Türkiye'de eşcinsel evliliğe sıcak bakıyor musunuz?

Türkiye'de eşcinsel evliliğe sıcak bakıyor musunuz?Türkiye'de eşcinsel evliliğe sıcak bakıyor musunuz?

Güncellemeler:
bDP, yeni anayasada eşcinsel evliliğe izin verilmesini teklif etti. BDP'nin bu teklifine AKP ve MHP sert bir dille eleştirirken CHP'den ise destek geldi. Peki siz, Türkiye'de eşcinsel evliliğe sıcak bakıyor musunuz?

0|0
10|17

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Ben sıcak baksam ne değişicek Türkiye'de öyle bişi olması imkansız. İnsanlarımız buna hazır değil.

1|1
    0|2
    • orası doğruda her insan gibi merak edebiliyoruz bizlerde...bizim görüşlerimizin bile büyük önemi oldugunu düşünüyorum.acıkçası..

• Aynen öyle. Ancak hangi parti olursa olsun, bu uygulamayı getirmeye cesaret edemez tek başına.

• Bakalım...

• Herkes dilediğini yapmakta özgürdür.. Benım dinime inancıma düşünceme sayg dyduktan sonra..Fakat bana göre ters..

0|1
    0|0
  • bakmıyorum zaten bdp gibi kanı bozuklardan da başka bişi beklenmez

0|2
    1|1
  • iki insanın birbirini sevmesini hayatlarının geri kalanını birlikte geçirmelerini doğal buluyorum.eşcinsel evliliğe evet diyorum

1|0
    0|0
  • isterlerse evlenebilsinler tabi. bana ne hem. ama benim gözümde kötü bir olay değil.

0|1
    0|0
    • *bana ne derken başka birinin hayatıyla ilgili bir şeyde benim lafımın önemsiz olması gerektiğini söylemek istedim.

• kesinlikle evet

2|0
    0|1
  • Sadece Türkiye için değil tüm evren için uygun görmüyorum.

Allah böyle eğilimleri olan bir kavmi yoketmiştir.

Lanetlenen bir durumu kanun önünde meşru kılmak uygun değil.

0|1
    1|2
  • hayır hersey adabına uygun olmalı.

0|1
    1|1
  • #direneşcinsel

buraya nasıl geldim :/

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Ben evet derdim. İnsanların cinsel tercihlerine saygı duymak gerekir.

2|2
    0|3
    • aynen bende evet diyorum...

• Türkiye'de insanlar inançları yüzünden eşcinselleri asıp kesebiliyor. Bu mu lan sizin ahlakınız, değer yargılarınız? Kendi ahlaksız ahlak anlayışınızı topluma da mal etmeyin. Kendiniz yobazsanız, kendi adınıza konuşun.

• burda cinsel tercih te değil olay.insan söz konusu birey kimle yaşamak ömür geçirmek isterse onunla olmalı.kdını erkeği yok bu olayın bence.

• O bahsettiğin şey eşcinsel evlilik değildi. Eşcinsellerin ayrımcılığa uğraması, şiddet ve işkence görmesi, öldürülmesi vb. nefret suçlarına karşı tasarlanan bir yasaydı ve AKP ve MHP, bunu veto ederek bir bakıma "eşcinselleri istediğiniz gibi kesip biçebilirsiniz" gibi insanlık dışı bir mesaj vermiş oldular.

Eşcinsellerin en iyi ihtimalle ayrımcılığa uğradığı, en kötü ve maalesef de düşük olmayan bir ihtimalle öldürüldüğü bir ülkede eşcinsellere evlilik hakkı tanınması için biraz erken. İlk önce ayrımcılık yasası çıkarsınlar, toplumu bilinçlendirsinler. Tabii bu liberal görünümlü yobazlar asla öyle bir şey yapmaz da. Başörtüsü yasaklarına gelince "gerici Kemalistler, anti-demokratlar, darbeci zihniyet, vb." söylemlerde bulunan sahte özgürlükçülerin yüzü böyle konularda ortaya çıkıyor işte.

0|0
    0|0
    • Atatürk, eşcinselleri savunuyor muydu ya? bi söz versene Atatürk'ten bana ilgili konuda?

• Her eşcinsellik sorusunda her anlayışla karşılayan insanın yorumunun altına, onu kötüleyici yorum attığın için, burada yobaz olan sen oluyorsun ;)

• Pardon, kimi kastettin?

• buna sıcak bakmamak çok ama çok saçma bence

2 eşcinselin evlenmesinin tek sonucu ortak mal paylaşımına tabi olmalarıdır

2 kişinin ortak mal paylaşımı kanununa tabi olması bizi ne ilgilendirir ki?

eşcinsellik olabilir bu bir tercih ama evlenemesinler diyenler bana mantıklarını açıklayabilirmi

inanın eşcinsellik yasaklansın, eşcinseller öldürülsün diyenlerin bile mantığını anlayabiliyorum ama bu olabilir ama evlenemez diyenleri anlayamıyorum

0|1
    1|0
  • Ben kesinlikle hayır diyorum.!

Bu kadar mı düşmüşüz ? Bu kadar mı herşeye evet,olabilir diyoruz.!

Nerde sizin namus,şeref dediğiniz kavramlar.Evet tamam evlensinler,peki sen eşin ve çocukların dışarda nasıl gezeceksin merak ediyorum ?

Hanımın ve çocuğun çarşıya çıktınız.Aaa baktınız kadın kadına,erkek erkeğe sarmaş dolaş,çocuğun aklına ne sinyaller yanacak ? Hanımın ne düşüncek.

Arkadaş lütfen lütfen.Biraz gelenek,görenek ve atalarımıza biraz saygımız olsun.!

Çanakkale'de savaşan nine ve dedelerimiz bunları görseydi inanın yüzümüze tükürmezlerdi.Çünkü onu bile hak etmiyoruz.!

Ne kadar ılımlı insanlarız.! Yavaş yavaş evlerinize girip, tövbe tövbe.!

Neyse arkadaşlar belki ben biraz geri kafalıyım.Kusura bakmayın.!

0|1
    2|1
  • Bizim toplum özyapısında eşcinselliğe sempatizanlık yoktur.

Hoş CHP destekledi diyorsunuz, zaten onlar BDP ile meclise girmeyerek Atatürk'ün vatan bütünlüğü ideolojisinden ne kadar uzakta olduğunu BDP ile kafa dengi olduğunu gösterdi.

"Erkeğe benzeyen kadına, kadına benzeyen erkeğe lanet olsun" Hadis'inde olduğu gibi, bizim toplum da karşıdır. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerden ibaret değil Türkiye. Karsından Edirnesine Muğlasına kadar bütün illeriyle Türkiyedir. İnsanlarımızı asimile etmek için Avrupa'nın bağnazlığına ayak uydurmak için böyle bi yasa çıkarma çabası niye arkadaş. Biz Türküz, kadını kadın gibi erkeği erkek gibi yaşamalı. Eğer illaki evlenmek isteyen varsa Avrupa'ya gitsin. Biz geri kafalı olalım onların tabirinde, ama en azından kendi benliğimize sahip çıkalım...

Aynı zamanda, eşcinsellik, bir kader değil, kişisel seçimdir.

1|0
    1|1
    • Eşcinsellik bir seçim değil bir cinsel yönelimdir. Yapılan bilimsel araştırmalarda hetero kadın ve eşcinsel erkeklerin beyni erkek feromunon kokusuna çok güçlü bir tepki verirken, eşcinsel kadın ve hetero erkeklerin beynide kadın feromon kokusuna çok güçlü bir tepki vermiştir. Ayrıca gaylerin beyinlerinin hipotalamus bölgesinin (cinsel davranışları düzenleyen bir bölge) hetero erkeklerden farklı hetero kadınlara ise benzer çıkmıştı. Lezbiyenlerinkide hetero erkeklere benziyor.

• @X-termal... Sanki oturup tüm dinleri araştırdında arasından en mantıklısı olan islamı seçtin Kuranı kerim dediğin kitap çelişki ve mantıksızlılkarla dolu, derken sen oturup her dini sonuna arastırmıs gibi konusuyorsun !

• Kader değil, kişisel seçimmiş. Yaşadın mı da biliyosun? Çok istiyorsan sen Atatürk'ün ülkesinden çek git İran'a, Suudi Arabistan'a. Kimi kimlerin ülkesinden kovduğunuza bir bakın, haddinizi bilin.

• insanlar bu secimin ihtiyaç olduğuna ikna edilmeli önce ve o insanlar topluma kazandırıldıktan sonra yapılmalı

0|1
    0|0
  • Sıcak değil buz gibi bakıyorum.

Chp-Bdp yine kolkola.. Zinayı kimin serbset bıraktırdığını da biliyoruz. Gayri-ahlaki ne varsa hep bu partiden çıkıyor.

0|0
    0|1
  • Tabi ki farklı tercihlere saygı duyulup yapılmalı ama eşcinsellik hastalıktır diyenlerin olduğu bir parti baştayken ne bekleyebiliriz ki

0|1
    1|0
  • gündem değiştirmek başka bişey değl uyu yurdumun insanı uyu :)

0|1
    0|0
  • sokakta el ele tutuşmuş öpüşerek gezen iki erkek çift görmeye hazır değil bu millet

1|2
    0|1
    • Bu millet rengarenk türban takan kızlar, peçeli kadınlar da görmeye hazır değildi bir zamanlar.

• 3 erkekten biri eşcinsel eğiliminin yada öyle bir histen geçtiğinin bilimsel kanıtları varken saman altından neyin suyunu inkar ediyorsunuz.

• cinselligin tabu oldugu bir ulkede, escinsellik silahla karsilanirken, escinsel evlilige gercekten sicak bakilmasi ihtimali sence kac? o destek verenlerde uckagit acar yakindir.

0|1
    0|1
  • eşcinsel evlilik tabii ki tükiyede olmalı. Nihayetinde Türkiye özgür bir ülke. bir insan bir insanı seviyor ve aynı hayatı paylaşmak istiyorsa yasalar buna engel olmamalı...

0|0
    0|0
  • Benim dinimde hipineliğin her türlüsü yasaktır.Sıcak bakmıyorum,..

1|2
    1|2
  • sıcak bakılacak bir durum değil ki arakadaş.

0|0
    0|1
  • sıcak bakmıyorum ama sonuna kadar chp diyorum

0|0
    0|0
  • EVET diyenlere söylüyorum.Siz gidin Hollanda'da yaşayın.Bırakın ülkem temiz kalsın.!

0|0
    2|2
    • Anayasayı aç. Orada "Türkiye laik, demokratik bir hukuk ülkesidir" yazar. Bu durumda ey yobaz, eğer çok istiyorsan İran'a git. Bırak ülkemiz aydın ve temiz kalsın. İran'da kesersin eşcinsellerin kellelerini bol bol, devlet sana para da verir hem.

• ülkende her bi bo... var ken bu gün eşeği şi... çocuklara tecavüz eden kadınlara tecavüz eden gırla insan dolaşırken iki insanın birbirini sevmesi deher vermesi .kötümü oluyo .cahill

• Olmaz bu ülkede o.

0|0
    0|0
Yükleniyor...