Kürtaj hakkındaki düşünceniz ne?

engelli doğucağı baştan belli olanlar dışında ben kıyılmamalı diyorum yani küçücük masum bi can madem istemiyodun niye korunmadın dimi ama...

0|0
16|25

En İyi Erkek Görüşü

• Kürtaj duruma göre değişik, kimisi bakamayacağını bildiği için yapar bunu, doğurup ortalık malı olmasından iyidir. Yada tecavüz sonrası gebe kalmış bir bayanın, o çocuğu doğurması çokmu doğrudur ? nasıl bir ilgi gösterebilir, yada çocuğun büyüme evresindeki babasızlık ve '' piç '' lafını duyduğu zamanki psikolojisi. yada iki ergenin cahillik sonucu yapmış olduğu bir hata sonrası gebe kalmalar bunlarda doğacak olan çocuğu etkiler, iki cahil insanın bir bebeğe bakmak gibi ne lüksü olur ne akılları yeter olan gene doğacak olana olur, hiçmi haber izlemiyorsunuz cahillik sonucu parasızlık sonucu tinerci ve çöpçü tabir ettiğimiz yolda dilenci dediğimiz o minicik eller kürtaj parası olmadığı için doğurup sokağa atılan ellerdir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• kürtaj demokrasi ile yönetilen bir ülkede haktır.. demokrasılerde bu böyle işler, ınsanın kendı vicdanı buna karar verir başkaları değil..

ama bunu ors..buluğa yorup ötekileştirp yuhalatırsan kendı oy verenlerıne orda durcan bu iran gibi molla beyınlere çanak tutmaktır..

5|0
    0|0
  • Zevk uğruna yapılıpta,sonradan yok hazır değilim yok bakamam yok daha erken gibi bahanelerle çocuğunu aldırmak doğru bi davranış değil.Annenin canı tehlikeye girer,bebek ömrü billah sakat veya zihinsel engelli olucağı kesinleşmiştir bu duruma bişey diyemem ama.Orası kul ile Allah arasındaki mevzu

0|0
    0|0
  • Tecavuze,istek disi hamile kalan kadinlar ne yapiyor biliyor musunuz ?

-Şişle zarar verip öldürülüyor ya da agir seyler kaldirip dusiruluyor cunku kurtaj yok mecbur kurtulmasi lazim ya onun cani gidecek ya da fetüsün

-Ayrica kisiue bagli olmasi lazim,gunahsa gunah kendi hesap vericwk tanriya ,belki de hakli,baskasindan olan cocugu digerlerinin bakis acisi nasil bilir misiniz

-Ayrica oyle birsey varsa masturbasyon soykırımdır

0|0
    0|0
  • Amerika ve Avrupada 70lerde tartışılıp halledilmiş konuyu 2012 de tartışıyoruz. Yazık la bizim ülkeye cidden.

Yasaklayın her şeyi, siz de insansınız bizde yaşamanın bir yolunu buluruz.

4|0
    0|0
  • Tamamıyla anne-bebek ve sağlıkla ilgili.Bazı hamilelikler hem annenin hemde bebeğin ölümüyle

sonuçlanabiliyor.Sonuçta dünyaya gözlerini açacak bir ruh daha.Onun ve annenin sağlığına sağlıklı düşünenler tarafından kararları verilmeli.

0|0
    0|0
  • Engelli doğmasını geçtim, Anne ve bebeğin canını tehlikeye atılacak bir durum yok ise, her türlü cinayettir bence.

0|0
    0|0
  • tayip gibi düşünmüyorum desem açıklayıcı olur mu?

3|1
    0|0
  • Yorumsuz Güncelleme: Sayın Akdağ yaptığı açıklamada heyet genelinde sağlık açısından bir problem olmadığı sürece kürtajın tamamen yasaklanması gerektiğini düşünüyoruz,oy çoğunluğu olursa tamamen yasaklanır. şeklinde bir açıklama yaptı.

Kaynak: CNN Türk

0|0
    0|0
  • hiç engelli çocuk büyüttünmü nerden biliyorsun başına gelmediği için bilemezsin teyzemin var engelli çocugu kadının pskolojisi bozuldu gelmissin buraya tay...pi savunuyorsun

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • hem ayrıca kürtaj cinayetse mastüribasyon soykırımdır :D

0|0
    0|0
  • Sene 2012 ve milletim kürtajı tartışıyor.

2|0
    0|0
  • bazen öyle insanlar tanıyorum ki kürtaj'ın günah olmadığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • kürtaj resmen katilliktir ya o çocuğu yaparken iyi de doğacağı zman mı kötü ve bunu kadınlar nasıl kabul ediyor bir anne olarak hiç bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Kimseye zorla kürtaj yaptırmıyorlar değil mi?

İnsanlar özgür iradeleri ile karar veriyor.

Yasaklayacak kişiler sorumlulukları paylasacaklar mı

Ee tabi benimde bilemm kaç milyon lira param olsa bende yaaprım 3-5 cocuk

0|0
    0|0
  • öncelikle şunu belirteyim özürlü olanında canı var daha ceninken bile bu ayrımı onlara yapmayalım. soruna gelince de buna karar vercek olan kişi o bebeği taşıyan kişi olmalıdır. diğerleri teferruattır.

0|0
    0|0
  • zorla olan bir durumsa? bilemezsin o hamileligin nasil basladigi ve sonucunu. kisilerin kendi secimi, ben karsiyim ama onlarin yasamini alt ust edemem bu dusuncemle.

0|0
    0|0
  • günah

0|0
    0|0
  • kürt'ajılımından sonra ıkıncı safsata daha..kımbılır arka planda neler donuyor...

1|0
    0|0
  • korunulsa dahi gebe kalınabiliyor o gibi durumalrda ne yapmak lazım :)

1|0
    0|0
    • =) artik razi olacaksin duruma ))

• bencede :)

şampiyon bütün korumaları geçipte gelecem diye inat etmişse gelicektir evladım .

• Korundum korunmadım o benim tercihim

kürtajda benim tercihim kimse zorla yaptırmıyor.

0|0
    0|0
  • bıktım bu sorudan

0|0
    0|0
  • ben karşıyım, asla yaptırmam.:))

0|0
    0|0
  • yazıktır ya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• hiç bir doğum kontrol yönteminin koruması %100 değildir.istemeden hamile kalan bir sürü kadın var,maddi manevi buna hazır olmayanlar var.bende küçücük masum canların ölmemesini istiyorum ama o zamanın şartları durum ne getirecek kimse bilemez.her zaman için seçim şansı olmalı ve olaya dar bir açıyla bakılmamalı.

1|0
    0|0
  • Nasil bir ulke arkadas,su basindakilere bakin.

Milletim uckurundan tutunda ozel,vicdani denecek herseye karisyorlar.

Bunlar yakinda kilik kiyafet yonetmeligi getirip,butun kadinlara carsaf giydirir.

0|1
    1|0
  • masum bir can mı?o bir can değil.kalbi atmadan alınıyor daha ruh bedene üflenmemişken biraz mantıklı düşünülmeli.guzel bir aile gelecek sağlanamayacaksa eger dogurulmamalı dusuncesındeyım.engellıyı de eger kı istenıyorsa rehabılıtasyon,tedavi benzerı seyler saglayacaksa dogurulmalı yoksa onada kendıne de zarar.Allah verdı hepsı kabulum denmemelı.kurtajın devlet kontrolune verılmesıne ve yasak surenın 4 haftaya ındırılmesıne de karsıyım.4 haftada hangı bayan farkedebılır ve kararını verebılır kı?

0|0
    0|0
  • bireysel olarak karşı olma işin kurumsal boyuta ulaşmasına karşı olmama engel değildir.sosyolojik psikolojik ekonomik altyapılar sağlansa dahi devletin çocuğu sıfatında çocuk taşımak istemeyebilir insanlar.dahası bu şartlar sağlanmış değilken buna bok yemek denir.kliniklerden merdiven altlarına kocakarı yöntemlerine taşınmış olacak kürtaj.ölümlerin boyutunu tahayyül edin.işte bunun adı faşizm.

0|1
    0|0
    • Kürtaja karşı olmak ile kürtaj yasağına karşı olmak farklı şeyler.

• evet tatlım yine de gitmiyorum basın açıklamalarına eylemlere vs.etik değil lakin benim de yapabileceğim bi şey değil

• valla günah bencede kürtaj kötü bir şey.çok zor durumda kalmadan karar verilebilecek bir durum değil.ama şuna da karşıyım ki başka lüzümlu işler varken kadına şiddet uygulayanlar,tecavüzcüler vb.kişiler cezasını çekmiyorken kürtaj için önlem alınıyorsa burada düşünmek gerek.

0|0
    0|0
  • senin gibi düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Kürtaj bir kadının en doğal hakkıdır.

2|0
    1|0
  • Peki tecavüze ugrayip da hamile kalmis olan biri icin ne düsünüyorsun? Sence kürtaj edilmeli midir yoksa buna hakki yok mudur?

0|0
    0|0
  • kürtaj cinayettir ötesi yok

0|0
    0|0
  • hertürlü kıyılmamalı bnce bu bi cinayet baska bi açıklaması yok

0|0
    0|0
  • Elbette bazen insanin vicdani el vermez ama ya ozurluyse ya ailenin o cocuga verecek birseyi yoksa?

0|0
    0|0
  • Kişinin kendi seçimi, kadına verilen bir hak, kürtaj olmalı karşı değilim ben.

0|0
    0|0
  • engelli veya degil, dogurup dogurmayacagina kadin kendisi karar vermeli.

0|0
    0|0
  • karşı değilim

0|0
    0|0
  • düşünmekten bir hal oldum

0|0
    1|0
  • hiç bir korunma yöntemi %100 koruma sağlamaz. ayrıca kürtajın yapılabildiği süre içinde, yani yasal süre içinde alınan şey embriyodur, 8. ayda kürtaj yapılsın demiyor kimse. dramatize etmeyin bu kadar. o küçücük masum canın hakettiği şartlar mevcut değilse doğmaması gerektiğini düşünenler de var. ayrıca dünya zaten yeterince kalabalık.

1|0
    1|0
Yükleniyor...