Sezeryan mı normal doğum mu?

Sezeryanla yapılan doğum mu daha iyi yoksa normal doğum mu daha iyidir sizce? İleride çocuk doğurmak isteseniz hangisini tercih edersiniz?

0|0
29|21

En İyi Kız Görüşü

• normal dogum taraftariyim. Sezeryan tehlikeli iş, tamam rahat kolay zancisiz olabilir ama ömür boyu hafifte olsa acisini cekiyorsun. Dikkat etmelisin, üşütmemen gerekiyor mesela, acayip karin agirisi yapiyor. Kuzenim sezeryanla dogum yapti ve şimdi cok pişman. ayrica 3 cocuktan fazla yapamiyorsun tehlikeli. Tabi bu büyük aile isteyenler icin de olumsuz bir husus.

1|2
    0|0
    • cocuğun var mı?

• buradan konuşmak ne kadar kolaymış büyüklerinede danışsana doğrusunu bulabilirsin.

• büyüklerimiz başimizin taci ama herzaman dogru söyledikleri ne maglum? Ayrica cevrem de yeterince sezeryanla dogum yapan bayan var ve bu durumdan memnun degiller, sirf şeylerin formu bozulmasin diye sezeryan yaptiran bayanlar var. Doktorlar bile sezeryani dogru bulmuyorken siz neden bu kadar tepki gösterdiniz yazdiklarima anlamadim.

Erkekler Ne Diyor 21

• Sezeryanla doğan bebeğin normal doğan bebeğe göre hastalıklara yakalanma riski daha fazladır.

Nedeni normal doğumla bebeğin kanına karışan hücreler sezeryanla doğan bebeğe geçmiyor. bi kitapta okumuştum şimdi araştırmadım aklımda kalan bu =)

1|0
    0|0
  • Ne olursa olsun sağlıklı olsun ileride çocuğum. Ben sezeryan yöntemiyle doğdum ama şartlar gerektiriyordu ve yapıldı. Belki normal doğum yapılsaydı yaşamıyacaktım. Bunu seçmek kimseye düşmez zamanı geldiğinde doktor size en uygun yöntemi söyliyecektir zaten.

0|0
    0|0
    • senin değil ikinizin de çocuğu o :) biraz müstakbel karına yönelik de seyler deseydin güzel olurdu

• kendisi zaten doktor olucağından sorun yok :)

• Herşeyin doğal olanı iyidir doğal ve tabi yoldan doğum mümkünse tabi doğal olanı ama yinede doğuracak olan bayan bu nedenle doğomu yapacak kşi kendisi karar vermelidir başaka kişiler ve devlet yöneticileri bu kararı vermemelidir kimse kimsenin vucudu hakkında karar verme hüküm verme hakkına sahip olmamamlıdır.Kişi nasıl isterse öyle yapmalıdır sonuçta kararı vren kendisi ,için veriyor.

0|0
    0|0
  • evlenince bende sezeryan yaptırırız diyodum ilerde eşimin vajinası bozulmasın daracık kalsın hem acı çekmesin diye sonra öğrendim ki bebeğe tam doğum anındaki sancı esnasında yükleniyomuş kromozonlar çocuğun mizacı da bu ara belli oluyomuş

kararımı verdim sıkıntı olmadıkça ters gelme çatı darlığı filan sezeryan yaptırtmam

hayırlısı bakalım

0|0
    0|0
  • Eşimin normal doğum yapmasından yanayım sağlık koşulları elverişli olursa eğer

ama eşimin sağlığını bozacaksa sezaryen...

0|0
    0|0
  • Sezeryanda hem karnı kesiyorlar hem rahimi, o kadar risk teşkil etmesine rağmen defalarca sezeryanla doğum yapanlar varki bununda sebebi bazı dürtüler.Ama farkında olmadan çok büyük yanılgı içinde olduklarını düşünüyorum ki yanlış bir durumda enfeksiyon kaptığını hesap edersek en küçük ihtimal olarak söylüyorum nasıl çıkılacak işin içinden

0|0
    0|0
  • İlerde hanım ne derse o? ben bilmem hanım bilir.

2|0
    0|0
  • normal daha iyidir diye düşünüyorum ama iyisini sizler bilirsiniz vücüt ta kesilen bir yer 100 senede geçse eskisi gibi olmaz az zorlamada sızlar

0|0
    0|0
  • sezeryan tercihe bırakılacak bişey değil zorunluluk halinde yapılması gereken bir ameliyat.zararlı ilerisi için.korkaklar sezaryen yapar sağlık sorunu yokken.

0|0
    0|0
  • tanıdığım bir abla var sezeryanla dğum yaptı.çocuğun başına neşter değdirmişler şimdi 3-4 cm izi var :((

0|0
    0|0
    • Off çok kötüü :( Kıyamam yavrucağa ahh yaa

• nasıl nester vurmuslar ? basta annenin karın derisine nester vurulur.snra el yardıımıyla anne karnı gevsetilir.demekki saglıksız bi yerde dogum bu. cok tehlıkeli.ama sezeryandan yanaym ben

• bunu doktorlar bile söylüyor zorunlu olmadığı sürece normal doğum yapın

0|0
    0|0
  • düşünmen hata adı üstünde normal doğum sezeryan en son şans kim ister normal varken kesip biçsinler seni

0|0
    0|0
    • Düşündüğüm birşey yok merakımdan soruyorum

• Ben de normal doğumun daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Sezeryanda resmen karnı deşiyorlar ya

• ayenen öyle

• normal doğum tabi ki

0|0
    0|0
  • normal doğum.

0|0
    0|0
  • "ben bilmem hanımım bilir o.O"

0|0
    0|1
  • sezeryan taraftarıyım hatta holiganlık derecesinede varıyorum

0|0
    0|0
  • normal olmalı bence.

0|0
    0|0
  • doğumdan anlamam ama her şeyin normali güzeldir

0|0
    0|0
  • bence sezeryan

0|0
    0|0
  • Tibben zorunlu olmadigi surece kesinlikle normal dogum.

0|0
    0|0
  • normal herzman daha doğal ve sağlıklı olandır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 28

• Türkiyede çok gündemde bir konu bu :).Sezeryanmı normal doğummu? Türkiyede ailelerimden tecbrube edindim gördüm ve yaşadım Türkiyede doktor benim kuzenimin 3 çocuğunu sezeyanla dünyaya getirdi.Dr bunu rahatça kaygısız işte 30 saat sancı çekmene gerek yok bu parayı verirsin ve bu tarihte sezeryan yaparız diye anlaşmıştı kuzenimle.Kendim tanık oldum.Bu nu kesinlikle Avrupanin bir çok ülkesinde yapamassiniz..Eğer saglik sorunlarınız yoksa ve siz dr ben sezeryan olmak istiyorum derseniz ilk önce piskolojik nedenlerini araştırıyorlar ve gerekçe yoksa kesinlikle yapmıyorlar.Normal doğumun son asamasinda bile çocuğun kafası gelişiyor.Ana rahiminden çıkarken bile bu gelişim çocuk icin çok önemli olduğunu düşündüğüm için ve o sancıya katlanacağımı bildiğim için normal doğum istiyorum :).

1|0
    0|0
  • Tabi ki normal doğum. Öncelikle vücudun tamamıyla kendini yeniliyor. ve çocuk ile ilgili her şey doğum esnasında içinden temizleniyor... ve bunun birde o acıyı çektikten sonra ki safhası da var bebeğini kucağına aldığında bütün zorlukların,acıların,pişmanlıkların akılınıza gelebilecek her şey bebeğine kavuşana kadar. o anı yaşamadım ve gerçekten ne kadar acı çekeceğimi bilsem de sonuna kadar normal doğum yapma taraftarıyım. ANNE&BABA olmak kadar yüce asli bir görev daha yok bence...Allah annemizi babamızı başımızdan eksik etmesin..

4|1
    0|0
  • Sezaryen, normal doğumun risk taşıdığı durumlarda yapılan bıçak altına yatmayı gerektiren bir durumdur, tercih meselesi değildir. Tıpkı apandisin patlamadığı halde apandisit ameliyatı yaptırmak gibi birşeydir, normal doğabilecekken sezaryen yaptırmak. Çok kan kaybına neden olur, iki defadan sonra rahimde hasar meydana getirir ve doğurganlığı bitirebildiği gibi doğumda can tehlikesine neden olabilir. Bu yüzden ekstrem durumlar olmadıkça sezaryen yapılmamalı...

0|0
    0|0
  • Teyzem 4 ay önce doğum yaptı çok nazık canı çok kıymetlıdır elıe ıgne batsa hungr hungur aglar o derece ve kesınlıkle doguma kadar sezeryan yapıcam neden olsa uykuda olucam hıssetmem dedı ama dogum gunu sancısı geldı annemler fılan çok zor ıkna ettıler normal dogum yaptırdılar dogumdan snra ıyıkı sezeryan yapmadım doğumu eger sezeryan yapsaydım acıyı aylarca cekıcektım ama normalde bıkere acıyı cektım ve bıttı dedıı

1|0
    0|0
  • eğer kürtaj yasasına karşı çıkmazsanız, yakında böyle bir seçeneğiniz kalmayacak. normal normal, bol bol doğuracağız.

ha bunun dışında, bildiğim kadarıyla sezaryende alınan kiloları vermek çok zor. doğum sonrasında annenin acısı bebekle ilgilenmesine engel teşkil edebiliyor. ve en en zorlu geçen süreç de emzirme safhası oluyor.

normal doğumda ise, kadının ayaklanma süresi çok daha kısa oluyor.

ama bence en doğru kararı doktorunla görüşerek verebilirsin. belki de sen normal doğum isteyeceksin; ama doğum anın buna müsaade etmeyecek falan.

0|0
    0|0
  • 32 yaşındayım, henüz anne olmadım. yakın zamana kadar doğum yapmam söz konusu olsa kesin sezeryan'la yaparım diyordum. çok katı bir şekilde sezeryan taraftarıydım. fakat şu an anne olmam söz konusu olsa kesinlikle normal doğum yaparım. normal doğumun doğallığı, bünyeyle uyumu ve hem anne hem de bebek açısından gayet sağlıklı bir yöntem olması beni bu yönde fikir değiştirmeye yöneltti.

1|0
    0|0
  • özel hastanelere maddi kaynak gerek.eee bu konularda sağlık açısından çok önemli duygusal olmuşsunuz aman ne olursa olsun aşkıma bir zarar gelmesin.gerekirse borçlanırım,ama doktorumun her dediğini yaparım.

ama eşinize verdiğiniz sıkıntılarıda bir düşünün.

o kadın belkide ömrünün sonuna kadar çok istedi o zarif bikinisini giyemeyecek.

karnındaki izinden dolayı.genç kızlarımızda ilgilensinler lütfen.

0|0
    0|0
  • Normal doğum eylemi, bebeğin anne vücudundan ayrılması olayının tamamen kendi ritmi ve düzeni içerisinde gerçekleşmesidir. Doğum eyleminin başlaması için dışarıdan bir müdahale olmaması ve doğum eyleminin ilerleme sürecinde hiçbir müdahale gerçekleşmemesi esas olan durumdur.

Sonuç olarak kadının doğurganlığı başlı başına bir yenilenme sürecidir. Hayata yeniden başlama ve onu devam ettirme sürecidir. Bu yenilenme çoğunlukla annenin vücudunun organik yenilenmesi olarak algılanmakta ise de bu tamamen dünyaya bebeğinin gözü ile bakmayı öğrenme ve tamamen yenidoğan bebeğin gelişimine ve büyümesine tanık olmaktan ileri gelmektedir.

Anne vücudu doğum ile temizlenir ve gençleşir. Ama bu temizlenme ve gençleşme tamamen yeni hayata merhaba demek isteyen bebeğinin kendini ifade etmesidir. Her yenidoğan bebek, yeni bir umut yeni bir başlangıçtır.

1|0
    1|0
  • Normal doğum daha sağlıklı. Ayrıca yanılmıyorsam 2 kere sezeryan yaptıktan sonra bir daha doğum yapamıyorsun.

0|0
    0|0
  • normal doğum olmasını tercih ederim ama bebek için tehlikeli bir durum söz konusu ise sezeryan olması gerekir.normal ya da sezeryan öncelik olarak hem bebeğin hem de benim sağlıklı olmam.

0|0
    0|0
  • Sezeryan bildiğin ameliyat bence zorunda kalınmadıkça kullanılmamalı.

1|0
    0|0
  • normal dogum daha ıyı tabı kı...sezeryanın bır suru olumsuz yan etkılerı var ılkı vucutta ız bırakıo ıkıncısı normal dogum yapan kadının bebegının hastalıga yakalanma ıhtımalı daha dusuk oluomus bunu bı dergıde okumustum bagıısıklııgı gelısıomus...sezeryanla dunyaya gelen bebekler ıse daha cabuk hastalanıomus ...sezeryan kolay sananlar yanılıolar bence

0|0
    0|0
  • ne önemi var herşeye izin veriyorlar sanki bu ülkede..artık seçim yapma şansımız bile olmıycak.. bu hakkımızda elimizden alıyorlar ..

1|0
    1|0
  • sezeryanla doğum yaptım hıc bısey hıssetmıyorsun doguma hazırlanırken yanımda normal dogum yapan bır kadın vardı hastaneyı ayaga kaldırdı o sadece 1 saat acı cektı sonra kalktı gezdı ben sezeryan oldum 6 saat kalkamadım 1 gun aç durdum :((((( ama onceden yıne gorseydım yıne sezeryan derdım :))))))) cunku normal dogumun nasıl oldugunu gordum :S:S

0|0
    0|0
  • normal doğum yaptım çok da memnunum. doğum yaptığım gün eve gelip ıslak kek yapmıştım.

1|1
    0|0
  • Tabikide normal doğum çünkü sezeryanda bazen annenin gelişimide tamamlanamıyabiliyomuş sütü felan gelmiyomuş yani .Ve eğer ilk çocuğu sezeryan yaparsan ikincisini normal yapamıyomuşsun ilkteki gibi seçeneğin olmuyomuş sezeryan olmak zorunda kalıyomuşsun ikincisinde, diye duymuştum.

0|0
    0|0
  • bir avazda çıkarmayı nasip etsin Allah :)

1|0
    0|0
  • Sağlıklı olanı normal doğum.Ama ben ne yaparım en ufak bir fikrim yok açıkçası.Sezaryen doğum yapanlar acı var falan demişler fakat ilk defa duydum benim annem de teyzem de sezaryen yaptılar bebekler dönmediği için normal doğum olmadı fakat öyle bir sıkıntıları yok çok şükür.

0|0
    0|0
  • Bunu cinsellikte sormana gerek yoktu ki. İyi bir doktorla normal doğum tabii ki de

0|0
    0|0
    • Ben cinsellik bölümü uygun olur diye düşündüm. Yanlışsa doğru yere çek sevgili mod.

• :) Ben doğru yere çekemem sevgili arkadaşım.

• Yapacak birşey yok o zaman.

• en iyisi suda doğum :)

0|0
    0|0
  • bebekte herhangi bir sağlık sorunu yok ise, kaslardaki açılma normal ise normal doğum tercih edilmeli

0|0
    0|0
  • normal doğum tercih ederim

0|0
    0|0
  • normal

0|0
    0|0
  • Normal dogum tabıkı

0|0
    0|0
  • sezerya da yasaklanır yakında normale talim

0|0
    0|0
  • her türlü normal daha iyi bence ama çok zor nasıl cesareti toplarım bilmem :)

0|0
    0|0
  • Hem bebek hem anne saglıgı için gerekmedigi sürece normal dogum

0|0
    0|0
  • suda doğum

0|0
    0|1
Yükleniyor...