Tahrik olduğum için boy abdesti gerekli mi? Kafam çok karışık!?

arkadaşlar çok zor durumdayım! az önce internette dolanırken bir resime rastladım içimde tahrik hissi oluştu. biraz kötü oldum çünkü oruç başlayacak yarın. sonra da kısa süre sonra tuvaletim geldi. tahrik olduğumdan olabilir. bu yüzden tuvalete gitmiyorum çünkü o zaman boşalmış sayılırım ve boy abdesti almak zorunda kalacam. ama bugün banyo yaptım ve kısa süre sonra tekrar banyoya yıkanmaya gitsem anneme bunu açıklayamam. sabah öğle ezanından önce de boy abdesti alınabilir ve oruca zararı olmaz. fakat abdestsiz olduğunu bile bile oruç tutmak namaz kılmak dinden çıkarıyormuş. kafam çok karışık yardım edin ne yapmalıyım?

Güncellemeler:
içimde sanki bir şehvet hissi var ve ben bundan rahatsızım :(

1|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Tahrik olmakla orucun bozulduğuna dair Kur'an-ı Kerim de birşey yok.

Sadece insanların uydurduğu yani Hadisler vardır ki bu hadislerin hiçbiri İlahi Kutsal Kitap Kur'an-ı Kerim gibi mutlak olamaz.

Öncelikle oruç nedir ne içindir? Oruç gıda yoluyla nefsine hakim olmadır ve bedenini terbiye etmedir.

Cinsel oruç diye birşey olmadığı için orucun bozulmaz ama temizlik namına boşaldıysan / orgazm olduysan yıkan temizlik nanıma...

İlla abdest formatında olması gerekmiyor dus al ve itinalı temizlen kafi...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• öyle dinden çıkmak kolay mı?

abdestsiz uyansan sabaha abdestini aldığında devam edebilirsin oruö olarak

bilgili değilim ama ben aynı durumu yaşadım, Allahım sen affet diyerek oruç tutmuştum

yanlışlıkla (gibi yap) üzerine bişey dök, bacağına felan direk silinmeyecek yer olsun...
    ben bir yıkanayım tektek silmek olmaz felan de sonra ;)

0|0
    0|0
    • içecek birşeyler sun
      soğumuş çay felan ;)

(allahım sen affet dedim kendi durumumda, iftardan önce abdest almıştım)

• Öncelikle boy abdesti olmaması oruca engel değil. Sadece oruçluyken boşalmak orucu bozuyor ona dikkat kardeş :) şimdi tahrik olursan ve istekten dolayı boşalmazsan gusül Alman'a da gerek yok dert etme rahat rahat tuvalete gidebilirsin.

0|0
    0|0
  • Kafanı kurcalıyosa git al abdest kanks

0|0
    0|0
  • tahrik olmak ve orgazm olmak farklı şeyler. tahrik olduğunda ıslanırsın. varsa normal abdestin bozulur. ama orgazm olunca boy abdesti şart. abdestsiz namaz kılınmaz. ama oruç tutulur.

1|0
    0|0
  • Orgazm olmadıysan sıkıntı olmaz

0|0
    0|0
  • Evde Sular mu KEsik git al

0|0
    0|0
  • tuvalet ne alaka ya saçmalama sakin ol

0|0
    0|0
  • boşalmak için sıvının dışarı çıkması lazım.. yoldan idrar yardımıyla çıksa bile boy abdestine gerek yok... ayıca son söylediğin şeylerle dinden çıkmazsın.. ancak Allah'a şirk koşarsan dinden çıkarsın

0|0
    0|0
  • Zevk suyun geldiyse Alman gerekir

0|0
    0|0
  • şüpede kaldıysa al orucuda zedeleme vede oruçluyken tv bile izleme bence

0|0
    0|0
  • Tuvalete gidebilirsin öyle düşündüğün gibi bişey olmaz boşalmış sayılmazsın.

0|0
    0|0
    • ama tahrik olduğum için tuvalete gidersem?

• Git işte.. senin sandığın değil boşalma olmaz ki

• Sadece bir resimle mi oldu

0|0
    0|0
  • Yahu dinden çıkmak ne demek... böyle bir yargıyı nasıl koyuyosun.. saçmalama

0|0
    0|0
  • git yıkan deli. acıklıycak bısey yok hallendim dersin utanmada

0|0
    0|0
  • Bosalmadigin sürece sıkıntı yok mesela bende kızlarla burada konuşurken tahrik oluyorum

0|0
    0|0
  • Hayir gerek yok skinti yapma

0|0
    0|0
    • tuvalete gitsem de mi?

• Tuvaletle ne alakan varm bnce sen son bir kes o tatli a. mini bosaltta banyo yaop oyle oruc tut tahrik ederim bak:)

• Besmele çek.
    Bir fotoyla tahrik mi olunurmuş ya diyenlere kapak olsun bu soru.
    Aklından çıkart aç cehennem azaplarını izle ya da Cennetin güzelliklerini dinle oralarda neler varmış hem kafanı dağıtmış olursun :)

0|0
    0|0
  • akıntın yoksa sıkıntı degil?
    ama akarsa , abdest şart

tuvalete git

0|0
    0|0
    • ama tuvalete gidersem akar?

• akmaz tuvalete git
      sayet aktıgını düsün , sen yatagında yerini degistirdiginde gene akacak

Kızlar Ne Diyor 3

• çok sıcak anne vıcık vıcık ter içinde kaldım ayoool desen de inanmaz mı^^

0|0
    0|0
  • Bence rahatlayip o sehveti gidermelisin

0|0
    0|0
  • Çabalayabildiğin kadar çabala. Uzak dur boyle şeylerden. Bilerek bakarsan orucun olmaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...