Cinsellikle ile ilgili birçok problemin aslında çocukluğa dayandığını biliyor muydunuz?

Bir kitapta okumuştum ve çok ilgimi çekmişti. (İsmini burda söylemem doğru olur mu bilmiyorum o yüzden isim vermeyim.)

Mesela bir erkek çocuğunun sünnet yaşı ya aklı ermeden 1 yaş öncesinde, ya da büyüdükten sonra 7-9 yaşları arasında olması gerekir. Aksi takdirde; çocuğun tam erkekliğini keşfettiği sıralarda en büyük silahının elinden alındığı korkusunu hatta travmasını yaşadığı için cinsel birleşme esnasında penisinin vagina içinde kaybolduğunu görüp, bilinçaltında onu kaybetme korkusunu yaşadığı için, hemen girip çıkmak istiyor ve erken boşalma oluyor, kadın ise orgazm olamıyor çünkü daha uzun bi süreye ihtiyacı var.

Başka bi örnek ise eşcinsel olanlarla ilgili: küçükken yatak azlığı evin küçüklüğü sebepleriyle annesiyle, babasıyla, kardeşiyle uyuyup büyüyen çocukta bilinçli olarak onlara karşı cinsel içgüdüsü olmaması gerektiğini bildiği halde, uyku durumunda bilinçaltının bunu bilmediği ve cinsel dürtülerinin birlikte uyuduğu kişiye karşı olduğundan cinsel tercihleri değişebilmekte. Yani erkek kardeşiyle yatan bir erkek büyüdüğünde erkeklere ilgi duyabilmekte...

Bunun gibi örnekleriniz varsa bilgilendirirseniz burda olan anne babalara ya da potansiyel ebeveyn adaylarını uyarmak adına faydalı olur sanıyorum.

iyi paylaşımlar...:)

0|0
110

En İyi Erkek Görüşü

• Her sorunun temeli çocukluğa dayanıyor. O zamanki tramvalar yada yaşam tarzının bilinçaltına yerleşmesi ilerde kişinin garipsenen davranışlar sergilemesine neden oluyor. Sünnetle ilgili olanı okumuştum bir yerde, hatırlamıyorum. Çocuk/ergen gelişim psikolojisi kitaplarında bunlarla ilgli örnekler var, bilinen bir gerçek galiba bunlar. Ama hatırlamıyorum o da ayrı.. Kitaplarımı kurcalamam gerek :p

sünneti de çocuğun aklı ermeden yaptırın, sonra niye kesiyorlar ya, ne kadar saçma, ne zararı vardı ki diye derin düşüncelere dalıyoruz.. bilinmeden olsun bitsin, onu hep öyle bilsin; yada en iyisi hiç yaptırmayın kimseyi üzmeyin arkadaş. Çocukken tacize uğrayanlarsa cidden büyük problemler yaşayabiliyor.

Aklıma geldikçe, yada kitabı bulursam eklerim

0|0
    0|0
    • eklersen sevnrm teşekkürler.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Eşcinsellikle ilgili olan olayı bilmiyordum. Birde 2. sünnet periyodu 6-7 yaş arasındadır. 9 yaşı geç bir yaştır diye biliyorum.

0|0
    0|0
    • orası yanlş aklmda kalmş olablr ama geç olması makbul 1 yaştan önce olmadysa.

• vajinusmus olan kadınların çok baskıcı bir aileden gelmesi ve daha çocuklukta annelerinin kendilerine bu konularda korkutmasının etkisinin olduğunu biliyordum.

0|0
    0|0
  • cocukken ailede gordugu aile modeli baskilar ya da ozgurlukler yansiyor ileride cinsel yasama bile :) ornegin cocuk anne baba ben nasil oldum dediginde normal karsilayip bilimsel aciklaninca ileride cocuklar cinselligi normal kabul edip takinti yapmiyorlarmis... bu bile etkili

0|0
    0|0
    • evet ya bencede bunu uygulamak lazım. sonra binbir yalan söyleyip de kendileri çocuk tarafndan basılınca çocuk neye uğradığını şaşırıyo,ihanete uğramış gibi hissediyor...

• Çocuğun her yaptığına şaşırıp "aaa, ne kadar zeki çocuk, bak nasıl da konuşuyor" muhabbetlerini olağanca az yaparsanız, çocuk daha az şımarık olacaktır.

0|0
    0|0
    • şımarık olsun daha iyi bence.

• senin ilk yazdığın cümleye göre yorum yaptım konuyu çektğm fln yok sen snradan değiştrdn ilk yazdığından bnm anladığım gibi anlaşılır. ama ortak bi karar bulduk sanıyorum :D

• :) yazarken çok dikkat ederim aslında. Çocuğun "her yaptığına" böyle yaklaşmamak lazım şeklinde bir minvalde yazdım aslında. Neyse, orta yol çıktı ise ne ala :)

• ben küçük yaşta p*rno ile tanıştım. 7-8 yaşlarındaydım. bende birşey var mıdır? hem yanlış anlama izliyordum ne oluyor anlamıyordum. çocuk yapmayı öpüşmek olarak biliyordum :) 10 yaşıma kadar da öyle bildim.

0|0
    0|0
    • ahaha aynen bende öyle sanıyodum hatta bunu bi kere babama sormuştum hatta süneyt arkının bi filmini izledkten sonra" baba bunlar herkesle öpüşüo neden herkesten çocuğu olmuyo?" die sormuştum:))

• evet evet çok mantıklııı :D

• ben kitabını okuduğum halde anlamıyordum ki.. sperm denilen şey nasıl erkekten kadına gidiyor ki, karıncalar gibi tek sıramı ilerliyor acaba, nerden çıkıp nereye gidiyor diye düşünürdüm.. sonradan algılamaya başladım o kitaptaki yazı ve resimleri :D

• ... En çarpıcı örneği sanırım çocukken taciz edilmesi, onun hayatı boyunca etkileyici unsur olacaktır.

0|0
    0|0
    • evet bu da derinden etkiler. hatta nip tuck diye bi dizi var bilirsin onun bi bölümünde kızına tecavüz eden bi baba vardı. kız estetik ameliyat olmak istiyo, doktor nerenden memnun değilsin diye sorduğunda burnumu değiştirmek istiyorum,babama çok benziyo demişti...

• ... Kötü kaderler tabi ! Üzücü...

• senin lisans üstü bitirme tezxindi galiba bu sunum ? :D

0|0
    0|0
    • Bişeyleri öğrenmek için illa dayatmaların mı olması gerekir?

• aynen öyle detaylı bi araştıma yapılıp ve tezlerlede kanıtlanmadığı sürece bilime dayandıramazsın ve gerçekle bütünleştiremezsin tüm bu söylediklerini, yarın mezun olurken. ünv. den bitirme tezin verildiğinde sağlama yapıcaksın yaptığın şeyi kanıtlaman gerekiccek ozaman anlarsın nedemek istediğimi...

• kritik yaşta mı sünnet oldun yoksa :D

• Evet biliyordum ve bende bir yerde okumuştum bu etki erkekten daha çok kızlarda görülüyormuş..

0|0
    0|0
  • kız freud terk

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ilginçmiş..bunun devamı yok mu ? mesela sadece gay'liği veya lez'liği tercih edenlerin nedeni,libidosu çok yüksek yada cinsellikten kaçanların nedeni vs.. ?

0|0
    0|0
    • ktbı eskiden okumuştum çok detaylı hatırlamıyorum ama çok ince şeylere girmemşti. ama hepsinin küçükken yaşadığı bi olaya ve bunun sonucunda kendi çapında edindiği inanışlara bağlıyorum ben. ve o inanışı düzeldiğinde normal haline de dönebileceğine.

• oldukça ilginç ve çok hoşuma gitti..teşekkür ederim bu bilgileri paylaştığın için :)

• rica ederim:) beğendiğine sevndm:)

Yükleniyor...