını hayatı boyunca unutamaz ..

0|0
    0|0
  • Delikanlı adam sevdin mi tam sever zaten..

0|0
    0|0
  • haklısın.

0|0
    0|0
  • kısmen doğru ama erkekler kendi aralarında hep yattıkları kız sayısı ve sex hakkında konuştukları için bazan onları şeytan dürtebiliyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bencede haklsın erkeklerde bu ılk aşk sendromu ölene kadar devam eder.

Ama gerçekten kalpten sevdıyse hanı unutsa acı çekmese bıle onun için muhakak o ılk ve gerçek aşkının yerı bambaşkadır.

0|0
    0|0
  • senin çevreni bilmem. ama erkeklerin unutmaması söz konusu bile değil. karşısındakini sadece cinsel obje olarak gören erkek için biri giderse diğeri gelir. bizler sadece kendimizi kandırıyoruz.

0|0
    0|0
  • Bu neyı fark ettırır ki sankı ömür boyu onu düşünüp

kendini Tanrıyamı adıyorlar.Boş versene bu karsındakını hep daha az seveceğı anlamınamı gelıyor

öyleyse ,daha önce hiç aşık olmamıs adamlar bulmak lazım.

0|0
    0|0
  • Öyle bi konusuyorsunuz ki sanki hayatinda hic bir daha ciddi anlamda bir kizi sevemezmis gibi -.- sacma bence... zamanla her sey gecer...her aci unutulur...iste o zaman yeni bir askada yer acilabilir :-) kadin erkek fark etmez bu konuda...

0|0
    1|0
    • benim cevremde boyle. genelde de boylemi diye dusundugum icin sordum zaten ama haklısın

• kımsenın taktıgı yok ya sevmısındır ya sevmemısındır unutmakla unutulmak arasındakı ınce cızgı yada unutmamak ..

• Erkekler çabuk unutur. Sadece unutmadıkları boşa giden duyguları ve emekleridir. Yoksa kız değil. Bu tip duygular ilk geçlik döneminde genelde tesadüfen göze görülüp ulaşılamayan ilk kız içindir. Sonradan herkesin aynı olduğunu görünce aptallığına yanar, ama bunu etrafa farkıl lanse eder :)))) Gerçek sevgi aşktan daha önemlidir. Aşkın bir anlık ateşine karşı gerçek sevginin uzuuuuuun ve tatlı bir sıcaklığı vardır. Bu da insanın bir geçmişi beraber yaşadığı eşiyle olanıdır.

• Umarım böyle değildir.

0|0
    0|0
  • ben ilkim yehuuuuuuuuuuuuuuuuu :D

0|0
    0|2
Yükleniyor...