Vazektomi de kaldırılacak mı?

Şimdi durum şöyle canlarım:

Kürtajın yasaklanması an meselesi,ama seksist yaklaşım gibi oldu bu çünkü kadının gebeliğini sonlandırmak yasak fakat erkeğin üretkenliğini yok ettirmesi serbest.

Konu biraz elma ile armuda benziyor gibi gelebilir çünkü birinde döllenmiş bir yapı varken diğerinde sadece sperm hücreleri söz konusu.Ama olsun madem artan çocuk nüfusuna ihityacımız var erkeklerin tüpleri bağlatarak kendilerini kısırlaştırdıkları ''vazektomi'' de yasaklanmalı bence.Ya da ne kürtaj ne de vazektomi yasaklanmasın.

Yoksa kadınlar 2.sınıf vatandaş mı?

Sağlık açısından tartışılsın lütfen. :)

Güncellemeler:
Vazektomi: Erkeklerde duktus deferensler (tüpler) bağlanarak spermlerin boşalmasını önlemeye denir. Hindistan gibi ülkelerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Operasyon sonrası erkeğin erkeklik gücü etkilenmez sadece çocuk yapma yetisini kaybeder.

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

• Eşitliğin dibine vurmuşsun beyb. Bu kadar derine inersek eğer, kafa patlatıp bir çok şey bulabiliriz. Keşke hepimizin hem pipisi hem kukusu olsamış. Kimseye ihtiyaç duymadan yaşasaydık. Hatta cinsiyet olmasaymış keşke. Eşitsizliğin canı cehenneme.!

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• saçmalığın daniskası... bir kadının vücudu kendine aittir ve kararları da ve eğer bir kadın hamileyse bu çocuğu doğurma ve doğurmama kararı ona ve çocuğun babasına aittir. nolcak kürtaj kaldırıldı diye evlilik dışı ilişkiler olmayacak mı ? yine olacak. bunların amacı ne anlamıyorum. ve vazektomiyi açıkcası ilk defa duydum ülkemizde yaygın değil zaten kaldırılması ya da kaldırılmaması çok sorun olmaz bence.

1|1
    0|0
    • Aslında yaptıran var epey ama yaygın değil tabi :)

• Yasaklanmadan sperm dondurtup yaptırmak lazım :P Kendim için değil ya valla kürtaj yasaklanıyor tamamen karşı cins için :(

• ya lütfen ama yasaklanmıyor sadece 4 haftaya iniyor...:)) bakalım kim bilir daha neler görecez...

• ikisi de yasaklanmasın herkesin kendi seçimi.madem demokratik bir ülkede yaşıyoruz madem ki herkesin seçme şansı var,özgürlük var.o zaman bıraksınlar da herkes kendi seçimini kendisi yapsın.

0|1
    0|0
  • Kürtaj yasaklanır ise merdiven altı kürtajlar çoğalır ve çok korkunç bi durum ortaya çıkar vazektomiyi bilemem ama bu nedenle bence kürtaj yasaklanmamalı

1|1
    0|0
  • Sözde yasaklanır.Elin 5 parmağı bir değilse doktorlarında hepsi ehli namus değilya.Kürtaj yasaklanırsa yasak şeyin ücreti çok olur ee ya yasa dışı ilişki yaşamıcan koruncan yada parayı göze alıp aldırcan gizliden.Herşeyin bi çözümünü bulmadıkmı bu ülkede.

Size bir örnek vericem:

Hatırlarsanız 30 yaşındaki arabaları 5-6 bin tlye alıyorlar ilk çıktığı kanundan bashediyorum bizim aklı evvel insanlar ne yaptı aynı plakayı 2-3 kez satmışlar bi şekilde alın size türk aklı..

0|1
    0|0
    • Ahahahahahah XD

• Olmayacak duaya amin deme sen gündemden bahset öyle bişey denmedi.Denmezde.

• Olursa yüzünü görmeyi çok isterim. :)

Gündemden banane açıkçası ben bir soru sordum eşitliğe göre bu da yapılmalı siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar dedim.Bir erkek olarak merak etmiş

olamam yani beşki çocuk istemiyorum ve ileride bu yöntemi kullanmak istiyorum illa artniyetliyim di mi :) Peki sen de haklısın :)

• Vazektomi kaldırılırsa ben bu ülkeden giderim ya saçmalık. Tamamen kişisel özgürlüğe el koyuyorlar böylece.

1|1
    0|0
  • caiz değil diye buna bile karışabilme ihtimalleri var. herkes de müslüman ve kurana göre yaşıyor ya o hakkı kendilerinde görebiliyorlar. delirmiş olmalılar.

1|1
    0|0
  • kadınlarda ve erkeklerde kordon bağlatma yasağı tartışılıyor.devlet gerçekten baba olmak istiyormuş.çok sinirli.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• İstenmeyen gebelikleri sonlandırmak için yine birşeyler yapılacak ama illegal olarak. Kim bilir kaç kadın ölecek merdiven altlarında. Kocaman insanların ne zaman bebek sahibi olacağına başkalarının karar vermesi kadar saçma birşey olamaz.

İstenmeyen bebeklerin vebalini kim alacak?

Bence bunu yapan, vazektomiyi de yasaklar. Allahım sen aklımızı koru!

3|1
    0|0
Yükleniyor...