Sezeryanla doğum cinayetmiş daha neler duyacağız ? :)

Kürtajı anlayabilirim ama şu da var ''her koyun kendi bacağından asılır'' bu kimseyi ilgilendirmez! Türkiye'nin tüm sorunları bitti de bir bu kaldı Başbakan başka gündem maddesi bulamadı galiba... Millete 3 çocuk yapın diyor, ama millet nasıl bakacak diye düşünmüyor!

Güncellemeler:
Ben bu soruyu sorarken hangi partiyide desteklediğinizi Başbakanı seviyor musunuz ? sevmiyor musunuz ? diye sormadım.. Sadece gündemde o kadar çok olay varken bir başbakanın böyle bir konunun gündeme getilmesini saçma sapan buldum... Bu ülkede neredeyse her gün şehit veriliyorsa ve kendi oğlunu askere göndermemiş bir insan ''Her kürtaj bir uluderedir'' diyemez..

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• yahu başbakanın işi gücü yokta kadın doğum uzmanlığına mı soyunmuş hey allahım kim uydduruyo bu saçmalıkları gündemi meşgul edecek başka şeyler yokmu ne kadar saçma ya ülkede o kadar önemli olay varken aha kayseride bomba patladı şehit var ekonomi kötü iş sıkıntısı olmasada kalifiye eleman sıkıntısı varken sezeryana mı kaldı ülkenin hali hasbinallah velivelvekilll

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Öyle bişey demedi ben duymadım dediysede dili sürçmüştür ana avrat sövmüş gibi muamele etmeyin.ayrıca sezeryanla doğumun sağlıklı olmadığını dünya biliyor görüşünü belirtmiş ayrıca bununla ilgili yaptırım uygularsada garipsemem.her ne kadar oy vermesemde çocuk muhabbetindede haklı görüyorum kendisini evet 3 çocuğa bakmak ekonomik sıkıntı çeken bir aile için çok zor ama o 3 çocuğu ne için söylediğini anlamak lazım.oy vermediğimiz biri her yaptığı yanlış geliyor sövüyoruz doğru yaptığındada doğruyada doğrudur demek lazım.yanlışları elbette var o yanlışlar nedeniyle oy vermedim zaten

0|0
    0|0
  • Sezeryanla dogum çoçugunuzun cigerinin ömrünü kısaltıyor. Normal yollardan olması daha uygun görüyor doktarlar. zaten zorunlu bir durum olmadıktan sonra sezeryanla dogum yaptırmazlar. Yönlendirmeyi yaparlar size. Takipçisi olmak lazım. Birde şöle bir şey var ablam normal dogun yaptı suni sancı ile ve çocugunun sol el omuz kası gelişimi yok sürekli tedavide doktor takibi şart. Çocuk cok kilolu dogdu.

0|1
    0|0
    • olabilir ama sezeryanla doğan çocuklar yaşıyor hiç ölen görmedim ben hem cinayet denmesi çok saçma.

• cinayet denmesi saçma. Cinayet olduğunu kim söyledi.

• Sezeryanla dogumun mecburi olmadikca yapilmasina kati olarak karsiyim bende..

Allahtan korkmaz dogurdugu cocugun sagligindan cok kendi guzelligini dusunen bencil zihniyette insanlar sadece bunu yapar. Basbakani sevmeyen biri olarak sozlerini takdir ettigimi soylemek isterriim

0|0
    0|0
    • yoo aksine sezeryanla doğumda annenin vücudu daha çok bozuluyor..

• Sen git sezeryanla dogur cehalet basina vurmus sen gibi cahil cuhelaya cevap veriyorum ya hata bende

Blde gizlisin... sordugun sorunun arkasinda bile duramiyorsun

• Sorduğum sorunun arkasındayım sen ''kendi güzelliğini düşünenler'' dediğin için bu cevabı verdin evet sezeryanla doğumda annenin vücud güzelliğini daha çok bozuuor çünkü tamamen cerrahi bir olay ve göbekli bir bayan olarak hayata devam edebiliyorsun... Sezeryanla doğum yapanlarda normal doğumdan korktuğu için sezeryan oluyorlar. Bu da vasfı ne olursa olursun kimseyi ilgilendirmez..

• sezeryan ile doğum çocuk gelişimini çok kötü şekilde etkiliyor.. bilimsel olarak kanıtlanmiştir.

0|0
    0|0
    • olabilir ama sezeryanla doğan çocuklar yaşıyor hiç ölen görmedim ben hem cinayet denmesi çok saçma.

• ben tamamen objektif bakıyorum kim söylerse söylesin bunu kimseyi ilgilendirmediğini düşünüyorum

• bncede öyle olmasıda lazım .. Söyleyene değil Ne söylediğine ve altında yatanlara bakmak lazm

• sen cinayet olmadığını mı sanıyorsun ? gülerim sana bence sen 1 cocuk bile yapma :)

0|0
    0|0
    • ne alaka yaa serzeryanla doğan milyonlarca çocuk var bu ülkede

• "Her kürtaj bir Uluderedir."

Ya neyse ben bir şey demiyorum.

1|0
    0|0
  • Bilmem, daha neler duyacağız?

1|0
    0|0
  • cınayet mı olm bak git.

0|0
    0|0
  • tamam se normal dogum yap

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• sezeryanla doğum değilde kürtaj cinayettir demiş olabilirmi.eyer öyle demişse katılıyorum doğum kontrolü yapmak kişinin elinde her koyun kendi bacağından asılır demişsiniz evet ancak hamile kalırken kişi özgürdür ancak anne rahmine düşmüş yaşayan bir varlığa dönüşmüş bir canın doğup doğmama kararı ondan alınamayacağından, anne meshuldür o hayat son veriliş konusuna bir nevi yaşayanın canına kıymaktır. ben haber izlemem ancak duyduğum kadarıyla kürtaj cinayettir demiş. sezeryanla doğum çocuk açısından pek zararlı bir doğum biçimi değildir sadece kadının kadınlığının daha az zarar görerek doğum yapmasını sağlar ancak doğum esnasında sterilizasyona dikkat edilmezse birde geride kalan kan ve iyi temizlenmeyen karın boşluğu anne açısından zararlı etkiler oluşturur. Allah hiç bir kadını kürtaj yapmak zorunda bırakmasın zor bir karar olmalı.

0|0
    0|0
  • Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Birleşmiş Milletler (BM) Nüfus Fonu ve Avrupa Parlamenterler Forumu tarafından düzenlenen Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferası’nda yaptığı konuşmasında “Sezeryanla doğumlara karşı olan bir başbakanım. Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsade etme hakkı olmamalı. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz. Ha doğduktan sonra öldürürsünüz. Hiçbir farkı yok” dedi.

sezeryanla dogumlara karsiyim demis hakli demis sezeryan cinayettir ne zaman demiski dili sürsmüstür belki :)

0|0
    0|0
    • tvde izledim öyle dedi sezeryanda kürtajda cinayettir dedi.

• genel olarak yazmak istemiyorum sakin yanlis anlasilmakta istemem ama türkiyrdeki bayanlar normal dogumu yapmaktan kaciniyor aci cekmeden kestirip aliyorlar , doktorlarda aman kim bekliyecek basinda diyorlar herhalde !

avusturyada sezeryanla dogum cok nadir yapiliyor, sagligi tehdit ediyorsa , bebek dönmediyse vs vs ! ben normal dogum yaptim 3 saate bebisimi aldim kucagima ! arkadaslarim 1 gün 2 gün sanci cekitiler dogum sirasinda sezeryanla alin diye bagirdiklari halde doktorlar öyle bir motive ediyorlarki sasiriyorum !

bence annelik duygusu anca normal dogum yapinca anlasiliyor .

0|0
    0|0
    • Annemde öyle söylüyo gerçek annelik duygusu ancak normal doğumla oluşur diyor annemde... Sadece sezeryanla doğumun cinayetle bağlantısı ne alakası var die saçma buldum

• Sezeryanın sözlük anlamından bi haber.

1|0
    0|0
  • böyle bir soru duyabiliriz mesala bu sitede okuduğum en saçma soru merak ettim annen seni sezeryenle mi dünyaya getirmişti?

0|2
    2|0
  • Kürtaja cinayet dedi sezeryana değil.Kendisine oy da vermem sevmem de ama bu söyledikleri çok doğru.Sezaryan ile yapılan doğumlar sağlıklı değil.3 çocuk olayı da tamamen nüfusumuzu koruyabilmek,Avrupa ülkelerindeki gibi sorunlarla karşılaşmamak için.Bir ülkenin yaşlı nüfusu ne kadar çoksa sosyal güvenlik sistemi o kadar zayıflar.Ülkeler bir süre sonra yeterli iş gücü de bulamamaya başlarlar.Çünkü işgücünü oluşturan bireyler gençlerdir.

0|0
    0|0
    • Bu ülkede işsizlik hiç yok doğru söylüyosun.. Hem dünyada sezeryanla doğan milyonlarca çocuk hatta yetişkin var... İnsan başına olmadık durumlar gelebilir Allah kimsenin başına vermesin ama insan kürtajıda mecbur olduğu için yaptırmak zorunda kalıyor.. Yaptıranın günahı kendi boynuna hem bu durumda kürtajı yapan Dr. da katil damgası yemiş olmuyordu ? Bence çok gerici bir düşünce ayrıca başbakan sezeryan ve kürtajın cinayet olduğunu söyledi neredeyse 1 hafta olacak tv haberleri yayınlıo ezberledk

• Sezaryanla doğmuşsun ama maşallah sağlıklısın öyle değil mi ? :))) Ben şöyle düşünüyorum zorunlu olması durumunda sezeyanda kişinin tercihi kürtajda... Ben şahsen normal doğumdan korkan bir insanım ve sezeryan düşünüyorum bebek olduğunda :)) Yani tamamen korktuğumdan...

• Bak bende onu demek istiyorum erken doğumum ben:) mecburen oldu.Ama bir yakınımı normal doğuma alıcaklardı sezeryan istedi bütün şartlar uygunken.Çocuğun ve senin sağlığın için normal doğum çok daha sağlıklı.Korksan da sabretmelisin en azından dikiş yada lazer derdin olmaz.

• e ozaman neden ablama illa sezeryanla alcaz çoçuğu zamanı geldi sancıları yoktu beklemek istemediler doktorlar :S

1|0
    0|0
  • sezeryanla dogan cocuk kurtajmı sayılıyr..hey Allahım..

1|0
    0|0
Yükleniyor...