Prezervatif %100 güvenilir mi ?

Geçen bi arkadaşım demişti %97 oranında risk azaltıyo diye inanmadım ama doğruluk payı vardır herhalde.

Mesela Aids olan biri ile prezervatifle korunarak ilişkiye girersek virüsü kapma riskimiz varmı ?

Yada kızın hamile kalma riski varmı ?

Yani Prezervatifler adı üstünde korunma amacıyla yapılıyosa %100 güvenilir olması lazım

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Prezervatif sadece boşalmanın vajina içine olmaması için asıl cinsel hastalıklardan korunmak için üretilmiştir.

Avrupada istenmeyen gebelikler için kadın korunur erkek ise cinsel hastalıklar bulaşmasın diye prezervatif kullanılır .

Kasıkların değmesinden bile bazı cinsel hastalıkların bulaşma nedeni olabiliyor .

0|0
    0|0
  • Ben bi buçuk senedir evliyim prezervatifle korunuyoruz çocuk şimdilik düşünmediğimiz için ve herhangi bi durum oluşmadı yani hamilelik vs yani bu Aids içinde geçerli %100 denmemesinin sebebi şu olabilir çünkü bazen prezervatiflerde yırtılma oluyor ozaman risk var ve bu yüzden arkadaşın %97 demiştir.Bence yine en güvenilir korunma yöntemi prezervatifle diğerlerine pek güvenemiyorum bence sizde prezervatif kullanın korunma için..

0|0
    0|0
  • hiç bir korunma yöntemleri spiralde dahil%100 garantili değildir mnikte olsa bi olasılk vardır.göze alyorsan devam et

0|0
    0|0
    • ya anlamadıgım ınsanlar gerı cekılme yontemını bılmıyorlarmı bır ınsan vajınaya bosalmadını bılemezmı

• meziden bahsediyorsun sanırım.bak bunun riskini bilmiyordum teşekkürler

• pekı hocam sen ne dersen o))

• BIM den al

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Prezervatifler %98 oranında koruyucudur istatistiksel olarak. Her doğum kontrol yönteminin güvenilirliği yaklaşık bu kadardır. %2lik kısım prezervatifin korumasından ziyade özellikle ben onu kullanmasını bilmeyen olduğunu düşünüyorum veyahut delik prezervatife denk gelindiğini düşünüyorum. Yoksa normal şartlar altında koruması lazım. Önerim sıkıntı yapıyorsanız bunu spermisid içeren prezervatifleri tercih edin. İçerisinde sperm öldürücü olduğu için daha güvenilir olacaktır ;)

0|0
    0|0
  • %100 kadinin tuplerini baglatmasi yada erkegin sperm kanallarini baglatmasidir onun haricinde %100 yoktur

0|0
    0|0
  • Malesef HIV+ yani Aids derin öpücükler ve kan olmasa dahi küçük ısırıklarla geçebiliyor.Yani o kişi daha önce hastalık taşıyan bir erkeğe kondomsuz oral sex yaptıysa hastalığı alır ve ortaya çıkana dek herkese bulaştırır dudağında yara varsa bile.

0|0
    0|0
    • Ya öpüşme vs olmasa sadece korunarak sex yapıcaz bu durumda bulaşma ihtimali varmı ? yani penis vajina ilişkisi içeirisinde ?

• Yok öyle biri yokta hani eskaza ne biliyim kimde ne olduğu belli olmuyor ki

• Olsun dikkat et sen ;)

• prevervafifi eğer doğum kontrolu amacıyla kullanıyorsan %100 güvenli...ama aids için öpüşme ,oral sex ve açık yaralar ile temas risk taşır...

0|0
    0|0
    • Yani Aidsi kapma riski prezervatif olayıyla değilde genel anlamda açık yaralar üzerinden oluşuyo. Peki buna diş çürükleri felanda dahildir herhalde dimi ?

• diş çürüğü açık yara değildir,orda risk yok ama kan teması önemli...ve tükürük salgısı yani oral sex ve öpüşmek...en iyisi paralılardan uzak dur ve temiz bir sevgili ile devam et...özellikle ruslardan uzak dur...

• %99 güvenli ;)

0|0
    0|0
  • burada ne soruyorsun kutunun üstünde açıklaması yazıyor zaten...

0|0
    0|0
    • cevaplamak zorunda değilsinki seni bağlamaz burda sorup sormamam

• tamam anladık laf olsun diye soruyorsun

• Hamilelik riskini kesinlikle engeller(tabi yırtılmadığı sürece) ama Aids i bilemem.

0|0
    0|0
  • anlayamadıgım bır bırını seven ıkı kısı neden prezervatıf kullanır

0|0
    0|0
    • Ne alaka lan :D yani bu konuyla :D

Ama soruya gelince 18 yaşıdna sevdiğin biriyle %100 evlenvek değilsin yani kesin değildir herşey olabilir o yüzden evlenmeyeceğin biriylede çocuk yapmak yanlış yani en mantıklı cevap bu sanırım :D

• et ete deyecek bunu unutma bırdahada lan dıye konusma

• yas yasındasın 12 mi ?

0|0
    0|0
    • yazıları düzgün yazabilecek yaştayım :D

• yazılar duzgunde beyin saf , en azından yazıları anlayacak yastasın

Yükleniyor...