Spiralden sonra oluşan ağrı?

Bugün spiral taktırdım. Daha önce taktıran arkadaşım hiç bişey hissetmediğini ve hiç bir ağrı yaşamadığını söylemişti. Bende hiç korkusuz bir şekilde gittim. Ama canımın acısını tarif edebileceğim bir kelime bulamıyorum. Ki acıya çok dayanıklı biriyimdir. Hastanenin koridorunda yankılanmış çığlıklarım. Neyse taktırdım. Taktırmamdan itibaren nefesimi kesen, beni yürütmeyen, oturtmayana, yatırtmayan bir ağrı var. Karnımın ağrısından iki defa acile gittim. Spiral yerinde her hangi bir sorun yok dedi ağrı kesici yazdı. Ama 10 saattir bir kapsül ağrı kesici bitirdim ağrım çok hafif azalıyo sonra tekrar artıyo. Bayılıcam ağrıdan. Daha önce taktıran biri varsa deneyimiyle bana yardımcı olursa bu konuda çok sevinirim. Eğer yarında bu şekilde devam ederse ağrım çıkarttırmayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

0|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• Herkesin genişlik ölçüsü farklıdır.
    Nasılki birine merhem olan ilaç başka birine zarar verebiliyorsa bu da aynı şekilde bünyede ters tepki yapmış olabilir.
    Ağrın devam ediyorsa spirali çıkartmalısın.
    Kalıcı rahatsızlıklar verebilir..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Spiralin kalitesi önemli. Eğer sgk hastanesinde takıldı ise , ucuz olsun diye çin malı kullanılmış olabilir ve bunun da materyaline reaksiyon veriyor olabilirsin. Spiral yerinde de , tahriş ediyor mu o önemli , boyutlar doğru mu.. Ayrıca muayenede ultrasonla bakıldı mı konumuna.. Bir ucu bir yere takılmış ve itiyor da olabilir.

0|0
    0|0
    • Özelde taktırdım. Ultrasonla alttan ve karından muayene yapıldı bir sıkıntı yok dendi ama ağrımı tarif edemem. Gözlerim bile küçüldü açamıyorum

• Regl misin dedi evet dedim çocuğun var mı dedi hayır dedim. Vezneye ödemenizi yapıp gelin dedi. Taktıktan sonra da ultrasonla baktı bu kadar

• Eksik muayene...

• Vajina kanalın dar olmalı + adet sancısını şu an geri itiyor normal. Bekle adetin bitene kadar normale dönecektir.

0|0
    0|0
  • Yaşınız kaç? Kaç yıllık evlisiniz? Ve hic çocuğunuz varmı?
    Sormamda bir mahsur yoksa cevaplar misiniz?

0|0
    0|0
    • 26 yaşımdayım. 1 seneyi doldurucaz. Çocuğum yok

• Sen hiç düşünmeden yarın git alır derim valla yazık yaa ;( haybiye kendine zarar veri yosun.

• Size mesaj atacaktır ama profil hızlıydı atamadım.!

• hurdaya çıkarmısın kendını artık hastanelerden çıkamazsın

0|0
    0|0
  • adet gününe geldiyse adet göremeyeceğin için ağrı yapar

0|0
    0|0
    • şu an zaten regli dönemimin 3. Günü

• Ama zaten regl döneminde takıyolar. Benimde öyle bir anda geldi aklıma. Arkadaşımda öyle bahsedince gidip taktırdım. Eşime bahsetmiştim pek sıcak bakmıyordu. Gittim taktırdım. Saat 4 den 1 saat öncesine kadar dolaşmadığımız hastane kalmadı

• aklıma biraz daaha karamsar birşey geliyor ama belki takılan spiralde küçük bir çapak filan varsa yani bir pürüz gözle dikkat çekmeyen o batıyor olabilir diyebilirm fakat sen günün geçmesini bekle yinede

• doktor sana yanlış bişeymi taktı acep iyou

0|0
    0|0
  • en az kere doğum yapmamış birine tavsiye edilmez

0|0
    0|0
  • niye taktırdın acıtır zamanla geçer. iğine olsan daha iyiydi kontrol için

0|0
    0|0
  • Spirali nie taktırdın kuzum?

0|0
    0|0
  • Anlamadığım kızlardan yorum yok erkeklerden hep bir ağızdan ses çıkmış. Erkeklerde taktırmış anlaşılan.

0|0
    0|0
    • Evet benimde dikkatimi çekti. Erkekler daha bilgiliymiş demekki bu konuda :)

• İlginç hala kızlardan cevap yok :)

• İşkence çekmeye gerek yok çıkarttir spirali hap zararlı ise prezarvatif kullanın

0|0
    1|0
    • Zaten yarında devam ederse tek çare o kalıcak. Daha da bulaşmıcam bu tür işlere. Olucağı varsa da olsun. Ağrısız karnımı ağrıttım boşu boşuna

• Olucakta kendimi hazır hissetmiyorum henüz. Oyuncak bebek değil sonuçta bu. bir can getiricem bu dünyaya ve en iyi şekilde büyütmek isterim.

• Hiçbir zaman tam hazır hissedilmiyor ki ;)) olunca öğreniyorsun zaten genlerde var bir temel ;))

• evli misin

0|0
    0|0
    • Evet evliyim. Doğum kontrol haplarının zararlı olduğunu duymuştum. Arkadaşımda bunu önerdi ama kendisi heralde 2 çocuk doğurduğu için bir ağrısı sızısı olmadı. Ben henüz çocuk düşünmüyorum.

• Ya bende öyle düşündüm hoplaya hoplaya çıktım merdivenden ve en ufacık bir korku yoktu içimde. Ama yaşadığımı ben biliyorum

• olmadı çıkar kocan artık prezervatif kullansın

Kızlar Ne Diyor 1

• Kramp tarzıysa normal ama aşırı ağrımaması gerek

0|0
    0|0
Yükleniyor...